• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Angola Çalışma Vizesi, Angola vizesine dair bilgiler

Angola Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar Listesi

Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ( siyah kalemle doldurulmuş) ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Talep edilen Angola Ticari vizesi bitiş tarihinden en az 18 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Angola vizesi (A4 kağıt). 

Rötuşsuz, Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 3 adet fotoğraf gereklidir.

Güney Amerika ve Afrika kıtasındakiler başta olmak üzere bazı ülkeler seyahat öncesi aşı yaptırmanızı gerektirir. Sağlıklı seyahat için gerekli aşıları yaptırarak önleminizi alın. Angola ülkesine vize öncesinde aşıları yaptırılması ve Aşı Karnesi zorunludur. Sarı humma aşı kartının fotokopisi (A4 kağıt), 0-3 yaş başvurular için aşı karnesi ve doğum belgesinin fotokopisi 

Angola’daki işveren ve çalışan arasında yapılmış kontrat

Angola’da faaliyet gösteren firma tarafından elçiliğe hitaben yazılmış davet mektubu

 

Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmış hekim onaylı sağlık raporu. (HIV testi dahil) – Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı.

Adli Sicil Belgesi – Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı

Angola Büyükelçiliğine hitaben Angola’nın hukuk kurallarına saygı duyulduğunu taahhüt eden beyanname -Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı

Diploma – Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı

Başvuru sahibinin özgeçmişi (CV) – Portekizce tercüme, noter, Dış İşleri ve konsolosluk onaylı

Angola’da çalışacağınız sektörün bağlı bulunduğu ilgili bakanlıktan alınan “Parecer” belgesinin aslı.

Angola’da faaliyet gösteren firmanın resmi gazetesi (Diario Da Republica), lisans belgesi (Alvara) ve vergi gelir belgesi (DAR)

Angola vizesi başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Angola Vize Ücretleri)

Angola Çalışma VizesiUSD250,00K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY350,00K.D.V. Dahil

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler banka hesabına ve USD olarak kabul edilmektedir.

Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu (orjinal nüsha). FINANSBANK IBAN NO TR24 0011 1000 0000 0033 5359 83

Angola çalışma vizesi bilgi sayfasına hoşgeldiniz.

Angola Çalışma Vizesi Hakkında:

Angola Vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Angola Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Angola vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak başvuru yapılmaktadır. Acentamız Danışmanı size refakat etmektedir. Angola vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Angola seyahati olan Türkiye vatandaşlarının Angola vizesi almaları zorunludur. Angola, Türkiye’ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer alırken, bütün pasaport çeşitlerine vize uygulamaktadır. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Angola Büyükelçiliği, Angola seyahatinizin gerçekleşebilmesi için Angola vizesi almanız gerekecektir. Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolosluğun onayı ile vizenizi alabilirsiniz.

Başvuru Süreci;

Değerli ziyaretçimiz Angola Büyükelçiliği ortalama olarak Angola ticari vize işlemlerini 15-20 iş gününde sonuçlandırmaktadır. Angola’nın ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde Angola Büyükelçiliği hizmet vermemektedir. Angola vize başvurunuzu tatil günlerini göz önüne alarak planlamanızı rica ederiz. Angola vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz başvurunuzu en az 1 ay önce yapmanızı öneririz.

Angola vize başvuru formu;

Angola vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Konsoloslukların kendisinden veya linkten temin edebilirsiniz. Angola vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem, büyük harf ve siyah kalem ile başvuru evraklarında verecek olduğunuz bilgileri destekleyecek şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlamış olursunuz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını Angola Konsolosluğu dikkate alacaktır.

Angola vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir. Angola vize başvuru formu doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturmanıza yarayacaktır. Angola vize ticari başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurulmalıdır. Angola Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmanız gerekecektir.

Pasaport;

Pasaportun 9 ay geçerliliği ve 2 adet boş vize sayfası olmalıdır. Pasaportla birlikte kimlik sayfasının ve işlenmiş vize sayfalarının fotokopisi ibraz edilmelidir.

Davetiye;

Angola’da yerleşik firma tarafından gönderilen davetiye mektubu ve imzalayan kişinin kimlik fotokopisi ( angolavize@gmail.com). Angola’da ikamet eden davet sahibi olan gerçek veya tüzel kişiden davet mektubu temin edilmelidir Davet mektubu davet sahibi veya firma yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır.. Davet mektubuna kişinin varsa Angola ulusal kimlik kartı fotokopisi eklenmelidir. Mektup doğrudan Angola Büyükelçiliği yetkili departmanı mail adresine (angolavize@gmail.com) iletilmelidir.

Vize Talep Dilekçesi;

Angola’ya gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler, Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar, Angola Konsolosluğu, Ticari Vize başvurularında bulunan şahıslar İçin yazılması gereken dilekçe İçeriği Angola ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yine ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair İngilizce dilekçe olmalıdır.

Sarı Humma Aşı Karnesi

Güney Amerika ve Afrika kıtasındakiler başta olmak üzere bazı ülkeler seyahat öncesi aşı yaptırmanızı gerektirir. Sağlıklı seyahat için gerekli aşıları yaptırarak önleminizi alın. Sarıhumma’nın Orta Afrika’da görüldüğü ülkeleri şöyle sıralayabiliriz: Angola, Benin, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Etiyopya, Gabon, Gambiya, Gana, Gine-Bissau, Kenya, Liberya, Mali, Moritanya, Nijer, Nijerya, Senegal, Sierra Leone, Güney Sudan, Sudan, Togo, Uganda.

Önemli Notlar;

Not1. Orjinali Türkçe olan evrağın arka sayfasına tercüme yapılamaz. Portekizce olarak tercüme edilmiş evrakların arka sayfası onaylanması için boş olmalıdır.

Not2. Onaylatılması gereken evrakları sırasıyla Portekizce yeminli tercümesi yaptırılarak, noter onayı, Dış İşleri Bakanlığı’na ve Konsolosluğa onaylatılmalıdır.

Not3. Vize başvurusu öncesinde davetiyenizin PDF ya da JPEG formatında bir kopyası ile randevu almak gerekmektedir (angolavize@gmail.com)

Angola vizesi işlemleri, Afrika ülke vizeleri hakkında hizmet acentası. Ticari vize işlemleri, turistik vize işlemleri, çalışma vizesi işlemleri, Angola Ankara Büyükelçiliği, Angola evrak tasdik işlemleri, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola vize Bilgisi danışmanınız.