• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Angola ülke bilgisi, Travmatik geçmişi olan Angola !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıAngola Cumhuriyeti
BaşkentLuanda
BaşkanJoão Lourenço
Başkan Yard.Bornito de Sousa
Resmi DillerPortekizce
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü1.246.700 km²
Nüfus29,78 milyon (2017)
Para BirimiKwanza (AOA)
Zaman DilimiUTC+1
Telefon Kodu+244
İnternet.ao

Angola ülke bilgisi, Gezilecek Yerler ve Angola Vizesi işlemleri ...

Angola ülke bilgisi, güney Afrika'nın batı kıyısında bir ülke. Angola batıda Atlantik Okyanusu, güneyde Namibya, kuzeyde Demokratik Kongo Cumhuriyeti (eski Zaire) ve doğuda Zambiya ile çevrilidir. Cabinda exclave eyaleti Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin bir dili ile Angola ayrılır. Ve aynı zamanda Kongo Cumhuriyeti ile komşudur. Angola 1.246.700 km²'lik bir alanı kaplar, Örnek olarak Portekiz'in 14 katı büyüklüğündedir. Angola'nın nüfusu 29,87 milyondur (nüfus sayımı 2017). Angola ülke bilgisi için iletişim kurunuz. En büyük şehir ve ulusal başkenti Luanda. Angola Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki saat farkı yaklaşık olarak 2 saattir. Türkiye konumu Angola Cumhuriyeti konumundan 2 saat ileridedir. Yani Angola Cumhuriyeti’nde saat 01:00 iken Türkiye’de saat 03:00’ tür. Ayrıca bu ülkede trafik akışı sağ taraftan sağlanmaktadır.

Angola Cumhuriyetine gidecek olan Türk vatandaşlarının Angola Vizesi almaları gerekir. Angola vizesi almak isteyen Türk Vatandaşlarının Angola konsolosluğuna ya da Angola vizesi için yetkilendirilmiş Kolay Vize Danışmanımıza müracaatlarını gerçekleştirebilirler. Angola vize başvuru işlemleri alacağınız vize türüne göre sizden talep edilecek evraklar içerik olarak farklılık gösterir. Angola vize işlemleri için iletişim kurunuz.

Geçmişte Portekiz sömürgesi olan Angola, 1975 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Ekonomik anlamda iyi bir seviyede değildir. Tarihte pek çok iç savaş ve mücadele görmüş bu ülkede kültürel açıdan görmeye değer pek çok yapı mevcuttur. Angola, Afrika kıtasının güneybatısında bulunur. Afrika’nın önemli turistik ülkelerinden olan Angola’da gezilecek görülecek mekanlar oldukça fazladır. Seyahatinizden önce vize almanız gerekir.

Türkiye ile Angola arasındaki ilişkiler son yıllarda önemli ivme kazanmışsa da, yeterince güçlü değildir. Türkiye, Angola’yı bağımsızlığını kazandığı 1975 senesinde diplomatik olarak tanımıştır. Luanda Büyükelçiliğimiz de 2010 yılında hizmete açılmıştır. 2008 yılında imzalanan Ticaret, Ekonomik ve Teknik İşbirliği Anlaşması ile 2017 yılında gerçekleştirilen Komisyon oldukça hayatidir. Angola hakkında detaylı bilgi için arayınız.

Angola ülke bilgisi, Angola ülke bilgisi vizeci, Burkina Faso işlemleri, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vize hakkında. Çin Vize randevu tarihi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, 2021 Fransa Vize kuralları, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi. Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola ülke ve vize işleri danışmanınız.