• DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Mısır Vizesi, Kolay Vize ile Mısır Vizesi çok kolay !!!

Mısır vize işlemleri, Mısır ticari vize, Mısır Turistik vize işlemleri ...

Mısır vizesi başvurunuzdan önce, ziyaret amacınızın net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Mısır Konsolosluğu'nun inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.

Mısır'a seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar da dahil) ayrı başvuruda bulunulması şarttır. Mısır ülkesine girişinizden önce Mısır vizesi için başvuru yapmanızı öneririz.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Mısır vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Mısır vize formu Kolay Vize Danışmanımız tarafından doldurulur ve Formu tarafınızdan bizzat imzalanması gerekmektedir.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

Başvurunuz ancak imzalı olarak başvuru formunuzun, gerekli evrak ve belgelerinizin Mısır Vize Merkezine teslim edilmesi ve gerekli ödemelerin yapılması halinde başlamış olacaktır. Elektronik ortamda yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Posta veya Fax ile yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Başvuru belgeleriniz yapılan degişiklikler ve çıktıları alınmasından itibaren 90 Gün geçerliligini korumaktadır.

3. Mısır vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekebilmektedir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 25 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir.

Mısır Vize Başvurusu

Mısır vizesi başvurusunda bulunmak üzere Mısır Başkonsolosluğu veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir.

Başvuru sahipleri, yoğun trafik ve kalabalıktan kaçınmak için başvurularını normal çalışma saatleri dışında prime time'da (08:00 - 08:30) arasında başvuru yapabilir. Bu yeni isteğe bağlı hizmet, özellikle başvuru yapmak için çalışma saatleri sırasında merkezimize gelemeyen başvuru sahipleri düşünülerek sunulmaktadır. Ekstra ücreti bulunmaktadır.

Mısır Vizesi Başvuru Kararı

Mısır Başkonsolosluğu vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra Kolay Vize Başvuru Merkezi ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Mısır Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan Mısır vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Mısır’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Mısır ülkesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Mısır´a giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Mısır ülkesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Mısır'a davetiye, otel rezervasyonu seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Mısır Vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır ticari vize, Mısır Turistik Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Mısır ülke Vizesi danışmanınız.