• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Angola Sıkça Sorulan Sorular? Angola Vize bilgileri

Angola hakkında sıkça sorulan sorular;

Angola Devleti'ne girmek isteyen Türk vatandaşı bir seyahat belgesine düzenlenen Angola vizesi almalıdır. Bu web sitesinin Vize bölümü, Türk vatandaşların Angola'ya seyahat etmesi için Angola vizeleri ile ilgilidir.

Angola seyahati gündemi olan Türkiye vatandaşlarının Angola vize almaları zorunludur. Türkiye'ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer alırken, bütün pasaport çeşitlerine vize uygulamaktadır. Angola'ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümü vizeye tabidir.

Vize, bir devletin dış temsilcilikleri veya sınır makamları aracılığıyla, ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesinin sınır kapısına kadar giderek sınır makamlarına giriş için başvuru yapabileceğini girebileceğini gösteren bir kayıttır.

Angola ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir davetiye yazısı. Angola bulunan şirketten alınacak olan davetiye yazısının olmaması halinde ise ticari vize alma imkânınız bulunmayacaktır.

Angola vizesine başvuruda bulunacak tüm bireyler, başvuru esnasında Angola Büyükelçiliği'nin Konsolosluk bölümünde Parmak İzi uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. Angola vizesi için alınan parmak izi yalnızca bir vizeyi kapsamaktadır.

Angola vizesine tekrardan başvuru yapılması halinde, başvuru sahibinin her seferinde biyometrik parmak izi uygulaması için Ankara Angola Büyükelçiliği'ne gitmesi gerekmektedir.

Angola Konsolosluğuna yaptığınız Angola vizesi başvurusu sonucu Angola seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 5-15 iş günü içerisinde Angola vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. 

Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda da başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucu alınmaktadır.

Angola vizesi başvuru evrakları, turistik ve ticari vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Vize evraklarına ek olarak istenilen güncel aşı kartının başvuru evrakları arasına mutlaka eklenmesi gerekmektedir.

İstanbul Atatürk Havaalanı ile Angola arası uçakla 8 saat 27 dakika sürmektedir. İki ülke arasındaki uçuş mesafesi 5918 km' dir. 5918 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 8 saat 27 dakika zaman almaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Angola vizesi işlemleri, Afrika ülke vizeleri hakkında hizmet acentası. Ticari vize işlemleri, turistik vize işlemleri, çalışma vizesi işlemleri, Angola Ankara Büyükelçiliği, Angola evrak tasdik işlemleri, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola vize Bilgisi danışmanınız.