• DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Amerikan Samoası ülke, Seyahatten önce keşfedin!

ÜLKE KÜNYESİ

AdıAmerikan Samoası
BaşkentPago Pago (de facto)
BaşkanDonald Trump
BaşbakanLolo Letalu Matalasi Moliga
Resmi Dillerİngilizce, Samoaca
Yönetim ŞekliÖzerk
Yüzölçümü199 km²
Nüfus55.641 (2017)
Para BirimiAmerikan doları ( $ )
Zaman DilimiUTC-11
Telefon Kodu+1-684
İnternet.as

Amerikan Samoası Ülke, Amerikan Samoası gezi rehberi, Amerikan Samoası vize işleri

Amerikan Samoası, (Samoaca: Amerika Sāmoa veya Sāmoa Amelika) Güney Pasifik Okyanusu kesiminde konuşlanmış bir ada ülkesidir. En büyük ve gelişmiş adası Tutuila adasıdır. Amerikan Samoası, Amerikalıların bu bölgeyi ve halkını dünyaya açmak için Mikronezya, Filipinler, Guam, Marshall adalarıyla birlikte yayılmacılıkta kullandığını söyleyebiliriz. Amerika Birleşik Devletleri'ne ait bir bölgedir. Bazı kişiler bu ülkeyi, millî takımından tanır. Avustralya'dan bir maçta 31 gol yiyen Amerikan Samoası millî futbol takımı, bir maçta dünya üzerinde en farklı yenilen takım olmuştur.

Amerikan Futbolu ve güreş dallarında dünyaca ün kazanmış pek çok Amerikan Samoalı vardır. Köpek dövüşleri de ülkede yasal durumdadır. Amerikan Samoası millî futbol takımı 2002 FIFA Dünya Kupası elemelerinde Avustralya'ya 31-0 yenilerek futbol tarihindeki en farklı yenilgi rekorunu kırmıştır.

Amerikan Samoası'nın yönetim yapısı (yürütme, yasama ve yargı organları) ABD'ninkine çok benzer. Yönetimin başında, seçimle gelen bir vali bulunur. 1977'ye değin vali ABD İçişleri Bakanlığı tarafından atanırdı. Yasama organı bir Senato ve bir Temsilciler Meclisi'nden oluşur. Senato, 15 ilden dört yıl için ve Samoa geleneklerine göre seçilen toplam 18 üyeden kuruludur. Temsilciler Meclisi'nde ise seçimle gelen 21 üye yer alır. Swains Adası temsilcisinin oy hakkı yoktur. Amerikan Samoası 16 il ve köy'den oluşmaktadır. Amerikan Samoası'nı ziyaret etmek isteyen yolcularımız vize işlemleri hakkında hizmet alabilirsiniz.

Amerikan Samoası vizesine dair detaylar Amerika Birleşik Devletleri tarafından belirlenmektedir. Amerikan Samoası’na gitmek için umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport türlerinden hangisi olursa olsun vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Amerikan Samoası vizesinin ne kadar süre verildiği ve geçerliliğine yönelik net bilgiler yoktur. Amerikan Samoası vize işlemleri ...

Amerikan Samoası ülke

Amerikan Samoası'ndaki sahile girmek, kumsal beyaz kumların çok uzağında yer almasına rağmen, kumsalların çok ötesine geçmektedir. Bir kayıkta kürek çekerek ya da dramatik kaseler tepesi ve karanlık camsı sudan yansımalarıyla ilgili olarak limandaki deniz manzaralı kano kulüplerinden birine binerek cesur bir Pago Pago kenti hissi yaşayın. En muhteşem plajı, Manu Adaları'nda Ofu'da bulunur.

Amerikan Samoası Ülke

Amerikan Samoası'nın ekonomik temelini balıkçılık sanayisi oluşturur. Gayri Safi Millî Hasılası (2007) 537 milyon dolar olan Amerikan Samoası, kişi başına düşen 8,000 $'lık millî geliriyle Pasifik Adaları içinde en yüksek gelire sahip olanlardan biridir. Tarımsal üretim çoğunlukla iç tüketime yöneliktir. Çoğu besin maddesi ithal edilmektedir. Başkent Pago Pago'dur. Havaalanı Tutuila'dır.

Amerikan Samoası ülke, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vize, İngiltere Vize, İspanya Vize, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Polonya Vizesi, Rusya Vize, Suudi Arabistan Vize, Amerikan Samoası ülke danışmanınız.