Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Amerika Ülke Bilgisi, Rüyalar Ülkesi Amerika’yı keşfet !

Amerika Ülke Bilgisi

Amerika ülke bilgisi; Amerika Birleşik Devletleri (kısaca ABD) (İngilizce: United States of America (USA), ayrıca Birleşik Devletler olarak da bilinir), elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu (48 eyaleti olan kıtasal ABD ve ülkenin federal bölgesi olan Washington, DC), Kuzey Amerika'nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu'nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarına Amerikalı veya Amerikan denir. Kuzeyinde Kanada, güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur. Alaska bölgesi, kıtanın kuzeybatısında bulunarak doğusunda Kanada ve batısında Bering Boğazı'nın öbür tarafında bulunan Rusya'nın arasında bulunmaktadır. Hawaii eyaleti, Büyük Okyanus'un ortasında bulunan bir takımadadır. Ayrıca Karayipler ve Büyük Okyanus'ta bulunan denizaşırı topraklara sahiptir. Resmî kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776'dır. Doğuda Atlas Okyanusu'ndan, batıda Büyük Okyanus'a kadar 4.500 km genişliğindedir. Alaska ve Hawaii'yi de içine alan Amerika Birleşik Devletleri'nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Hawaii ise, Büyük Okyanus'ta olup, kıta üzerindeki Amerika Birleşik Devletleri'nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas bu bakımdan ikinci sırada gelmektedir. Amerika ülkesi, Basın Özgürlüğü Endeksi'nde 49. sırada yer almaktadır.

Amerika ülke bilgisi ve vizesi; Amerika’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin amacını, Amerika göçmenlik yasalarına göre hangi tür vizeye ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir. Vize başvurusunda bulunan biri olarak, başvuracağınız kategoride bir Amerika vizesi alabilmeniz için söz konusu vize türüyle ilgili tüm şartları taşıdığınızı kanıtlamanız gerekir. Amerika vizesi hakkında.

Amerika ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; ABD’de nereye gidilir? Abd’de gezilecek yerler nereler? Devasa bir ülkeden bahsediyoruz. Öyle küçücük Avrupa ülkeleri gibi 2-3 saatte biryerden diğerine geçebileceğiniz bir ülke değil burası. Uçakla New York-Los Angeles bile 5 saatten fazla sürüyor. Yine de, Amerika’da nereye gitmeli sorusunun cevabı çok ama çok uzun olacağı için, size özetleyelim.

Amerika ekonomisi; ABD, 326 milyonu aşan nüfusu ve 18,6 trilyon dolarlık GSYİH’si ile dünyanın en önemli pazarlarından biridir. Ülke, dünyanın en büyük ithalatçısı olma özelliğinin dışında, dünyanın en büyük doğrudan yabancı sermaye kaynağı konumu ile hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerin yöneldiği bir hedef pazardır. ABD ekonomisi, dünya’da belirleyici bir ekonomidir.

Amerika ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Son 10 yıl içinde ABD ile ticaret hacmimiz 1,5 kattan daha fazla büyümüştür. 2017 yılının ilk 11 ayında ABD’ye ihracatımız 7.2 milyar dolara ulaşmıştır. Ülkemizin ABD’ye ihracatı genel olarak artış eğilimindedir. 2017 yılı ilk 11 ayında ABD’den ithalatımız 10.8 milyar dolar olmuştur. Ülkemizde 1.702 adet ABD sermayesine sahip şirket faaliyet göstermektedir.

Amerika ülke bilgisi ve uçak bileti; Uygun uçak bileti arıyorsanız Türk Hava Yolları'nın New York uçak biletleri fiyatlarına göz atın. Amerika uçak biletleri için tüm havayolları Amerika uçuşları ve Amerika ucuz uçak bileti fiyatları. En uygun Amerika uçak bileti al. New York, Şikago, Houston, Washington uçak bileti. Kolay vize acentamız ekonomik Amerika ekonomik uçak bileti için iletişime geçiniz.

Amerika ülke bilgisi ve hotel konaklama; ABD'de en Uygun Fiyatlar 5 Yıldızlı otelden aile işletmelerine kadar, her yerde  en uygun fiyatlar. Amerika Rezervasyon yapmak ya da iptal etmek için herhangi bir ücret yok. Kolay Vize hotel rezervasyon için iletişim kurunuz. Özel fiyatlarla muhteşem bir New York turu. New York City de ucuz otel, pansiyon ve butik otelleri rezerve edebilirsiniz.


Amerika Vizesi, Amerika ülke hakkında, Amerika ticari vizesi, Amerika bayrağı, Amerika ekonomisi, Amerika başkenti, Amerika - Türkiye ilişkileri, Amerika uçak bileti, Amerika otel konaklaması, Amerika ulaşım, Amerika nasıl gidilir, Amerika idari yapı, Amerika komşuları, Amerika gece hayatı, Amerika - Amerika , Amerika nüfus yapısı, Amerika yönetim şekli, Amerika 'da etnik gruplar, Amerika Ankara Büyükelçiliği, Amerika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Amerika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Amerika Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA