• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Angola Vizesi, Angola genel vize işlemleri hakkında

Angola Olağan (iş ve ziyaret) Vize

Angola vize, iş ve ziyaret vizesi “Olağan Vize” grubuna girmektedir. Olağan vize kategorisi dahilinde iş görüşmesi, fuara katılım, iş projeleri, dini seyahatler, aile/arkadaş/akraba ziyaret amacıyla gerçekleştirilen seyahatler girmektedir. Angola turist vizesi “Olağan vize” kategorisi dahilinde değildir. Angola Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki vize rejiminde pasaport kategori ayrımı yoktur. Angola vize işlemleri için arayınız.

Çalışma Vizesi

Angola çalışma vizesi, Angola’da 90 günden daha uzun sürecek kalışlarınız için Angola Çalışma Vizesi edinmeniz gerekmektedir. Ülke için mesleğinizin uyumlu olmasının anlamı Angola’nın o mesleğe olan ihtiyacıyla ilgili bir mevzudur. Bilişim teknolojileri, mühendislik, aşçılık, doktorluk, bilim insanı gibi meslekler istihdam açığı sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Diğer mesleklerin seçimi ise genelde Angola’daki işverinin taleplerine bağlı olacaktır.

Angola Turist Vizesi

Angola turist vizesi maksiumum 90 gün olarak verilirken ilk Angola seyehatiniz için bu süre daha kısa olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahipleri ise seyahatleri öncesi Angola vize işlemlerinde bulunmaları zorunludur. Turistik vize ile Angola'da sadece seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz, Turistik vize ile Angola'da iş görüşmesinde bulunamaz, Angola'da çalışamaz ve ticari bir faaliyet yürütemezsiniz. Angola Vizesi nasıl alınır?

Angola Evrak Onayı

Evrak tasdik işlemlerini olabildiğince basit hale getirmek için bilgilerimizi sunuyoruz. Uzmanlarımız bu süreci sorunsuz bir şekilde ele almak için iyi eğitilmiştir. Buna ek olarak, gerekli parametreleri göz önünde bulundurarak Angola'da Tasdik ve Apostil sağlayabilirler. Ayrıca, 1961 Lahey Sözleşmesine üye ülkelerden Apostil ve eyalet hükümetleri ve bakanlıkların tasdiklerini içeren kapsamlı bir yasallaştırma / Apostil hizmetleri paketi sunuyoruz.

Angola vizesi, Angola Turistik vize ve Angola ticari vize işlemleri ...

Angola Vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Angola Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Angola vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak başvuru yapılmaktadır. Acentamız Danışmanı size refakat etmektedir. Angola vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Angola seyahati gündemi olan Türkiye vatandaşlarının Angola vizesi almaları zorunludur. Angola, Türkiye’ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer alırken, bütün pasaport çeşitlerine vize uygulamaktadır. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Angola Büyükelçiliği, Angola seyahatinizin gerçekleşebilmesi için Angola vizesi almanız gerekecektir. Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolosluğun onayı ile vizenizi alabilirsiniz. Angola vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması ile Angola vizesi alınabilecektir.Tüm vatandaşlarımızın, seyahatten on gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Angola Büyükelçiliği her zaman ekstradan ek evrak talep edebilir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Angola vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Angola vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Angola Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gelip mülakatı gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 4 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Angola vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Angola Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Angola’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Angola temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur. Angola Büyükelçiliği her zaman ekstradan ek evrak talep edebilir.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Angola’nın Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 4 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Angola Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Angola'ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Angola ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar.

Angola vizesi işlemleri, Afrika ülke vizeleri hakkında hizmet acentası. Ticari vize işlemleri, turistik vize işlemleri, çalışma vizesi işlemleri, Angola Ankara Büyükelçiliği, Angola evrak tasdik işlemleri, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Angola vize Bilgisi danışmanınız.