Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Almanya Havalimanı Transit Vizesi

Almanya Havalimanı Transit Vize Bilgileri;

Almanya Havalimanı Transit Vize türü aşağıdaki iki duruma göre değişmektedir:

1. Havaalanı Transit Vize (A Tipi Vize)
Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Almanya´da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak sadece Frankfurt/Main ve Münih Havalimanlarında ve belli zamanlarda Hamburg, Düsseldorf, Köln-Bonn ve Berlin-Tegel Havalimanlarında mümkündür.
Bu şekilde seyahat edecek aşağıda sıralanan ülke vatandaşlarının havaalanı transit vizesi almaları gerekmektedir: Etyopya, Afganistan, Bangladeş, Eritrea, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün (istisnalarla), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Lübnan, Mali, Myanmar, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Türkiye (hizmet pasaportu veya resmi görevle gideceklere verilen pasaportlar hariç).

İstisnalar: Yalnızca aşağıdaki durumlarda vizeye ihtiyacınız yoktur
- Diplomat Pasaportunuz varsa veya
- Geçerli bir vizeniz varsa veya herhangi bir Schengen ülkesi veya Bulgaristan, İrlanda, Hırvatistan, Romanya, Birleşik Krallık (UK) veya Kıbrıs için ikamet izniniz varsa veya
- Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Kanada, Japonya veya Amerika Birleşik Devletleri için geçerli vizeniz veya ikamet izniniz varsa veya
- Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Andorra veya San Marino için geçerli ikamet izniniz varsa (sadece vize yeterli değildir!) veya
- AB/AET/İsviçre vatandaşının aile ferdiyseniz ve onunla birlikte seyahat ediyorsanız.

2. Transit Vize (C Tipi Vize)
Terminal değişikliğı nedeniyle uluslararası transit alanını terk edip pasaport kontrolünden geçmeniz gerekiyorsa Schengen vizesi almanız gerkir.  Bİlgi için Kolay Vize ekibine danışınız.

Almanya Havalimanı Transit Vize Bilgileri;

Almanya Havalimanı Transit Vize Başvuru Formu

Almanya'ya gidecek başvuru sahibi tarafından el yazısı ile kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Almanya vizesi başvuru formu. Reşit olmayanların formu anne‐baba tarafından doldurulmalı ve her ikisi tarafından da imzalanmalıdır. Kolay vize danışmanımız sizin adınıza Almanya transit vize başvuru formunu doldurabilir.

Fotoğraf

1 adet arka fon beyaz, 3 aydan eski olmayan 3,5x4,5 cm ebatında biometrik resim. (Resimde baş üstünde ve çene altında mesafe olmalıdır. Alına ve yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Kaşların tamamı görünmelidr. Fotoğraf ön cepheden ve tüm yüzün görünür olması gerekmektedir. Photoshop işlemi uygulanmış olmalıdır, flu, fazla parlak ya da koyu,fotoğraflar ve gözlüklü fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Original Pasaport

Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yıl içerisindeki vizelerinize (Schengen ülkeleri, İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Kore, Japonya, Yeni Zelanda) ait fotokopiler gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.
Not: Evlilik, boşanma vb. durumlarda ad, soyad değişiklikleri sebebiyle güncel olmayan pasaportunuz ile başvurunuz kabul edilemeyecektir.
18 yaş üstü yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin pasaportlarında mutlaka imza alanları dolu olmalıdır.

Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopisi

Nüfus cüzdanının ve güncel pasaportun tüm işlenmiş sayfalarının (vize ya da damga olan tüm sayfaların) A4 boyutunda fotokopisi, Eski pasaportunuzda eğer son üç yıl içinde alınmış schengen vizesi varsa sadece alınan vizelerin fotokopisi. Fotoğraf çıktısı kabul edilmez. Evrakların gerçek boyutlarında fotokopilerinin sunulması gerekir.

Seyahat Sağlık Sigortası

En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası her durumu kapsayacak şekilde olmalıdır. Sigorta poliçesinde yürürlüğe girmesi ve sona ermesi ile ilgili özellikle bir saat belirtilmediyse, genellikle öğlen saat 12 kabul edilir. Dolayısıyla sadece günün yarısı sigortalı olan bu günler için sigorta şartı yerine getirilmiş sayılmaz. Bir başka ifadeyle örneğin 8 ila 13 Mart tarihlerinde seyahat etmek istiyorsanız, en az 7 Mart´tan 14 Mart´a kadar geçerli bir seyahat sağlık sigortası ibraz etmeniz gerekmektedir.
Not 1 : AB/AET vatandaşlarının eşleri ve 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaftırlar. (Almanya vatandaşları hariç)

Not 2 : Transit vize (Almanya havaalanını schengen dışı bir ülke için geçiş amaçlı kullanacak ve havaalanında herhangi bir kapı geçişi yapmayacak kişiler) başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin seyahat sağlık sigortası sunma zorunluluğu yoktur.

Seyahat Programı

Uçak bileti veya havayolu şirketi tarafından verilmiş teyitli rezervasyon belgesi (yolculuğunuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir, örneğin havalimanında terminal değişikliği ve dolayısıyla ülkeye giriş işlemi yaptırmanızın gerekip gerekmediğini belgeleyiniz)

Asıl Gidilecek Ülke Giriş Belgesi

Gideceğiniz ülkeye ait vize/ikamet izni ve bu iznin olduğu pasaport sayfasının fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş yapma hakkınızın olduğunu gösteren diğer bir belgeler.

İkameti Kanıtlayıcı Belgeler

İkamet etmekte olduğunuz ülkede kurulu bir düzeninizin olduğuna dair belgeler. Kolay Vize danışmanımızdan bilgi alınız.

Banka Hesap Dökümü

Son 3 aya ait şahsi/ şirket banka hesap cüzdanı veya dökümü sunulmalıdır.

Almanya Havalimanı Transit Vize ücreti + Servis bedeli

Nakit ödeme yapılmaktadır (TL) veya (EUR)– vize talebinin reddedilmesi durumunda iade talebi kabul edilmemektedir. Almanya Havalimanı transit vize ücreti ve servis bedelinin iadesi yoktur. Başvurunuzu geri çekmeniz ya da reddedilmesi ödenen ücretleri geri alabileceğiniz anlamına gelmez.


Almanya Vizesi, Almanya ülke hakkında, Almanya ticari vizesi, Almanya bayrağı, Almanya ekonomisi, Almanya başkenti, Almanya - Türkiye ilişkileri, Almanya uçak bileti, Almanya otel konaklaması, Almanya ulaşım, Almanya nasıl gidilir, Almanya idari yapı, Almanya komşuları, Almanya gece hayatı, Almanya - Amerika, Almanya nüfus yapısı, Almanya yönetim şekli, Almanya'da etnik gruplar, Almanya Ankara Büyükelçiliği, Almanya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Almanya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Almanya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA