Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Andorra ülke bilgisi, Andorra’yı seyahatten önce keşfedin !

Andorra Ülke Bilgisi

Andorra ülke bilgisi; Andorra Prensliği, güneybatı Avrupa'da, Pirene Dağları'nda, denize kıyısı olmayan, Fransa ve İspanya arasında küçük bir ülkedir. Bir zamanlar dünyadan soyutlanmış olan Andorra; artık turizm ve bir vergi cenneti olma özelliği ile zengin bir ülkedir. Andorra'nın bağımsızlığını kazanmasını, bölgeyi MS 803'te Müslümanlardan geri alan Şarlman'ın ve imparatorluğunun bir bölümünü 819'da İspanya'daki Urgel piskoposuna bağışlayan oğlu I. Louis'nin (Sofu) sağladığı kabul edilir. Tahminen yılda 10,2 milyon turist ağırlayan[4] Andorra ekonomisinin, gayrisafî yurtiçi hasılasının yaklaşık %80'ini turizm gelirleri oluşturmaktadır. Tarımsal alanda toprak alanının sadece %2'si ekilebilir olan ülkede tütün tarımı ağırlıktadır. Hayvancılık faaliyetinde yerli koyunların yetiştirildiği ülkenin imalat sanayisini sigara, puro ve mobilya üretimi oluşturmaktadır.

Andorra ülke bilgisi ve vizesi; Andorraya gelen yabancı ziyaretçilerin sadece pasaport ya da ülkeye giriş için Avrupa Birliği ülkesinden birine ait ulusal kimlik kartı ibraz etmeleri gerekmektedir. Ancak Andorra'ya Schengen ülkeleri olan İspanya veya Fransa üzerinden erişilebilindiği için, giriş, ilk Schengen alanına girmeden mümkün değildir ve bu nedenle de Schengen vizesi kuralları uygulanır.

Andorra ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Andoralılar bütün hünerlerini ortaya koyuyor ve doğasıyla, tarihiyle misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyor. Başkent Andorra la Vella, ülkenin en çok turist çeken şehri iken, Arinsall ve Canillo gibi kuzey bölgelerdeki şehirler de sahip olduğu doğal güzellikleri ve spor merkezleriyle meşhur bir ülkedir. Andora’nın kayak turizminde çok iddialıdır.

Andorra ülke bilgisi ve ekonomisi; Avrupa Birliği üyesi değildir. Birliğe üye ülkelerle doğrudan ticaret yapılır. Özellikle kayak turizminin önemli bir ekonomik kaynak oluşturduğu Andorra'da, hareketli ticaret merkezi olan serbest liman yılda 10 milyon turist çekmiştir. Ülkenin kanuni serbesti statüsü ve bununla ilişkili olan ekonomik refahı, reform çağrılarının artmasına da olanak sağlamıştır.

Andorra ülke bilgisi ve ilişkileri; Türkiye ile Andorra arasında diplomatik ilişkiler 8 Ekim 1998 tarihinde kurulmuş olup, T.C. Madrid Büyükelçiliği 13 nisan 1999 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Andorra'ya akredite edilmiştir. Andorra’nın Türkiye’ye akredite büyükelçisi bulunmamaktadır. Türkiye ile Andorra arasındaki ticaret hacmi 478.000 abd doları seviyesindedir. 

Andorra ülke bilgisi ve uçak bileti; Andorra uçak bileti bulmak, Acentamız ile çok kolay ve hızlı. Andorra kentine birkaç aktarmalı Havayolu şirketi uçmaktadır. En uygun Andorra uçak biletini bulmak için site site dolaşmanıza gerek yok. Andorra Uçak Bileti Ara, En ucuz Andorra Uçak Bilet fiyatları. İstanbul Andorra La Vella uçak bileti sayfamızda ucuz İstanbul Andorra La Vella uçak bileti ...

Andorra ülke bilgisi ve hotel konaklama; Kolay vize site üzerinden Andorra'da oda ayırtımak mail ile mümkün. Her bütçeye uygun oteller. Muhteşem fiyatlar. Andorra hotelleri için teklif alınız. Andorra ekonomik tur programları... İspanya ve Fransa’dan Andorra’ya transferler. Ekonomik otel için arayınız. Hotel Zenit Diplomatic Andorra'nın Andorra la Vella şehrinde konaklama imkanı sunan bir oteldir.


Andorra Vizesi, Andorra ülke hakkında, Andorra ticari vizesi, Andorra bayrağı, Andorra ekonomisi, Andorra başkenti, Andorra - Türkiye ilişkileri, Andorra uçak bileti, Andorra otel konaklaması, Andorra ulaşım, Andorra nasıl gidilir, Andorra idari yapı, Andorra komşuları, Andorra gece hayatı, Andorra - Andorra , Andorra nüfus yapısı, Andorra yönetim şekli, Andorra'da etnik gruplar, Andorra Ankara Büyükelçiliği, Andorra İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Andorra hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Andorra Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA