• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Andorra Vizesi, Andorra vizesi işlemleri ve bilgileri !

Fransa Vizesi

Andorra Prensliği, Türkiye ile olan vize anlaşmasından dolayı hiçbir Türk vatandaşından 90 günden kısa ziyaretleri için vize istememektedir. Ancak ülkenin bir havaalanı yoktur ve ülke sınırlarına girişin tek yolu komşuları olan İspanya veya Fransa üzerinden karayolunu kullanmaktır. Bu durumda ülkeye giriş için İspanya vizesine sahip olunması gerekmektedir. Schengen vizesi çok girişli Schengen (Multi) olmalıdır.

İspanya Vizesi

Ülkenin bir havaalanı yoktur ve ülke sınırlarına girişin tek yolu komşuları olan İspanya veya Fransa üzerinden karayolunu kullanmaktır. Bu durumda ülkeye giriş için İspanya vizesine sahip olunması gerekmektedir. Ayrıca Andorra Schengen alanına dahil olmadığı için ülkeden çıkış için de Schengen bölgesine girilmesi gerekmektedir. Andorra ziyaretleri için alınması gereken Schengen vizesi çok girişli Schengen (Multi) olmalıdır.

Andorra vizesi, Andorra ticari vizeler, Andorra turistik vize işlemleri ...

Andorra ülkesine gelen yabancı ziyaretçilerin sadece pasaport ya da ülkeye giriş için Avrupa Birliği ülkesinden birine ait ulusal kimlik kartı ibraz etmeleri gerekmektedir. Ancak Andorra\'ya Schengen ülkeleri olan Fransa veya İspanya üzerinden giriş yapılabildiği için, giriş, ilk Schengen alanına girmeden mümkün değildir ve bu nedenle de Schengen vizesi kuralları uygulanır. Andorra, Schengen alanının parçası olmadığı için, çoklu giriş vizesi sahibi ülke vatandaşı, Andorra\'dan çıkarken Schengen alanına yeniden girmesi gerekmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Andorra vizesi için Fransa\'dan Andorra ülkesine giriş yapılacak ise; Fransa Konsolosluğu\'ndan Fransa vizesi başvuru formu doldurulması; İspanya ülkesinden giriş yapılacak ise İspanya vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Danışmanımız sizin adınıza başvuru yapabilir. Başvuru kuralları İspanya ve Fransa Konsolosluklarının kuralları geçerlidir.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu

Andorra vize başvurusunda bulunmak üzere İspanya ve Fransa’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır.

Son 59 ay içinde İspanya ve Fransa Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

Andorra vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

İspanya veya Fransa’nın dış temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 15 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Andorra Vizesi başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan Andorra turistik vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Andorra’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Andorra\'ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Almanya’ya davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Andorra Vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Andorra Vizesi danışmanınız.