• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Almanya Ülke Bilgisi, Almanya gezi ve vize işlemleri

ÜLKE KÜNYESİ

AdıAlmanya Fed. Cumhuriyeti
BaşkentBerlin
BaşkanFrank-Walter Steinmeier
ŞansölyeOlaf Scholz
Resmi DillerAlmanca
HükümetParlamenter Cumhuriyet
Yüzölçümü357.578 km²
Nüfus83,019 milyon (2019)
Para BirimiEuro (€)
Zaman DilimiUTC+1 (CET)
Telefon Kod+49
İnternet.de

Almanya ülke bilgisi, Almanya Gezi Rehberi ve Almanya vize işlemleri ...

Almanca: Deutschland ya da resmî adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; batısında Fransa, Belçika Lüksemburg ve Hollanda bulunur. Ülke, coğrafi olarak ılıman iklim kuşağında yer alır ve yüz ölçümü 357.578 km2 'ir. Topraklarında yaşayan yaklaşık 83 milyon insan ile Avrupa Birliği'nin en büyük nüfusuna sahiptir ve bu nüfusun, Birleşmiş Milletler tahminine göre, %14.88 oranında göçmenlerden oluşmasıyla Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra, dünyanın en çok göç alan ikinci ülkesidir. Almanya ülke bilgisi; Ülkenin başkenti Berlin, aynı zamanda en yüksek nüfuslu şehri olup Berlin'i sırasıyla Hamburg, Münih ve Köln takip eder.

100 yılından önce Cermen halkları Cermanya olarak isimlendirilen bölgede yaşamışlardır. 10. yüzyıldan 1806 yılına kadar Cermen bölgeleri Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu'nun bir parçası oldu. 16. yüzyıl boyunca kuzey bölgeleri, Protestan Reformun merkezi oldu. Cermen halkı ilk olarak 1871'de Fransa-Prusya Savaşı sırasında ulus-devlet haline geldi. II. Dünya Savaşı sonrası, 1949'da, Almanya savaşı kazanan devletler tarafından iki devlete bölündü. Bu iki devlet 1990 yılında birleşti. Batı Almanya daha sonra adı Avrupa Birliği olan Avrupa Ekonomik Topluluğu'nun 1957'deki kurucu üyelerindendir. Birleşmeyle Doğu Almanya da 1993'te bu birliğe üye olmuştur. Schengen Bölgesi'nin bir parçası ve Avrupa ortak para birimi Euro'yu 2002'de kabul etmiş durumdadır. Federal parlamenter cumhuriyettir. On altı eyaletten oluşmaktadır. Başkenti ve en büyük şehri Berlin'dir. Birleşmiş Milletler'e, NATO'ya, G8'e üyedir ve Kyoto Protokolünü imzalamıştır. 2007 yılına göre, GSYİH'ye göre dünyanın 3. büyük ekonomisidir. Ülke dünyada gelişme için en çok bağışta bulunan ikinci ülke konumundadır. Buna karşın ülke, askeri harcama bütçesi olarak 6. sıradadır. Ülke, sosyal güvenlik sistemiyle yüksek yaşam seviyesine sahiptir. Avrupa meselelerinde yüksek ülke nüfusu ve ekonomik gelişmişliğiyle dünya seviyesinde kilit rol oynamaktadır. Birçok bilim ve teknoloji alanında lider durumda olarak kabul edilmiştir.

Ülke bilgisi ve vizesi; Almanya Vize İşlemleri vize başvuru merkezi Almanya vize bilgi sitemize hoş geldiniz. Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kolay vize Merkezi Almanya vize departmanı, Almanya Schengen vize başvuruları veya 90 günü aşmayan seyahatleriniz için danışmanlık hizmeti veren acentadır. Almanya vizeleri hakkında bilgi için iletişime geçiniz.

Almanya Ülke Bilgisi ve gezilecek yerler; 1871 yıllarında ulusal birliğini tamamlamış olan Almanya, 16 federal alt bölgesi ile her yıl pek çok turisti çekiyor ve ağırlıyor. Müzik, tiyatro ve felsefe gibi sanat dalları alanında Avrupa medeniyetine büyük katkılar yapan modern ülkeye uçuşunuzu gerçekleştirerek, kültürel ve tarihi bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Turlar ile mail ile bilgi alınız.

Ülke bilgisi ve turizm; Ekonomistlere göre Almanya’daki ekonomik canlanma en az 2019 yılına kadar devam edecek. Tahmini büyümenin işsizliğin azalmasına ve işgücü sıkıntısına yol açması bekleniyor. Alman ekonomisi ilkbahar tahminlerinde yer verilen beklentilerin de üzerinde bir performans sergiliyor. 2017 büyüme hızı tahmini revize edilerek yüzde 1,5’tan yüzde 1,9’a yükseltildi.

Almanya ülke bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Almanya ülke Bilgisi danışmanınız.