• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Angola Ticari Vize İşlemleri

Angola Ticari Vize İşlemleri; Angola ülkesine seyahat edecek misafirlerimiz, Afrika kıtasının güney batısında yer alan Angola Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle Angola’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları Angola vizesi almak zorundadır. Angola Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı olmadığından Diplomatik (Siyah) , Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesi vize alması gerekmektedir. Ayrıca Angola’nın sınırda vize uygulaması bulunmadığından Angola vizeleri Ankara Angola Büyükelçiliği'nden alınarak seyahat edilmelidir.

Angola’ya sıradan vize kategorilerine; Aile işleri, tatiller, iş bağlantıları, toplantılar, konferanslar ve hayır işleri veya dini etkinlikler girmektedir. Ankara Angola Büyükelçiliğine şahsen başvuru gerekmekte ve parmak izi uygulaması vardır. Angola ticari vize işlemleri için hizmet talep ediniz. Kısa süreli iş seyahatleri, görüşme, toplantı vb. ya da ziyaret için başvuru yapılan vize türüdür. Angola Ticari Vize başvuruları haftanın Pazartesi ve Salı günleri yapılmaktadır.

Angola Ticari Vize İşlemleri

ANGOLA TİCARİ VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI 

PASAPORT 

Pasaportların geçerliliği en az 9 ay geçerliliği ve iki (2) boş vize sayfası olmalıdır. 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Angola vizesi fotokopisi (A4 kağıt). 

FOTOĞRAF 

2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf

ANGOLA TİCARİ VİZE BAŞVURU FORMU 

Sayfamızdan indirilmiş ve okunaklı olarak doldurulmuş başvuru formu, diğer formlar kabul edilmeyecektir. Son sayfası mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır. Form siyah kalemle doldurulmuş olması gerekmektedir. Form

DAVETİYE

Angola’da yerleşik firma tarafından gönderilen davetiye mektubu ve imzalayan kişinin kimlik fotokopisi ( angolavize@gmail.com). Vize başvurusu öncesinde davetiyenizin bir PDF ya da JPEG formatında kopyası ile e-posta yoluyla randevu almak gerekmektedir (angolavize@gmail.com).

UÇAK VE OTEL REZERVASYONU

Uçak rezervasyonu (gidiş – dönüş) ve otel rezervasyonu (A4 kağıt)

SARI HUMMA AŞI KARTI 

Sarı humma aşı kartının orijinali ve fotokopisi (A4 kağıt), 0-3 yaş başvurular için aşı karnesi ve doğum belgesinin fotokopisi. 

ÖDEME DEKONTU 

Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu. (orjinal nüsha). Vize ücretleri, vize reddi durumlarında iade edilmez.

PDF OLARAK İNDİR

ANGOLA ÇALIŞMA VİZESİ ÜCRETLERİ

Vize Ücret Listesi
 Sıradan Vize - Tek girişli vize ( 30 gün süreli)        70,00 USD
 Sıradan Vize - Çok girişli vize (multiple – 90 gün süreli)        .. , ..   USD
 Kolay Vize Organizasyon Bedeli (Her bir Pasaport)       250,00 TRY

ANGOLA TİCARİ VİZE ÜCRETİ BANKA HESABI

Banka Adı: Finansbank

İban No: TR24 0011 1000 0000 0033 5359 83

Not: Vize ücretleri, vize reddi vb. durumlarda iade edilmez. Vizenizin reddedilmesi halinde, vize ve servis ücretleri iade edilemez. Hizmet bedeline KDV dahildir.

FOTOĞRAF ÖZELLİKLERİ

2 adet biyometrik arka fonu beyaz fotoğraf. Angola vizesi, manuel vize uygulamasına sahip olduğundan, vesikalık fotoğrafların mutlak surette arka fonu beyaz olan 3.5 x 4.5 ebatlarında olması gerekmektedir. Angola vizesinde kullanılacak fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir.

İŞLEMRESİ

Ticari Vize başvuruları haftanın Pazartesi ve Salı günleri alınmaktadır ve yapılan başvurular 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

ANGOLA TİCA VİZE BAŞVURU FORMU

Angola Ticari Vize Başvuru Formu

Angola Ticari Vize İşlemleri, Angola Ticari Vize, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola vize Bilgisi danışmanınız.