Bize mail atın : vize@kolayvize.org
 • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
 • 533 303 7973

Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vizesi

Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vizesi Bilgileri;

Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vizesi Bilgileri; Aşağıdaki belirtilen evraklarının tamamının ibraz edilmesi önemle tavsiye edilir. Gerek duyulması halinde, Almanya Vize Bölümünce başka belgelerin de istenebileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Aşağıda belirtilen belgelerin ibraz edilmiş olması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

Almanya Vize Bölümü, eksiksiz ibraz edilen vize başvuruları hakkında, başvuru evrakı ilgili Konsolosluk/Elçilik vize bölümüne teslim edildikten sonra esasen 15 gün içersinde karar vermek zorundadır. Bu nedenle seyahatinizden en geç 15 gün öncesinden başvuruda bulunmanız gerekir. Ancak, seyahatinizden önce üç aydan daha da erken bir tarihte başvuruda bulunmamalısınız. Başvuru evrakının iDATA´dan Vize Bölümüne teslim edilmesi ve oradan tekrar geri gönderilmesi de ilaveten bir kaç gün sürebilir. Özellikle Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı veya Almanya´nın dini Bayramları olan Paskalya ve Noel Bayramı öncesinde işlem süreleri uzayabilir.

25 Eylül 2014´ten beri Schengen vize başvurusunda 12 yaşını doldurmuş başvuru sahiplerinden parmak izi alınması gerekmektedir.

Seyahat etmek istediğiniz ülke Almanya ise, başvurunuzu tüm iDATA ofislerinden gerçekleştirebilirsiniz. Evraklarınız otomatik olarak ikamet ettiğiniz yere göre sizin bağlı olduğunuz Konsolosluk Vize Bölümüne iletilir. Schengen Bölgesinde farklı ülkelere de seyahatiniz olacak ise en uzun konaklama yapacağınız ülkenin temsilciliğinden başvurmanız gerekmektedir.

Pasaportlarda yer alan uzatma ibareleri vize başvuruları için geçerli değildir. Uzatma ibaresi yer alan pasaportların tekrar ilgili birim tarafından yenilenmesi gerekmektedir. Bu ibare ile başvuru yapılmak istenmesi durumunda başvuru kabul kararı tamamen dış temsilciliklere aittir.

Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vizesi Bilgileri;

Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vizesi evrak bilgileriniz aşağıda listelenmiştir. Tüm gerekli evrak detaylarını öğrenmek için Kolay Vize Danışma hattımız ile iletişim kurunuz. İletişim numarası: 0090 533 303 7973

Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vizesi Başvuru Formu

Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vize Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken; başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları mutlaka imzalanmalı ve başvuru tarihi unutulmamalıdır. Başvuru şahsen yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı vekalet formu ile vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ibraz edilmesi zorunludur.

Biometrik Fotoğraf

Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve  tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir. Örnek Fotoğraf Tablosu

Orijinal Pasaport

Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yıl içerisindeki vizelerinize (Schengen ülkeleri, İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Kore, Japonya, Yeni Zelanda) ait fotokopiler gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.
Not: Evlilik, boşanma vb. durumlarda ad, soyad değişiklikleri sebebiyle güncel olmayan pasaportunuz ile başvurunuz kabul edilemeyecektir.
18 yaş üstü yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin pasaportlarında mutlaka imza alanları dolu olmalıdır.

Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopisi

Nüfus cüzdanının ve güncel pasaportun tüm işlenmiş sayfalarının (vize ya da damga olan tüm sayfaların) A4 boyutunda fotokopisi, Eski pasaportunuzda eğer son üç yıl içinde alınmış schengen vizesi varsa sadece alınan vizelerin fotokopisi. Fotoğraf çıktısı kabul edilmez. Evrakların gerçek boyutlarında fotokopilerinin sunulması gerekir.

Kültürel Davetiye

Aşağıdaki bilgileri içeren, kültürel hizmet sunan kurum ile sözleşme veya etkinliği organize eden tarafından düzenlenmiş bir davetiye,

 • Etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri ile etkinliğin Almanya`da gerçekleşeceği adres
 • Etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü
 • Başvuru sahibinin adı, soyadı ve görevi
 • Duruma göre seyahat, konaklama gibi giderlerinin karşılanacağına dair bilgi yer almalıdır.

Sportif Faaliyet Davetiyesi

Spor kulübü veya spor federasyonu tarafından verilen davetiye veya aşağıdaki bilgileri içeren ve spor organizasyonuna katılımı tasdikleyen belge;

 • Etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri ile etkinliğin Almanya`da gerçekleşeceği adres
 • Etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü
 • Sporcunun ad soyad ve görevi hakkında bilgi
 • Duruma göre seyahat, konaklama gibi giderlerin karşılanacağına dair ibare yer almalıdır.

Almanya Otel Konaklama

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı, adresi, yolcunun isminin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Otel rezervasyon tarihlerinin uçak rezervasyon tarihi ile uyumlu olması gerekmektedir.

Gönderen Kurum Dilekçesi

Gönderen Türkiye spor kulübü veya spor federasyonu vb kurumlar tarafından verilen ve aşağıdaki bilgileri içeren belge:

 • Etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü
 • Başvuru sahibi ve onun görevi hakkında bilgi
 • Duruma göre seyahat, konaklama gibi giderlerin karşılanacağına dair bilgi yer almalıdır.

İzin Belgesi

Şirketinizden temin edeceğiniz çalışma ve izin belgesi yaptığınız işe dair açıklama içermeli, seyahat tarih aralığı belirtilmiş olmalı, ıslak imza ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir.

İşe Giriş Bildirgesi

SGK işe giriş belgesinde kayıtlı bulunan işyeri adres İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilen şehirlerden birine ait olmalıdır.Merkez ofisiniz bu şehirler dışında bir adresde bulunuyorsa durumu izah eden bir şirket yazısı dosyaya eklenmelidir. Sgk'lı çalışan değil iseniz çalıştığınız firma ile aranızdaki iş aktini kanıtlayan noter onaylı iş sözleşmenizi sunmalısınız.

SGK hizmet dökümü ( 4A )

Detaylı, barkodlu hizmet dökümü (sigorta girişi yapılan ilk tarihten itibaren prim ödenmiş bütün tarihler) (İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilen şehirlerden birine ait olmalıdır.)

Maaş bordrosu

Çalıştığı yerdeki görev ve maaş durumunu belirten orijinal yazı. Son 3 aylık maaş bordrosu ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Faaliyet belgesi

Ticaret odasına kayıtlı olduğunu gösteren orijinal ve güncel tarihli belge (faaliyet belgesi/oda sicil kayıt belgesi) Bu belge ıslak imzalı ya da e‐imzalı olmak zorundadır. Bunun dışında kesinlikle kabul edilmemektedir.

İmza sirküleri

Vergi levhası

Banka Hesabı

Son 3 aya ait şirketin banka hesap cüzdanı veya dökümü sunulmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası her durumu kapsayacak şekilde olmalıdır. Sigorta poliçesinde yürürlüğe girmesi ve sona ermesi ile ilgili özellikle bir saat belirtilmediyse, genellikle öğlen saat 12 kabul edilir. Dolayısıyla sadece günün yarısı sigortalı olan bu günler için sigorta şartı yerine getirilmiş sayılmaz. Bir başka ifadeyle örneğin 8 ila 13 Mart tarihlerinde seyahat etmek istiyorsanız, en az 7 Mart´tan 14 Mart´a kadar geçerli bir seyahat sağlık sigortası ibraz etmeniz gerekmektedir.
Not 1 : AB/AET vatandaşlarının eşleri ve 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaftırlar. (Almanya vatandaşları hariç)

Not 2 : Transit vize (Almanya havaalanını schengen dışı bir ülke için geçiş amaçlı kullanacak ve havaalanında herhangi bir kapı geçişi yapmayacak kişiler) başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin seyahat sağlık sigortası sunma zorunluluğu yoktur.

Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vize Ücreti + Servis bedeli

Nakit ödeme yapılmaktadır (TL) veya (EUR)– vize talebinin reddedilmesi durumunda iade talebi kabul edilmemektedir. Almanya Eğitim, Kültürel ve Sportif Vize ücreti ve servis bedelinin iadesi yoktur.

Başvurunuzu geri çekmeniz ya da reddedilmesi ödenen ücretleri geri alabileceğiniz anlamına gelmez.


Almanya Vizesi, Almanya ülke hakkında, Almanya ticari vizesi, Almanya bayrağı, Almanya ekonomisi, Almanya başkenti, Almanya - Türkiye ilişkileri, Almanya uçak bileti, Almanya otel konaklaması, Almanya ulaşım, Almanya nasıl gidilir, Almanya idari yapı, Almanya komşuları, Almanya gece hayatı, Almanya - Amerika, Almanya nüfus yapısı, Almanya yönetim şekli, Almanya'da etnik gruplar, Almanya Ankara Büyükelçiliği, Almanya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Almanya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Almanya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA