• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
 • 533 303 7973

Almanya Staj vizesi, Staj/Gönüllü Staj Vize Bilgileri

Almanya Vizesi Standart Evraklar

Talep edilen Almanya vizesi bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.

Yabancı ülke vatandaşları; Çalışma izin belgesi Orjinali veya Oturum Kartı.

Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları mutlaka imzalanmalıdır. Başvuru şahsen yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı vekalet formu ile vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ibraz edilmesi zorunludur.

Rötuşsuz, Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir. Örnek Fotoğraf Linki.

En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Acentamız sizin adınıza Seyahat Sigortası yapmaktadır.

Almanya vizesi başvurunuz esnasında vize ücreti. (Ücret Tablosu)

Bütün başvuru sahipleri tarafından yazılmış gidilecek ülkenin elçilik/konsolosluğuna hitaben; gidiş amacını, gidilecek şehri, gidiş-dönüş tarihini ve seyahat planını kapsayan vize talep dilkeçesi.

Türk vatandaşları için: Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (düşünceler kısmı da olmalı)

Yerleşim yerinizi gösteren İkametgah Belgesi. E-Devlet üzerinden barkodlu olarak kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu belgeyi her ülke için çıkarmanız tavsiye edilir.

Ulaşım ve Konaklama Bilgileri

Uçuş veya tur organizasyonlarının rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir. Almanya iş ve fuar vizesi için zorunlu belgedir.

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu.

Meslek ve Seyahat Nedenine Göre Evraklar

SGK'lı çalışan için ilaveten:

 • Yaptığınız işe dair açıklama içeren Çalışma belgesi
 • Talep edilen vize süresi için izin belgesi
 • SGK dökümü (4A hizmet dökümü, barkodlu)
 • SGK giriş bildirgesi ve son 3 ay maaş bordrosu
 • Banka Hesap Ekstresi. Orjinal son 3 ay.
 • İmza Sirküleri fotokopisi
 • Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Vergi Levhası
 • Faaliyet Belgesi. Orjinal ve yeni tarihli
 • Gelir belgeleri (örn. Hesap cüzdanı, kira geliri, Almanya´dan gelen havaleler vs.)

Şirket Sahibi ve Ortaklar için ilaveten:

 • Yaptığınız işe dair açıklama içeren Çalışma belgesi
 • Talep edilen vize süresi için izin belgesi
 • SGK dökümü (4B hizmet dökümü, barkodlu)
 • Banka Hesap Ekstresi. Orjinal son 3 ay.
 • İmza Sirküleri fotokopisi
 • Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Vergi Levhası
 • Faaliyet Belgesi. Orjinal ve yeni tarihli
 • Gelir belgeleri (örn. Hesap cüzdanı, kira geliri, Almanya´dan gelen havaleler vs.)

Ücretli ve memurlar için ilaveten:

 • Yaptığınız işe dair açıklama içeren çalışma belgesi
 • Talep edilen vize süresi için izin belgesi
 • Bağkur/SGK dökümü, SGK giriş bildirgesi ve son maaş bordrosu

Öğrenciler için ilaveten:

 • Kişinin öğrenim gördüğü okuldan öğrenci belgesi aslı gerekmektedir
 • Başvuru sahiplerinin 1. dereceden yakını tarafından destekleneceklerine dair ıslak imzalı, okunaklı, gidiş dönüş tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldığı bir dilekçe ibraz etmeleri gerekmektedir. Masraflarınızı karşılayacak 1.derece akrabanın kendi başvurmasa bile şahsen başvuruda bulunacağı şekilde tüm gelir evraklarını sunmalıdır.
 • Masrafları karşılayacak sponsor kişi meslek grubuna göre kendi gelir evraklarını eksiksiz ibraz etmelidir.

Emekliler için ilaveten:

Aylık emekli maaşını gösteren emeklilik belgesi

Almanya Almanya Öğrenci Gezi vizesi, Almanya vize işlemleri ...

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Almanya´da veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine (C Tipi Vize) ihtiyacınız olacaktır. Hedef ülkeniz Almanya ise, dış temsilciliklerin yetkili acentası olarak bizler sizin için yetkiliyiz. Vize başvurumu nereden yapmalıyım? Schengen Ülkeleri hangileridir? Kimler Schengen vizesi almalıdır? Sorularınız için sitemizi detaylıca inceleyiniz. Diğer meslek grupları vize belgeleri için danışınız.

Yukarıda detaylıca listelemiş olduğumuz Almanya turistik vize evrakları genel geçer herkes tarfından temin edilmesi beklenen dokümanlardır. Bu belgelerin maddeleri kişinin mesleki durumuna, öğrenim durumuna, emekli olması ya da ev hanımı olması gibi durumlara göre değişkenlik gösterir. Gidiş amacı, turistik gezi, davetiyeli akraba ziyareti ya da iş seyahati gibi durumlar da hazırlanması gereken evrakları artırır veyahut azaltır. Hangi ülkeye, hangi maksatla seyahat edecekseniz gerekli vize evrakları konusunda bilgi almak için mutlaka bize yazınız.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Almanya turistik vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları 2 tiptir; Elektronik vize başvuru formu ve alternatif vize başvuru formunun çıktısını alıp, elle doldurulur.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken yukarıda bulunan evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması gerekir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız.

Almanya Turistik vize Başvurusu

Almanya turistik vize başvurusunda bulunmak üzere Almanya’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır. Almanya temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur. Son 59 ay içinde Almanya Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

Almanya vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Almanya’nın dış temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 15 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Alınan Almanya turistik vize etiketinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Almanya’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Almanya´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Almanya’ya davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Almanya Öğrenci gezi vizesi, Almanya ticaret vizesi, Almanya Turistik vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Almanya Öğrenci Gezilerin vizesi danışmanınız.