Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Angola ülke bilgisi, Travmatik bir geçmişi olan Angola !

Angola Ülke Bilgisi

Angola ülke bilgisi; Angola ya da resmî adı ile Angola Cumhuriyeti, Afrika kıtasının güneybatı bölümünde yer alan bir ülkedir. Kimbundu, Umbundu ve Kikongo dillerinde Ngola olarak adlandırılan ülkenin komşularını güneyde Namibya, kuzeydoğuda Demokratik Kongo Cumhuriyeti, doğuda Zambiya oluşturmakta olup, ülkenin batısında Atlas Okyanusu yer almaktadır. Angola'ya bağlı olmasına rağmen anakara ile fiziki bağlantısı bulunmayan ve ülkenin kuzeyinde Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Cabinda bölgesi de Kongo Cumhuriyeti'nin yanı sıra yine Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile sınıra sahiptir. Ülkenin toplamda sahip olduğu 5.198 km sınırın 2.511 km'si Demokratik Kongo Cumhuriyeti (bu sınırın 225 km'lik bölümünü Cabinda bölgesine olan sınır oluşturmaktadır), 1.376 km'si Namibya, 1.110 km'si Zambiya ve 201 km'si ise Kongo Cumhuriyeti devleti ile oluşmaktadır. Angola sahip olduğu 1.246.700 km² ile dünyada en büyük 23. ülke konumunda iken bu alanların neredeyse tamamı karasal alanları oluşturmakta olup hiç sulak alan bulunmamaktadır. Angola'nın başkenti Luanda'dır.

Angola ülke bilgisi ve vizesi; Türkiye'de bulunan Angola Büyükelçiliği’nde size ihtiyaç duyduğunuz bilgiler için yardımcı olacaktır. Büyükelçiliğimiz Angola vatandaşlarına hizmet etmek ve korumakla mükelleftir. Bu bölümde, vize almak isteyen Türk vatandaşlarına gerekli olan bilgiler verilmektedir. Görevimiz vize alım işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmaktır. Angola vizesi için 0533 303 7973

Angola ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Angola Afrika'nın güneybatısında yer alan tarihi ve turistik yerleri ile ünlü bir ülkedir. Bölgede birçok kilise, kale, ulusal park ve mükemmel dağlar bulunmaktadır. Maddi imkanları kısıtlı olan ülkenin ticari, finansal, siyasi ve kültürel olarak en önemli kenti yine Luanda'dır. Bölgede tarihi ve turistik açıdan birçok önemli alan bulunmaktadır. Turlar için arayınız.

Angola ülke bilgisi ve ekonomisi; Angola, doğal kaynakları bakımından son derece zengin bir ülkedir. Ülke geniş petrol yataklarına, ayrıca, doğalgaz ve elmas başta olmak üzere çeşitli doğal kaynak rezervlerine sahiptir. Günde 1,7 milyon varil üretimle Angola, Nijerya’dan sonra Sahraaltı Afrika’daki en büyük ikinci petrol üreticisidir. Başlıca ihraç malları, ham petrol, elmas ve kahvedir.

Angola ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye, Angola'yı bağımsızlığını kazandığı 1975 yılında tanımıştır. Ülkemiz, Angola ile ilişkilerini 1998 yılında başlatılan Afrika Açılımı politikası çerçevesinde geliştirmeye önem vermektedir. Bu doğrultuda, Luanda Büyükelçiliğimiz 1 Nisan 2010 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Angola hükümeti de 9 Ocak 2012’de ülkemizde bir Büyükelçilik açmıştır.

Angola ülke bilgisi ve uçak bileti; Angola uçak bileti bulmak, Acentamız ile çok kolay ve hızlı. Angola’nın Luanda kentine birkaç aktarmalı Havayolu şirketi uçmaktadır. En uygun Angola uçak biletini bulmak için site site dolaşmanıza gerek yok. Angola Uçak Bileti Ara, En ucuz Angola Uçak Bilet fiyatları.  Angola uçak bileti sayfamızda ucuz Angola uçak bileti bulmak için bilgi sahibi olabilirsiniz. 0533 303 7973

Angola ülke bilgisi ve hotel konaklama; En ucuz Angola Otelleri İspa Tur'da! Angola Otel Fiyatları için www.kolayvize.org ziyaret edin, indirimli Angola otel fırsatlarından, Mika Hotel Luanda-Luanda Otelleri, tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgi amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Angola için otel fiyat teklif alınız. Kolay vize acentamıza talebinizi geçtiğiniz anda size en uygun Angola otelleri için teklif sunar.


Angola Vizesi, Angola ülke hakkında, Angola ticari vizesi, Angola bayrağı, Angola ekonomisi, Angola başkenti, Angola - Türkiye ilişkileri, Angola uçak bileti, Angola otel konaklaması, Angola ulaşım, Angola nasıl gidilir, Angola idari yapı, Angola komşuları, Angola gece hayatı, Angola - Angola , Angola nüfus yapısı, Angola yönetim şekli, Angola'da etnik gruplar, Angola Ankara Büyükelçiliği, Angola İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Angola hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Angola Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA