• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Amerika Ülke, U.S.A Gezi Rehberimiz ile önce keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıAmerika Birleşik Devletleri
BaşkentWashington, DC
BaşkanJoe Biden
Başkan Yard.Kamala Harris
Tanınan Dilİngilizce
Yönetim ŞekliFederal Başkanlı Anayasal Cum.
Yüzölçümü9.525.067 km²
Nüfus327,2 milyon (2018)
Para BirimiAmerikan doları ( $ )
Zaman DilimiUTC-4 ilâ -12, +10, +11
Telefon Kodu+1
İnternet.us

Amerika Ülke Bilgisi, Amerika gezilecek şehirler ve Amerika vize işlemleri ...

Amerika ülke; Amerika Birleşik Devletleri (kısaca ABD) (İngilizce: United States of America (USA), ayrıca Birleşik Devletler olarak da bilinir), elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu (48 eyaleti olan kıtasal ABD ve ülkenin federal bölgesi olan Washington, DC), Kuzey Amerika'nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu'nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarına Amerikalı veya Amerikan denir. Kuzeyinde Kanada, güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur. Alaska bölgesi, kıtanın kuzeybatısında bulunarak doğusunda Kanada ve batısında Bering Boğazı'nın öbür tarafında bulunan Rusya'nın arasında bulunmaktadır.

Kuzeyinde Kanada, güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur. Alaska bölgesi, kıtanın kuzeybatısında bulunarak doğusunda Kanada ve batısında Bering Boğazı'nın öbür tarafında bulunan Rusya'nın arasında bulunmaktadır. Hawaii eyaleti, Büyük Okyanus'un ortasında bulunan bir takımadadır. Ayrıca Karayipler ve Büyük Okyanus'ta bulunan denizaşırı topraklara sahiptir. Resmî kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776'dır.

Doğuda Atlas Okyanusu'ndan, batıda Büyük Okyanus'a kadar 4.500 km genişliğindedir. Alaska ve Hawaii'yi de içine alan Amerika Birleşik Devletleri'nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Hawaii ise, Büyük Okyanus'ta olup, kıta üzerindeki Amerika Birleşik Devletleri'nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas bu bakımdan ikinci sırada gelmektedir. ABD, Basın Özgürlüğü Endeksi'nde 49. sırada yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri hakkında bilgi almak, vize işlemleri hakkında hizmet almak için iletişim kurunuz.

Amerika ülke bilgisi ve vizesi; Amerika’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin amacını, Amerika göçmenlik yasalarına göre hangi tür vizeye ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir. Vize başvurusunda bulunan biri olarak, başvuracağınız kategoride bir Amerika vizesi alabilmeniz için söz konusu vize türüyle ilgili tüm şartları taşıdığınızı kanıtlamanız gerekir. Amerika vizesi  bilgi sorunuz.

Amerika ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; ABD’de nereye gidilir? ABD’de gezilecek yerler nereler? Devasa bir ülkeden bahsediyoruz. Öyle küçücük Avrupa ülkeleri gibi 2-3 saatte bir yerden diğerine geçebileceğiniz bir ülke değil burası. Uçakla New York-Los Angeles bile 5 saatten fazla sürüyor. Yine de, Amerika’da nereye gitmeli sorusunun cevabı çok ama çok uzun olacağı için, size özetleyelim.

Amerika ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Son 10 yıl içinde ABD ile ticaret hacmimiz 1,5 kattan daha fazla büyümüştür. 2017 yılının ilk 11 ayında ABD’ye ihracatımız 7.2 milyar dolara ulaşmıştır. Ülkemizin ABD’ye ihracatı genel olarak artış eğilimindedir. 2017 yılı ilk 11 ayında ABD’den ithalatımız 10.8 milyar dolar olmuştur. Ülkemizde 1.702 adet ABD sermayesine sahip şirket faaliyet göstermektedir.

Amerika ülke, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Amerika ülke Bilgisi danışmanınız.