• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Almanya Ulusal Vizesi D, Almanya Ulusal Vize bilgi

Almanya Vizesi Standart Evraklar

Talep edilen Almanya vizesi bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.

Yabancı ülke vatandaşları; Çalışma izin belgesi Orjinali veya Oturum Kartı.

Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları mutlaka imzalanmalıdır. Başvuru şahsen yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı vekalet formu ile vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ibraz edilmesi zorunludur.

Rötuşsuz, Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir. Örnek Fotoğraf Linki.

En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Acentamız sizin adınıza Seyahat Sigortası yapmaktadır.

Almanya vizesi başvurunuz esnasında vize ücreti. (Ücret Tablosu)

Bütün başvuru sahipleri tarafından yazılmış gidilecek ülkenin elçilik/konsolosluğuna hitaben; gidiş amacını, gidilecek şehri, gidiş-dönüş tarihini ve seyahat planını kapsayan vize talep dilkeçesi.

Türk vatandaşları için: Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (düşünceler kısmı da olmalı)

Yerleşim yerinizi gösteren İkametgah Belgesi. E-Devlet üzerinden barkodlu olarak kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu belgeyi her ülke için çıkarmanız tavsiye edilir.

Ulaşım ve Konaklama Bilgileri

Uçuş veya tur organizasyonlarının rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir. Almanya iş ve fuar vizesi için zorunlu belgedir.

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu.

Meslek ve Seyahat Nedenine Göre Evraklar

Sayfamızda bulunan bilgi metinleri ilk sürecinizde yardımcı olacaktır. Detaylı bilgi konusunda IDATA ofisine veya Danışmanımıza ulaşabilirsiniz. Aynısı sizinle birlikte seyahat edecek olan aile üyeleri icin geçerlidir.

Sağlık Mesleği Grubu:  https://www.kolayvize.org/wp-content/uploads/SAğlık-meslek.pdf

»Yüsek Okul Diplomasi ile Çalışmak«

İş Sözleşmesi (Werkvertrag

Görevli gönderme

Serbest Çalışan

Genel Müdür

İş Arayışı

Ön Onaylı Çalışmak

Anadil Öğretmeni

Sporcu, Kültür

Mesleki Deneyimli IT

Profesyonel şoför (Kamyon/Otobüs)

Spesiyalite Aşçısı

Alman Mesleki Eğitim Ile İş Başlangıcı

Denklik Belgesi

Eğitim Tanımlama

İmam

Ev Yardımcısı ( Diplomat)

İç Sular Deniz Seferi

Burslu Yüksek Okul Eğitimi, Erasmus, Yüksek Öğretime Hazirlik Dil Kursu, Üniversite Öğrenci Adayı, Yüksek Öğrenim, Lisans, Yüksek Lisans + Dil Kursu, Yüksek Lisans

Mesleki Eğitime Hazirliyici Dil kKursu + Mesleki Eğitim, Mesleki Eğitim Yeri Arama

Erasmus Staj Burslu Staj Uzmanve Yönetici BAZAV Onaylı Staj Staj EU Gönüllü Hizmet (Freiwilligendienst) AuPair

SGK veya E-Devlet internet sitesi üzerinden temin edebileceğiniz;- tüm SGK evraklarında okunaklı QR Barkodu olması gerekmektedir. QR Barkodu olmayan evraklar başvuru sırasında kabul edilmeyecektir.

Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi, Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi, Vergi Levhası Fotokopisi, Faaliyet Belgesi (İTO'dan yeni tarihli ve Orjinal)

Almanya Ulusal Vize (D Tipi) , Almanya Ulusal vize işlemleri ...

90 günden / 6 aydan fazla sürecek konaklama / ikamet için gerekli vize türüdür. Ulusal Vize belli bir seyahat amacına yönelik uzun süreli kalışlar için gerekli olan vize türüdür. Genelde 90 günlük, bazı durumlarda ise 1 yıllık bir süre için verilir. Almanya’ya giriş yapılmasının ardından oturum izni (yasal ikamet statüsü) alınması gerekmektedir. Almanya’ya giriş sağladıktan sonra bağlı olduğunuz kaymakamlığa (Einwohnermeldeamt) ulaşıp kaydınızı yaptırınız ve yabancılar şubesinden randevu alınız. Giriş vizesiyle 180 günlük bir süreçte totalde 90 gün Schengen bölgesinde kalma hakkına sahipsiniz.

Belge ve beyannamelerin eksik ibraz edilmesi, vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Genelde bilgi notlarında belirtilen belgelerin başvuru esnasında ibraz edilmesi yeterlidir. Ancak gerek duyulması durumunda, Vize Bölümü tarafından başka belgeler de talep edilebilmektedir. Yukarıda detaylıca listelemiş olduğumuz Almanya Ulusal Vize evrakları genel olarak herkes tarfından temin edilmesi beklenen dokümanlardır. Hangi ülkeye, hangi maksatla seyahat edecekseniz gerekli vize evrakları konusunda bilgi almak için mutlaka bize yazınız.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Almanya Ulusal Vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları 2 tiptir; Elektronik vize başvuru formu ve alternatif vize başvuru formunun çıktısını alıp, elle doldurulur.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken yukarıda bulunan evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması gerekir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız.

Almanya Ulusal Vize Başvurusu

Almanya Ulusal Vizesi başvurusunda bulunmak üzere Almanya’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır. Almanya temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur. Son 59 ay içinde Almanya Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

Almanya vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Evraklarınızın kontrol aşaması seyahat amacınıza bağlı olarak tamamlandığı andan itibaren 3 ay’a kadar sürebilmektedir (istisnai durumlarda daha da uzun sürebilmektedir). Kontrollerin sonuca varması akabinde sizinle irtibata geçilir. Normal kontrol süreci içerisinde bulunan başvurunuzun durumu hakkında bilgi paylaşılmayacağını dikkate alınız.

Lütfen ilgili vize bölümüne sizden talep edilmediği sürece ek evrak göndermeyiniz, özellikle başvuru randevunuzdan önce. Bu tür evraklar muhafaza edilememektedir/ ilgili dosya ile bağdaştırılamamaktadır. Lütfen evraklarınızın tamamını başvuru randevunuzda ibraz ediniz.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Alınan Almanya Ulusal Vize etiketinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Almanya’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Almanya´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Almanya Ulusal Vizesi, Almanya ticaret vizesi, Almanya Turistik vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Almanya Ulusal Vize danışmanınız.