• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Angola Turistik Vize İşlemleri

Angola Turistik Vize İşlemleri; Angola ülkesine seyahat edecek misafirlerimiz, Afrika kıtasının güney batısında yer alan Angola Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle Angola’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları Angola vizesi almak zorundadır. Angola Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı olmadığından Diplomatik (Siyah) , Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesi vize alması gerekmektedir. Ayrıca Angola’nın sınırda vize uygulaması bulunmadığından Angola vizeleri Ankara Angola Büyükelçiliği'nden alınarak seyahat edilmelidir.

Angola’ya turistik vize kategorisine; gezi, tur ve seyahat etkinlikleri girmektedir. Ankara Angola Büyükelçiliğine şahsen başvuru gerekmekte ve parmak izi uygulaması vardır. Angola turistik vize işlemleri için hizmet talep ediniz. Angola'ya turistik ziyaret için başvuru yapılan vize türüdür. Angola Turistik vize başvuruları haftanın Pazartesi ve Salı günleri yapılmaktadır. Kolay vize danışmanlarımız yardım almanız durumunda size refakat edecektir.

Angola Turistik Vize İşlemleri

ANGOLA TURİSTİK VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI 

PASAPORT 

Pasaportların geçerliliği en az 9 ay geçerliliği ve iki (2) boş vize sayfası olmalıdır. 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Angola vizesi fotokopisi (A4 kağıt). 

FOTOĞRAF 

2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf

ANGOLA TURİSTİK VİZE BAŞVURU FORMU 

Sayfamızdan indirilmiş ve okunaklı olarak doldurulmuş başvuru formu, diğer formlar kabul edilmeyecektir. Son sayfası mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır. Form siyah kalemle doldurulmuş olması gerekmektedir. Form

DİLEKÇE

Angola Turistik Vize talep dilekçesi (İngilizce yazılacak olan şahsi dilekçede gidiş nedeni, tarihler ve masrafları kimin tarafından karşılanacağı açık şekilde belirtilmelidir). Çalışanlar: Çalıştığınız kurumdan, iş tanımınızı içeren ve elçiliğe hitaben İngilizce yazılmış kaşeli ve imzalı antetli kağıt ile dilekçe. Vize başvurusu öncesinde vize talep dilekçenizin PDF ya da JPEG formatında bir kopyası ile randevu almak gerekmektedir (angolavize@gmail.com).

BANKA HESABI

Başvuru sahibinin banka hesabı; bankadan onaylı, ıslak imzalı (banka hesabında Angola’da kalınacak her bir gün için 300 USD meblağ bulunmalıdır)

UÇAK VE OTEL REZERVASYONU

Uçak rezervasyonu (gidiş – dönüş) ve Konaklama belgesi (konaklama yapılacak otele ödeme yapıldığını gösteren belge, A4 kağıt)

SARI HUMMA AŞI KARTI 

Sarı humma aşı kartının orijinali ve fotokopisi (A4 kağıt), 0-3 yaş başvurular için aşı karnesi ve doğum belgesinin fotokopisi. 

ÖDEME DEKONTU 

Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu. (orjinal nüsha). Vize ücretleri, vize reddi durumlarında iade edilmez.

NOT:

Elçilik gerekli gördüğü hallerde ek evrak talep edebilir.

PDF OLARAK İNDİR

ANGOLA TURİSTİK VİZE ÜCRETLERİ

Vize Ücret Listesi
 Turistik Vize - Tek girişli vize ( 30 gün süreli)        70,00 USD
 Kolay Vize Organizasyon Bedeli (Her bir Pasaport)       250,00 TRY

ANGOLA TURİSTİK VİZE ÜCRETİ BANKA HESABI

Banka Adı: Finansbank

İban No: TR24 0011 1000 0000 0033 5359 83

Not: Vize ücretleri, vize reddi vb. durumlarda iade edilmez. Vizenizin reddedilmesi halinde, vize ve servis ücretleri iade edilemez. Hizmet bedeline KDV dahildir.

FOTOĞRAF ÖZELLİKLERİ

2 adet biyometrik arka fonu beyaz fotoğraf. Angola vizesi, manuel vize uygulamasına sahip olduğundan, vesikalık fotoğrafların mutlak surette arka fonu beyaz olan 3.5 x 4.5 ebatlarında olması gerekmektedir. Angola vizesinde kullanılacak fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir.

İŞLEMRESİ

Angola turistik vize başvuruları haftanın Pazartesi ve Salı günleri alınmaktadır ve yapılan başvurular 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

ANGOLA TURİSTİK VİZE BAŞVURU FORMU

Angola Turistik Vize Başvuru Formu

Angola Turistik Vize İşlemleri, Angola Ticari Vize, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola vize Bilgisi danışmanınız.