• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Afganistan Vizesi – Afganistan vizesine dair herşey

Afganistan Ticari Vize

Afganistan seyahatinin iş gerekçesi veya ticari amaçlı seyahatte, Afganistan ticari vize alınması gerekir. Ayrıca kongre, fuar, eğitim ve seminer gibi gerekçelerle planlanan seyahat için de ticari vize başvurusu yapılması gerekir. Afganistan ticari vize alabilmek için ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısı alınması gerekir. Alınan davetiye yazısı vize başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır. Afganistan ticari vize işlemleri için kişisel veya grup olarak başvurular gerçekleşir.

Afganistan Çalışma Vizesi

Afganistan Çalışma Vizesi, çalışanlar, doktorlar, öğretmenler, eğitmenler, uzmanlar, mühendisler, pilotlar, uzmanlar , nakliye yer ekibi ve Birleşmiş milletler ofislerinin ve uluslararası Sosyal toplum kuruluşlarının ihtiyaç veya davetiye üzerine pasaport sahibi olan yabancı teknik çalışanlar için geçerlidir. 3 Aylık vizeler, 1 Aylık vizeler ve tek giriş vizeleri Afganistan dışında bulunan Elçilikler ve Konsolosluklar tarafından verilmektedir. Afganistan vizesi için iletişime geçiniz.

Afganistan Turistik Vize

Afganistan turistik vizeler Afganistan’ı bireysel veya grup halinde doğa ve tarihi gezi, turistik maksatlı veya akrabalarını ziyaret etmek isteyen yabancı uyruklulara uygulanmaktadır. Turistik vizeler yurtdışında bulunan Afgan temsilcilikleri tarafından verilmektedir. Bu vizelerin geçerliliği üç aylık (90 gün) ve kalma süresi otuz gündür (30). Kültür ve İnformasyon Bakanlığı tarafından Afgan Turizm şubesi onayıyla sadece bir kere uzatılabilmektedir. Web sitemizde detaylar ziyaret ediniz.

Afganistan Ziyaret Vizesi

Afganistan Ziyaret vizesi, vatandaşı olunmayan ülkelerde bulunan akraba, aile, arkadaş ziyaretinde bulunabilmesini sağlamaktadır. Böyle bir içerikle yurtdışına çıkılıyorsa şayet ziyaret vizesi başvurularında bulunulmalıdır. Afganistan ziyaret vizesi başvurusu yapacak olan vatandaşların öncelikle davetiye edinmeleri gerekmektedir. Afganistan ziyaret vizesi maksimum 30 günlük bir süreyi kapsamaktadır. Afganistan'da bulunan akraba yahut tanıdık kişilere ziyaret için verilen vizedir.

Afganistan Vizesi, Afganistan Ticari vize, Afganistan turistik vize işlemleri

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Afganistan´da kalmak istiyorsanız bir Afganistan vizesine ihtiyacınız olacaktır. Turistik seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için aşağıda sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Afganistan vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formun çıktısını alıp, elle doldurulur. Başvuru formları ücretsizdir. Formlara ek olarak acentamız aracılığı ile doldurulur.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. 

Afganistan Vize Başvurusu

Afganistan vize başvurusunda bulunmak üzere Afganistan’ın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır. Afganistan temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Afganistan vizesi Başvurusu Değerlendirme Süreci

Afganistan’ın dış temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 15 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Afganistan Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır. Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu verilen ret kararın Türkçe örneği.

Vize sahipleri için notlar!

Afganistan vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Afganistan´a giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Afganistan'a davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Afganistan vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi ve Çad vizesi işlemleri. Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi ve İngiltere Vize işlemleri. İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi ve Afganistan vize danışmanı.