Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Afganistan Ülke Bilgisi – Afganistan’a dair her şey burada !

Afganistan Ülke Bilgisi

Afganistan, resmî adıyla Afganistan İslam Cumhuriyeti Orta Asya'da yer alan ve denize sınırı olmayan bir ülkedir. Orta Asya'da bulunur; ama etnik ve kültürel bağlarından dolayı bazı kaynaklar tarafından Orta Doğu'da kabul edilir. Doğu ve güneyde Pakistan, batıda İran, kuzeyde Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan, doğuda da ufak bir sınırla Çin ile çevrilidir. Afganistan, farklı ülkerden gelen ulusları da barındırır. Ayrıca nüfusa oranları %5'i geçmeyen birçok etnik kökenli halk da (örneğin Beluçlar, Türkmenler, Nuristaniler, Araplar vs.) bu ülkede yaşamaktadır. Ticaretin merkez noktalarından birinde olan Afganistan, bu stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca Türkler, İranlılar, Yunanlar, Araplar, Moğollar, Britanyalılar ve Sovyetler gibi çeşitli ulusların istilasına uğramıştır. Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan 11 Eylül saldırılarının sorumlusu olarak ilan edilen el-Kaide'nin bu bölgede yerleştiği iddiaları, Taliban rejiminin bu olaya müdahale etmemesi ve kaynak sağladığı iddiasıyla ABD ve koalisyon güçleri tarafından işgal edilmiş ve Taliban yönetimden uzaklaştırılmıştır. Başkent Kabil ülkenin en büyük kentidir; diğer önemli kentler batıda Herat, güneyde Kandahar ve kuzeyde Mezar-ı Şerif'tir. Yerel ve ulusal düzeyde bütünleşmenin zayıf olduğu Afganistan'da coğrafi engellerin yanında toplumsal hayatın da büyük sorunları vardır. Okuma yazma oranı yüzde 10 civarında olan Afganistan fert başına düşen gelir bakımından da dünyanın en yoksul ülkeleri arasındadır. Ülke 34 ile ayrılmıştır. Kendi içinde volasvaleyi (Peştuca: ولسوالۍ) adı verilen 398 ilçeye ayrılmıştır.

Afganistan ülke bilgisi ve vizesi;  Afganistan Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini sayfamızda bulabilirsiniz. Sayfamızda, ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki bilgiyi bulabilirsiniz. Sayfamızdan Afganistan Vizesi için hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Afganistan vize taleplerinizi sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. 0533 303 7973 Vize Hattı

Afganistan ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Afganistan emperyal güçler için özel stratejik anlamı vardır. Büyük İskender’den Cengiz Han’a kadar emperyal ordular bir sürü gizemli eserler arkalarında bırakmışlardır. Büyük savaşlardan dolayı bir sürü tarihi eser daha keşfedilmemiş durumdadır. Afganistan devleti savaşın yıkımlarından kurtulmak için bir sürü projeler üzerinde çalışmaktadır.

Afganistan ülke bilgisi ve ekonomisi; Afganistan, özel sektör öncülüğünde global piyasa ekonomisine dayalıdır. Afganistan ekonomik büyüme göstermiştir. Hindistan, Çin, Avrupa ve ABD gibi ülkelerle olan ticari antlaşmalar ve bu ülkelerin ekonomik sistemleri yatırım için Afganistan en uygun ülke haline getirmektedir. Yetenekli iş gücü, iç piyasadaki talebin artışı yatırım için nedenlerdir.

Afganistan ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Afganistan Konferansı'nda Sayın Bakanımız 2018-2020 dönemi için kalkınma yardımları yönelik taahhüdümüzü 150 milyon USD olarak açıklamıştır. Varşova’da 8-9 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenen NATO Zirvesi’nde ise tarafımızdan Afganistan güvenlik güçlerinin idamesine katkı olarak 2018-2020 dönemi için 60 milyon USD taahhütte bulunulmuştur.

Afganistan ülke bilgisi ve uçak bileti; Afganistan İstanbul Uçak Bileti fiyatı için iletişim bölümüne mesaj atarak bilgi alabilirsiniz. En ucuz Afganistan İstanbul Uçak Bileti fiyatlarını bulabilmeniz, başta Türk Hava Yolları olmak üzere, Atlasjet, Onur Air, Pegasus, Sunexpress, Anadolujet... Afganistan ekonomik uçak biletleri için, Kabil ekonomik uçak bileti için iletişim sayfamıza mail atınız.

afganistan Hotel

Afganistan ülke bilgisi ve hotel konaklma; Kabil için otel fırsatlarının yanı sıra apart, hostel ve diğer konaklama seçeneklerini Kolay Vize ile kolayca teklif alınız. Kabil için 19 otel arasından seçim yaparak rezervasyon yapın veya alternatif olarak , ve gibi popüler yerlere yakın otelleri karşılaştırın. Kabil için belirli bir oteli mi arıyorsunuz? Afganistan otelleri için iletişim sayfasından bağlantı kurunuz.


Afganistan Vizesi, Afganistan ülke hakkında, Afganistan ticari vizesi, Afganistan bayrağı, Afganistan ekonomisi, Afganistan başkenti, Afganistan - Türkiye ilişkileri, Afganistan uçak bileti, Afganistan otel konaklaması, Afganistan ulaşım, Afganistan nasıl gidilir, Afganistan idari yapı, Afganistan komşuları, Afganistan gece hayatı, Afganistan - Amerika, Afganistan nüfus yapısı, Afganistan yönetim şekli, Afganistan'da etnik gruplar, Afganistan Ankara Büyükelçiliği, Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Afganistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Afganistan Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA