• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Afganistan Turistik Vize – Afganistan vizesine dair

Afganistan Turistik Vize Bilgileri

Afganistan’a gelecek vatandaşlarımızın, geliş nedenlerine uygun vizeyi (turistik, çalışma vs) Afganistan’ın Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğundan alması gerekmektedir.

Afganistan seyahati kısa bir süre için olacak ise, davetiye, ticari bir amaç ve ziyaret gibi gerekçelerden oluşmuyorsa Afganistan turist vizesi için başvuru yapmalıdır. Fuar, toplantı, seminer gibi içerikler ise Afganistan ticari vizeye dâhildir. Afganistan turist vizesi maksimum 30 günlük bir süreyi içermektedir. Talep edilmesi halinde vizenin süresi 30 gün gün süreyle uzatılabilmektedir.

Afganistan Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinde bulunan başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. Afganistan vize başvuru formunun eksiksiz, gerçeğe uygun ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgileri destekleyecek şekilde doldurulması gerekmektedir.

Afganistan’da uzun süre kalacak vatandaşlarımızın, Kabil Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesine ve/veya Mezarı Şerif Başkonsolosluğumuza müracaatla konsolosluk veri tabanına kayıt yaptırmaları ayrıca önem taşımaktadır.

Afganistan Turistik Vize Bilgileri

Afganistan  Turistik Vize Başvuru Formu

Afganistan'a gidecek başvuru sahibi tarafından el yazısı ile kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Afganistan vizesi başvuru formu. Reşit olmayanların formu anne‐baba tarafından doldurulmalı ve her ikisi tarafından da imzalanmalıdır. Acentamız sizin adınıza Afganistan Turistik vize başvuru formunu doldurabilir.

Fotoğraf

2 adet arka fon beyaz, 3 aydan eski olmayan 3,5x4,5 cm ebatında biometrik resim. (Resimde baş üstünde ve çene altında mesafe olmalıdır. Alına ve yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Kaşların tamamı görünmelidr. Fotoğraf ön cepheden ve tüm yüzün görünür olması gerekmektedir. Photoshop işlemi uygulanmış olmalıdır, flu, fazla parlak ya da koyu,fotoğraflar ve gözlüklü fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Original Pasaport

Seyahat dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi (temdit) olan ve vize etiketi yapıştırılabilecek minumum 2 boş vize sayfası olan, 10 yıldan eski olmayan orijinal pasaport. Pasaportunuz hasar görmüşse yenilenmesi gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopisi

Nüfus cüzdanının ve güncel pasaportun tüm işlenmiş sayfalarının (vize ya da damga olan tüm sayfaların) A4 boyutunda fotokopisi, Eski pasaportunuzda eğer son üç yıl içinde alınmış schengen vizesi varsa sadece alınan vizelerin fotokopisi. Fotoğraf çıktısı kabul edilmez. Evrakların gerçek boyutlarında fotokopilerinin sunulması gerekir.

Afganistan Otel Konaklama

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı, adresi, yolcunun isminin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Otel rezervasyon tarihlerinin uçak rezervasyon tarihi ile uyumlu olması gerekmektedir.

İş veren Mektubu - Dilekçe

Başvuru sahibi çalışıyorsa ya da iş yerinin sahibiyse, Afganistan Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış iş yerinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı orijinal İş veren mektubu. Seyahat tarihlerinin mutlaka yazması gerekir. Seyahat tarihlerinin, uçak ve otel tarihlerini kapsaması gerekmektedir.

İşe giriş bildirgesi

SGK işe giriş belgesinde kayıtlı bulunan işyeri adres İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilen şehirlerden birine ait olmalıdır.Merkez ofisiniz bu şehirler dışında bir adresde bulunuyorsa durumu izah eden bir şirket yazısı dosyaya eklenmelidir.

SGK hizmet dökümü ( 4A )

Detaylı, barkodlu hizmet dökümü (sigorta girişi yapılan ilk tarihten itibaren prim ödenmiş bütün tarihler) (İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilen şehirlerden birine ait olmalıdır.)

Maaş bordrosu

Çalıştığı yerdeki görev ve maaş durumunu belirten orijinal yazı. Son 3 aylık maaş bordrosu ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Faaliyet belgesi

Ticaret odasına kayıtlı olduğunu gösteren orijinal ve güncel tarihli belge (faaliyet belgesi/oda sicil kayıt belgesi) Bu belge ıslak imzalı ya da e‐imzalı olmak zorundadır. Bunun dışında kesinlikle kabul edilmemektedir.

Ticaret İzni Belgesi

Noter onaylı, en az 6 aylık geçerliliği olan ticaret izni belgesinin fotokopisi.

İmza sirküleri

Vergi levhası

Banka Hesabı

Afganistan Turistik Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Adli Sicil Kaydı

E-Devlet adli sicil kaydı adliyelerden alınacak adli sicil kayıtlarıyla aynı statüdedir. E-Devlet adli sicil kaydı bu sebeple son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. E-Devlet adli sicil kaydı almak için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmamız gerekmektedir.

Sağlık Raporu

Afganistan’a seyahat edecek kişinin Uzman Doktor'dan alacağı H1N1 virüsü olmadığına dair rapor. Afganistan vizesi için gerekli bu rapor sağlık ocaklarından alınabilmektedir.

Afganistan Turistik Vize ücreti + Servis bedeli

Nakit ödeme yapılmaktadır (TL) veya (USD)– vize talebinin reddedilmesi durumunda iade talebi kabul edilmemektedir. Afganistan ticari vize ücreti ve servis bedelinin iadesi yoktur. Başvurunuzu geri çekmeniz ya da reddedilmesi ödenen ücretleri geri alabileceğiniz anlamına gelmez.


Afganistan Vizesi, Afganistan ülke hakkında, Afganistan ticari vizesi, Afganistan bayrağı, Afganistan ekonomisi, Afganistan başkenti, Afganistan - Türkiye ilişkileri, Afganistan uçak bileti, Afganistan otel konaklaması, Afganistan ulaşım, Afganistan nasıl gidilir, Afganistan idari yapı, Afganistan komşuları, Afganistan gece hayatı, Afganistan - Amerika, Afganistan nüfus yapısı, Afganistan yönetim şekli, Afganistan'da etnik gruplar, Afganistan Ankara Büyükelçiliği, Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Afganistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Afganistan Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.