• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Angola Evrak Onayı, Evrak tasdik işlemleri bilgileri !

Angola Evrak Onayı İşlemleri

Onaylatmak üzere elçiliğimizin konsolosluk bölümüne getireceğiniz evrakların yeminli tercüman ile Portekizce tercüme edilmiş olması gerekmektedir.

Yeminli tercüman tarafından tercüme edilen evrakların sırasıyla noter, Dış İşleri Bakanlığı ve Konsolosluk onayı gerekmektedir.

Evrakların tercüme işlemleri orjinal ya da aslı gibi olan Türkçe evraklar ile Portekizce tercümenin önlü arkalı olarak yapılmaması gerekmektedir. Portekizce tercümesinin arka sayfasının boş olması zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi halde evrak onaylanamaz. 

Angola evrak onay başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Angola Vize Ücretleri)

Angola Vize (Tek Giriş - 3 aylık)USD?K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY350,00K.D.V. Dahil

Not: Evrakların onay ücretleri, işlem sırasında belirlenmektedir. Onay işlemleri yapıldıktan sonra ücret bilgisi tarafınızla paylaşılmaktadır. Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler banka hesabına ve USD olarak kabul edilmektedir.

Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu (orjinal nüsha).

FINANSBANK IBAN NO TR24 0011 1000 0000 0033 5359 83

Angola evrak onayı bilgi sayfasına hoşgeldiniz.

Angola Evrak tasdik işlemleri Hakkında:

Angola Evrak tasdiki, belgedeki imzanın doğruluğunu ve evrakı imzalayanın görevini doğrulamak suretiyle yabancı bir resmi evraka geçerlilik kazandıran, bir belgenin yasallığının tasdik edilerek başka bir ülkede de geçerliliğini sağlayan idari bir işlemdir. Belge tasdik işleminde bölgenin valiliği ve ihraç edilecek ürünün gönderileceği ülkenin konsolosluğu belgenin gerçek olduğunu onaylayarak belirli kurallar çerçevesinde kullanılması için yasal hale getirirler.

Angola ülkesine İhracat yapılacak bazı ürünler için karşı ülkenin resmi kuruluşları tarafından bazı belgelerin onaylatılması talep edilebilir. Onayı istenen belgeler genellikle menşe şahadetnamesi, fatura, sağlık sertifikası gibi belgelerdir. Talep edilmesi durumunda bu belgeler ihracatı yapılacak ülke temsilciliklerinden onaylatılmalıdır. Aksi halde ürünleri alan firma kendi gümrük işlemlerini yapamamaktadır. Her ülke temsilciliğinin evrak tasdik işlemleri ile ilgili talepleri farklı olabilmektedir. Elçiliklerin evrak onay prosedürleri, maliyetleri konusunda bilgi ve hizmet almak için Kolay Vize Danışmanından hizmet alabilirsiniz. Ankara Angola Büyükelçiliği randevu sistemi ile çalışmaktadır. Büyükelçiliğe evrak onay başvurusu yapmadan önce angolavize@gmail.com e-posta adresi üzerinden randevu almanız gereklidir.

Başvuru Süreci;

Angola evrak tasdik Angola Ankara Büyükelçiliğinden direkt olarak işleme alınmaktadır. Angola Cumhuriyeti için fatura, vekâlet, ticari iş birlikleri veya oturum için belgeler, aile birleşimi, öğrencilik gibi şahsi evrakların tüm belgelerin resmi olarak onaylatıldıktan sonra Angola Cumhuriyetinde kullanılabilir. Angola Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden evrakların onaylatılması için ilk aşama evrakın statüsünün belirlenmesi gerekir. Evrakların başvuru türlerin statülerine göre belirlendiği için öncelikle belgelerin kontrol edilmesi gereklidir. Tasdik yapılacak evrakı Kolay Vize Danışmanımıza iletildiğinde incelenir ve başvuru için şartların detayları paylaşılır.

Angola şahsi evraklar için evrak tasdik işlemi nasıl yapılır?;

Angola Büyükelçiliğinden şahsi evrakların tasdik işlemleri evrakların asıllarını Kolay Vize Danışmanımıza iletilmesi başvuru işlemlerinin başlatılması için yeterlidir. Tasdik yapılacak evrakların çeşidine göre ödenmesi gereken harç miktarı belirlenir. Şahsi evraklar ile ticari evrakların harçlar ve prosedürleri farklılık göstermektedir.

Angola Büyükelçiliğinden Angola Evrak Tasdik İşlemleri yaptırabileceğiniz şahsi statüsünde sayılan evraklar arasında nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, öğrenci belgesi, diploma, pasaport, kimlik, doğum kayıt örneği, evlenme kayıt örneği, evlilik cüzdanı, taahhütname, muvafakatname, ehliyet gibi birçok kişisel evrakların tasdiki yapılmaktadır.

Ticari evraklar için evrak tasdik işlemi nasıl yapılır?;

Angola Cumhuriyeti ile iş birlikleri, ticari anlaşmalar, fatura menşei, gümrük, ithalat-ihracat gibi tüm ticari işlemler için hazırlanan evraklara iki ülke arasında resmiyet kazandırmak, belgelerin yasal olarak geçerliliği sağlamak ve kullanabilmek amacıyla konsolosluktan evrak tasdik yapılması gereklidir. Tasdik yapılacak evrakın aslını tarafımıza kargo veya ofislerimize teslim edildiğinde Portekizce olarak noter onaylı yeminli tercümandan çeviri yapılır. (Tercüme işlemleri tarafımızdan yaptırılmaktadır.) Ticari belgelerin asılları Portekizce olarak hazırlanması durumunda evrak bağlı bulunduğu Ticaret Odası’na onaylatıldığında Noter onaylı çeviri yapılmadan işleme alınabilmektedir. Noter onaylı çevirisi yapılan evrak veya Ticaret odası onaylı Portekizce evrak Dış İşleri Bakanlığı onay yapılır. 

Önemli Notlar;

Not1. Orjinali Türkçe olan evrağın arka sayfasına tercüme yapılamaz. Portekizce olarak tercüme edilmiş evrakların arka sayfası onaylanması için boş olmalıdır.

Not2. Onaylatılması gereken evrakları sırasıyla Portekizce yeminli tercümesi yaptırılarak, noter onayı, Dış İşleri Bakanlığı’na ve Konsolosluğa onaylatılmalıdır.

Not3. Vize başvurusu öncesinde davetiyenizin PDF ya da JPEG formatında bir kopyası ile randevu almak gerekmektedir (angolavize@gmail.com)

Angola evrak onayı işlemleri, Afrika ülke vizeleri hakkında hizmet acentası. Ticari vize işlemleri, turistik vize işlemleri, çalışma vizesi işlemleri, Angola Ankara Büyükelçiliği, Angola evrak tasdik işlemleri, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola vize Bilgisi danışmanınız.