• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Angola Çalışma Vizesi

Angola Çalışma Vizesi; Angola ülkesine seyahat edecek misafirlerimiz, Afrika kıtasının güney batısında yer alan Angola Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle Angola’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları Angola vizesi almak zorundadır. Angola Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı olmadığından Diplomatik (Siyah) , Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesi vize alması gerekmektedir. Ayrıca Angola’nın sınırda vize uygulaması bulunmadığından Angola vizeleri Ankara Angola Büyükelçiliği'nden alınarak seyahat edilmelidir.

Angola çalışma vizesi başvuru yapıldıktan sonraki 60 gün içinde kullanılmalıdır. Aksi takdirde iptali söz konusudur. Angola ticari vizesi alındığı tarihten sonraki ilk 12 ay için geçerlidir ve yeni çalışma yılı için bir defa tek uzatılabilmektedir. Bundan sonra yeni vize başvuru yapmak zorundasınız. Angola ticari vizesi diğer vize türlerinden farklı olduğu için vize çıkış süresi bazen 20 güne kadar da çıkabilir. İşlemlerinizi buna göre yapmanızda fayda vardır. Bu sebeple Angola vize başvurularınızı mümkün olan en erken tarihte almanız son derece faydalıdır. Parmak izi alınmaktadır ve şahsen müracaat gerekmektedir. Elçilik gerekli gördüğü hallerde ek evrak talep edebilir. 

NOT:

Not: Orijinali Türkçe olan evrakın arka sayfasına tercüme yapılamaz. Portekizce olarak tercüme edilmiş evrakların arka sayfası onaylanması için boş olmalıdır. Onaylatılması gereken evrakları sırasıyla Portekizce yeminli tercümesi yaptırılarak, noter onayı, Dış İşleri Bakanlığı’na ve Konsolosluğa onaylatılmalıdır. Başvurusu öncesinde davetiyenizin PDF ya da JPEG formatında bir kopyası ile randevu almak gerekmektedir. (angolavize@gmail.com)

Angola Çalışma Vizesi İşlemleri Hakkında

ANGOLA ÇALIŞMA VİZESİ GEREKLİ EVRAKLARI 

PASAPORT 

Pasaportların geçerliliği en az 18 ay geçerliliği ve iki (2) boş vize sayfası olmalıdır. 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Angola vizesi fotokopisi (A4 kağıt). 

FOTOĞRAF 

3 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf

ANGOLA VİZE BAŞVURU FORMU 

Sayfamızdan indirilmiş ve okunaklı olarak doldurulmuş başvuru formu, diğer formlar kabul edilmeyecektir. Son sayfası mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır. Form siyah kalemle doldurulmuş olması gerekmektedir. Form

DİLEKÇE VE CV 

Angola Büyükelçiliğine hitaben Angola’nın hukuk kurallarına saygı duyulduğunu taahhüt eden beyanname -Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı. Başvuru sahibinin özgeçmişi (CV) – Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı. 

DİPLOMA 

Diploma – Portekizce tercüme, Noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı. 

ANGOLA FİRMA GEREKLİ EVRAKLAR

Angola’daki işveren ve çalışan arasında yapılmış kontrat. Angola’da faaliyet gösteren firma tarafından elçiliğe hitaben yazılmış davet mektubu. Angola’daki işveren ve çalışan arasında yapılmış kontrat. Angola’da faaliyet gösteren firmanın resmi gazetesi (Diario Da Republica), lisans belgesi (Alvara) ve vergi gelir belgesi (DAR). Angola’da çalışacağınız sektörün bağlı bulunduğu ilgili bakanlıktan alınan “Parecer” belgesinin aslı.

SAĞLIK RAPORU 

Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmış hekim onaylı sağlık raporu (HIV testi dahil) –Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı. 

ADLİ SİCİL BELGESİ 

Adli Sicil Belgesi – Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı 

SARI HUMMA AŞI KARTI 

Sarı humma aşı kartının orijinali ve fotokopisi (A4 kağıt), 0-3 yaş başvurular için aşı karnesi ve doğum belgesinin fotokopisi. 

ÖDEME DEKONTU 

Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu. (orjinal nüsha) 

PDF OLARAK İNDİR

ANGOLA ÇALIŞMA VİZESİ ÜCRETLERİ

Vize Ücret Listesi
 Çalışma Vizesi - Tek girişli vize (12 ay süreli)      250,00 USD
 Kolay Vize Organizasyon Bedeli (Her bir Pasaport)       250,00 TRY

ANGOLA VİZE ÜCRETİ BANKA HESABI

Banka Adı: Finansbank

İban No: TR24 0011 1000 0000 0033 5359 83

Not: Vize ücretleri, vize reddi vb. durumlarda iade edilmez. Vizenizin reddedilmesi halinde, vize ve servis ücretleri iade edilemez. Hizmet bedeline KDV dahildir.

FOTOĞRAF ÖZELLİKLERİ

3 adet biyometrik arka fonu beyaz fotoğraf. Angola vizesi, manuel vize uygulamasına sahip olduğundan, vesikalık fotoğrafların mutlak surette arka fonu beyaz olan 3.5 x 4.5 ebatlarında olması gerekmektedir. Angola vizesinde kullanılacak fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir.

İŞLEMRESİ

Angola Çalışma Vizesi işlemleri başvuruları haftanın Pazartesi ve Salı günleri alınır ve yapılan başvurular 15-20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Angola vizesine firmamız aracılığı ile başvuru yapan başvuru sahipleri hafta sonları hariç ortalama 20 iş günü içinde vizelerini alabilmektedir. Bu sebeple vize başvuru evraklarınızı en az 30 gün önce tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

ANGOLA TİCA VİZE BAŞVURU FORMU

Angola Ticari Vize Başvuru Formu

Angola Çalışma Vizesi İşlemleri, Angola Ticari Vize, Angola Turistik vize, Angola Vize işlemleri, Angola Gezi rehberi, Angola Türkiye ilişkileri, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola vize Bilgisi danışmanınız.