Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Almanya Ülke Bilgisi – Almanya’ya dair her şey burada !

Almanya Ülke Bilgisi

Almanya ülke bilgisi; Almanya ya da resmî adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; ve batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika, ve Hollanda bulunur. Almanya 357.021 km²'lik bir alanı kaplar ve ılıman iklim kuşağının içinde yer alır. 81,5 milyonun üzerindeki nüfusu ile Avrupa Birliği'nin en büyük nüfusa sahip ülkesi konumundadır. 10. yüzyıldan 1806 yılına kadar Cermen bölgeleri Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu'nun bir parçası oldu. Batı Almanya daha sonra adı Avrupa Birliği olan Avrupa Ekonomik Topluluğu'nun 1957'deki kurucu üyelerindendir. Birleşmeyle Doğu Almanya da 1993'te bu birliğe üye olmuştur. Almanya Schengen bölgesi'nin bir parçası ve Avrupa ortak para birimi Euro'yu 2002'de kabul etmiş durumdadır. Almanya bir federal parlamenter cumhuriyettir. On altı eyaletten oluşmaktadır (Bundesländer). Başkenti ve en büyük şehri Berlin'dir. Almanya Birleşmiş Milletler'e, NATO'ya, G8'e üyedir ve Kyoto Protokolünü imzalamıştır. Almanya 2007 yılına göre, GSYİH'ye göre dünyanın 3. büyük ekonomisi ve en çok ihracat gerçekleştiren ülkesidir. Ülke dünyada gelişme için en çok bağışta bulunan ikinci ülke konumundadır. Buna karşın ülke, askeri harcama bütçesi olarak 6. sıradadır. Ülke, sosyal güvenlik sistemiyle yüksek yaşam seviyesine sahiptir. Almanya, Avrupa meselelerinde yüksek ülke nüfusu ve ekonomik gelişmişliğiyle dünya seviyesinde kilit rol oynamaktadır. Almanya birçok bilim ve teknoloji alanında lider durumdadır.

Almanya Ülkesi Vize Bilgisi

Almanya ülke bilgisi ve vizesi; Almanya Vize İşlemleri vize başvuru merkezi Almanya vize bilgi sitemize hoş geldiniz. Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kolay vize Merkezi Almanya vize departmanı, Almanya Schengen vize başvuruları veya 90 günü aşmayan seyahatleriniz için danışmanlık hizmeti veren acentadır. Kolay vize danışman vize bilgisi için arayınız. 0533 303 7973

Almanya Turizm – Gezilecek Yerler

Almanya ülke bilgisi ve turizm; 1871 yıllarında ulusal birliğini tamamlamış olan Almanya, 16 federal alt bölgesi ile her yıl pek çok turisti çekiyor ve ağırlıyor. Müzik, tiyatro ve felsefe gibi sanat dalları alanında Avrupa medeniyetine büyük katkılar yapan modern ülkeye uçuşunuzu gerçekleştirerek, kültürel ve tarihi bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Almanya turlar ile mail ile bilgi alınız.

Almanya Ekonomisi

Almanya ülke bilgisi ve turizm; Ekonomistlere göre Almanya’daki ekonomik canlanma en az 2019 yılına kadar devam edecek. Tahmini büyümenin işsizliğin azalmasına ve işgücü sıkıntısına yol açması bekleniyor. Alman ekonomisi ilkbahar tahminlerinde yer verilen beklentilerin de üzerinde bir performans sergiliyor. 2017 büyüme hızı tahmini revize edilerek yüzde 1,5’tan yüzde 1,9’a yükseltildi.

Türkiye – Almanya İlişkileri

Almanya ülke bilgisi ve ilişkileri; 1960’larda Almanya ile Türkiye arasında imzalanan İşgücü Anlaşması’yla, çok sayıda Türk, çalışmak amacıyla Almanya’ya yerleşmiştir. Almanya’da 3 milyonunun üzerinde Türk vatandaşı yaşarken Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşı rakamı ise 15 bindir. Türkiye’ye yılda 5 milyon Alman turist gelirken bu turistler Türkiye ekonomisi için önemli sayılmaktadır.

Almanya Uçak Bileti

Almanya ülke bilgisi ve uçak bileti; Berlin duvarının kalıntılarını görmek için başkente uçabilirsiniz. Yada sizi Hamburg’un dünyaca ünlü limanına getirelim. Peki Almanya’nın zengin şehiri Münih’de alışveriş turuna ne dersiniz? Gönlünüz ne istiyorsa Almanya’da bulabilirsiniz ve biz sizi güvenilir ve rahat bir yolculukla dilediğiniz yere getirmekten gurur duyarız. Almanya uçak bileti teklif alınız.

Almanya Hotel Bilgisi

Almanya ülke bilgisi ve hotel konaklama; Almanya Otel bilgileri için, almanya fuar otelleri için arayınız. Almanya Ucuz Pansiyonlar, Almanya’da ucuz otel, pansiyon ve butik otelleri ve diger konaklama cesitlerini Kolay vize iletişim sayfasından talep edebilirsiniz. Almanya’daki anında mevcudiyet ve musaitligi gormek icin sayfanın iletişim sayfasındaki formdan ulaşabilirsiniz.

Hemen ARA