• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Angola Gezi Rehberi, Gezi yerlerini önce keşfedin

Angola Gezi Rehberi sayfamızda Angola’da yapılacak onlarca etkinlik bulabilirsiniz. Kissama Ulusal Park’ta eşsiz bir safari turu, Tundavala uçurumunun sonsuz manzarasına şahitlik etmek ve tarihi müzelerde Angola’nın trajik kölelik dönemini incelemek bunlardan sadece birkaçıdır. Atlas Okyanusu kıyısında bulunan başkent Luanda’nın yanı sıra Huambo, Lobito, Benguela, Lucapa, Kuito, Lubango, Malanje, Namibe ve Soyo ülkenin en önemli ve görülmesi gereken şehirleri arasında sıralanabilir.

Luanda-Angola

Luanda

Luanda (resmi adı Loanda), Angola'nın en büyük şehri ve başkentidir. Atlas Okyanusu kıyısına kurulmuştur ve Angola'nın yönetim ve ticaret merkezidir. Bölgesindeki en önemli ticari limanlardan biridir. Doğal bir limana sahip şehirde başlıca ihraç edilen ürünler, kahve, pamuk, şeker, elmas, demir ve tuzdur. Şehir iki bölüme ayrılmıştır. "Baixa" adı verilen eski şehir ve "Cidade alta" olarak anılan yeni şehirden oluşmaktadır. Baixa limana yakın yerleşim bölgesidir ve dar ve eski sokakları ve eski koloni binaları mevcuttur. Luanda'daki yerleşik halk ağırlıklı olarak Ovimbundu, Kimbundu ve Bakongo gibi Afrika'lı etnik gruplardan oluşmaktadır. Şehirde ağırlıklı olarak konuşulan dil Portekizce ve yerel dillerdir. Luanda 1575 yılında, Portekizli kâşif Paulo Dias Novais tarafından São Paulo de Luanda adıyla kurulmuştur. Angola vizeleri için danışınız.

Angola Gezi Rehberi

Benguela

Benguela, eski adıyla São Filipe de Benguela, şehir, batı Angola olan Benguella'yı da yazıyordu. Şehir, 1617'de São Filipe kalesinin etrafında kuruldu ve Afrika'daki Portekiz genişlemesinin üslerinden biriydi. Benguela, hinterlandın doğuya yönelik faaliyetlerinin siyasi ve ekonomik koordinasyon merkezidir ve Benguela Demiryolu ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Zimbabwe'ye demiryolu ile bağlıdır. Dış ticaretin çoğu 18 mil (29 km) kuzeydeki Lobito tarafından yapılmasına rağmen, tarım ürünleri ihraç etmektedir. Kahve, mısır (mısır), tütün, şeker kamışı ve sisaltarım hinterlandında yetiştirilir ve manganez yatakları şehrin güneyinde yer alır. Benguela'nın yerel endüstrileri arasında şeker öğütme, balık işleme ve sabun, alet ve çömlek üretimi yer almaktadır. Hükümet Binası ve Mombaka Oteli baskın yapılardır.

Huambo-Angola

Huambo

Eski adı Nova Lisboa olan Huambo (İngilizce: New Lisbon), Angola'nın başkenti Luanda ve Lubango'dan sonra en büyük üçüncü şehridir; şehirde 595.304 ve Huambo belediyesinde (Sayım 2014). Huambo adını, merkezi Angola platosunun 14 eski Ovimbundu krallığından biri olan Wambu'dan alıyor. Aslen Doğu Afrika'dan gelen eski bir kabile olan Ovimbundu, 15. yüzyılın başlarında merkezi Bailundu krallığını kurmuştu.Şehir, Huambo eyaletinin başkentidir ve Benguela'dan 220 km Doğu ve Luanda'dan 600 km GD bulunur. Huambo, Lobito limanından Kongo'nun en güneydeki eyaleti Katanga'nın Demokratik Cumhuriyeti'ne uzanan Caminho de Ferro de Benguela'da (CFB) (Benguela Demiryolu) ana merkezdir. Huambo'ya Albano Machado Havaalanı (eski adıyla Nova Lisboa Havaalanı) hizmet vermektedir.

Quiçama Millî Parkı

Quiçama Millî Parkı

Kissama Ulusal Parkı olarak da bilinen Quiçama Milli Parkı ( Portekizce : Parque Nacional do Quiçama veya Parque Nacional da Quissama), kuzeybatı Angola'da bulunan bir milli parktır. Angola'nın tamamında aktif olan tek milli parktır, diğer parklar Angola İç Savaşı nedeniyle bakıma muhtaç durumdadır. Park Angola'nın başkenti Luanda'ya 70 km mesafede yer almaktadır. Park 12.000 km²'lik kapladığı alan ile, ABD'nin Rhode Island eyaletinin iki katından daha büyüktür. Portekizce adı Quiçama, İngilizce ve diğer dillerde Kissama, Kisama veya Quicama olarak yazılır. İngilizce Kissama yazımı Portekizce fonetiğine en yakın olanıdır. Korunan alan ve çevresi 2005 yılından beri Aslan Koruma Birimi olarak kabul edilmektedir. Angola gezi rehberi.

Ruacana Falls-Angola

Ruacana Şelalesi

Kissama Ulusal Parkı olarak da bilinen Quiçama Milli Parkı ( Portekizce : Parque Nacional do Quiçama veya Parque Nacional da Quissama), kuzeybatı Angola'da bulunan bir milli parktır. Angola'nın tamamında aktif olan tek milli parktır, diğer parklar Angola İç Savaşı nedeniyle bakıma muhtaç durumdadır. Park Angola'nın başkenti Luanda'ya 70 km mesafede yer almaktadır. Park 12.000 km²'lik kapladığı alan ile, ABD'nin Rhode Island eyaletinin iki katından daha büyüktür. Portekizce adı Quiçama, İngilizce ve diğer dillerde Kissama, Kisama veya Quicama olarak yazılır. İngilizce Kissama yazımı Portekizce fonetiğine en yakın olanıdır. Korunan alan ve çevresi 2005 yılından beri Aslan Koruma Birimi olarak kabul edilmektedir. Kolay Vize Danışmanı.

Angola Gezi Rehberi

Mussulo Plajı

Mussulo, Luanda'nın güneyinde yer alan 7,798 (2014) nüfuslu bir yarımada ve komündür. Luanda eyaleti, Belas belediyesinin bir parçasıdır. Benguela Akıntısı tarafından kuzeye taşınan Cuanza Nehri'nden gelen tortular tarafından oluşturulan bir plajdır. Yaklaşık 30 km uzunluğunda, en fazla 3 km genişliğinde ve yarımadanın güneyindeki en dar kesimlerinde 100 metreden azdır. Mussulo, Luanda eyaletinin en batı noktası olan Ponta das Palmeirinhas'taki arazi ile bağlantılıdır. Yarımada, içinde üç ada bulunan Mussulo körfezini oluşturur. Mussulo, karaya bakan körfez sahilinde kulübeleri ve restoranları ile Luandalılar için gözde bir plajdır. Atlantik Okyanusu'nun dış plajı, güçlü deniz akıntısı ve yüksek dalgalar nedeniyle neredeyse hiç ziyaret edilmiyor. Angola gezi rehberi..

Angola Gezi Rehberi

Tundavala

Tundavala Gap (Portekizce, Fenda da Tundavala), Serra da Leba adı verilen büyük tırmanışın kenarındaki bir bakış açısıdır. Angola'nın Huíla eyaletindeki Lubango şehrine yaklaşık 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Eğimli yamaç, Bié Platosu'nun batı sınırını işaret ediyor. Kenardaki rakım 2200 m'yi aşarken, alttaki düzlük yaklaşık 1200 m alçaktır, bu da onlarca kilometre mesafeyi kapsayan oldukça etkileyici bir görüntü oluşturmaktadır. Tundavala Gap'ten görünüm. 2010 Afrika Uluslar Kupası D Grubu maçlarına ev sahipliği yapan Lubango'daki Tundavala Ulusal Stadyumu, adını Tundavala Gap'tan alıyor.

Angola Gezi Rehberi

Miradouro da Lua

Başkent Luanda’ya 40 kilometre mesafede olan Miradouro da Lua, rüzgar ve yağmurun sebep olduğu erozyonun etkisiyle meydana gelen dağlık bir bölge. Ülkenin en popüler turistik yerlerinden biri olarak anılan ve enteresean görüntüsüyle filmlere bile konu olan Miradouro da Lua, tırmanış sporuyla ilgilenenlerin de en sık ziyaret ettiği yerlerden. Türk vatandaşlarından vize talep eden bu ülkeye gitmeden önce vize işlemlerinizi tamamlamayı da ihmal etmeyin. Türkiye’den direkt uçuş olmayan Angola’ya gitmek için İstanbul üzerinden yapılan aktarmalı uçuşları kullanabilirsiniz. Angola’ya Luanda uçak bileti, Catumbela uçak bileti ...

Angola Gezi Rehberi

Fortress of S. Miguel Müzesi

"S. Miguel" Kalesi, diğerleri gibi, Angola'daki Portekiz inancının varlığını haklı gösterecek, limanı ve fabrikalarda yakalanan marşları ve köleleri içeriden depolayan Luanda köyünü Amerika'ya gitmeden önce koruyacak. topraklar ve bölgedeki hegemonyasını kullanmak isteyen diğer kolonyal güçlere karşı savunmasını sağlar. Bu Kale bütünüyle korunmuştur ve herhangi bir parçalanma olmamıştır. Bu önemsiz Tarihi Anıt, aslında Ordu Merkez Müzesi'dir. Hükümete ait ve iyi durumda. Bakım ve muhafaza etme sorumluluğu Savunma ve Kültür Bakanlıklarına aittir. Bugün Silahlı Kuvvetler Müzesi'ne sahiptir. Fortress of S. Miguel Müzesi

Angola gezi rehberi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola ülke Bilgisi danışmanınız.