• DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Anguilla ülke, bilgiler, vergi cenneti Anguilla keşfet !!

ÜLKE KÜNYESİ

AdıAnguilla
BaşkentThe Valley
KraliçeII. Elizabeth
ValiChristina Scott
BaşbakanVictor Banks
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim Şekliİngiliz Deniz Aşırı
Yüzölçümü91 km²
Nüfus15.094 (2011)
Para BirimiDoğu karayip doları (XCD)
Zaman DilimiUTC-4
Telefon Kodu+1-264
İnternet.ai

Anguilla Ülke, Anguilla Gezi Rehberi, Anguilla Vize İşlemleri ...

Anguilla, Karayipler'de bulunan bir Britanya Denizaşırı Toprakları ülkesidir. Küçük Antiller'deki Rüzgâraltı Adaları'nın en kuzeyinde bulunan ada devleti, Porto Riko ve Virgin Adaları'nın doğusunda ve Saint Martin'in tam olarak kuzeyindedir. Anguilla'nın ana adasının boyutları yaklaşık olarak 16 mil (26 km) uzunluğunda ve 3 mil (5 km) genişliğinde olup, bu ada dışında pek çok ufak adadan ve kalıcı yaşamın olmadığı kayalıklardan oluşur.

Adanın başkenti The Valley'dir. Toplam olarak tüm adalarla yüzölçümü 90 km²'dir. 2006 yılı tahminlerine göre nüfus ise 13.500'dir. Anguilla hiçbir kurum veya kişidiyi, sermaye, mülk, kar veya başka bir kazancından dolayı vergiye tutmaması ile "vergi cenneti" olarak bilinir. Nisan 2011'de, bir açığa karşı konulan %3'lük "Geçici İstikrar Vergisi", Anguilla'nın ilk gelir vergisi olarak tarihe geçti.teknoloji alanında lider durumda olarak kabul edilmiştir.

İngiltere vizesi, her ne kadar İngiltere adıyla anılıyorsa da, Birleşik Krallık’ın tümünü kapsıyor. Dolayısıyla Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkeleri için de gerekli olan bu vize türü ile gidebileceğiniz toplam 12 ayrı lokasyon bulunuyor. İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’nın yanı sıra; Anguilla, Bermuda, Pitcairn, Cebelitarık ve Montserrat gibi yerlere İngiltere vizesi ile gidebilirsiniz. İngiliz Virgin Adaları, Cayman Adaları ve Falkland Adaları da, bu vizeye sahip olan..

Anguilla ülke

Anguilla Gezi Rehberi; Anguilla’nın turkuaz renkli sularında yüzmenin ve sualtı yaşamının göz kamaştıran zenginliğini keşfetmek istiyorsanız seyahat planlarınıza bir an önce başlamalısınız. Yoksa kaçırdığınız her saniye için pişman olabilirsiniz. Karayiplerde bulunan bir Birleşik Krallık adası olan Anguilla’da yaklaşık 13 bin kişi yaşıyor. Doğusunda Porto Riko ve Virgin Adaları, kuzeyinde ise Saint Martin ile komşu konumdaki bu ada ülkesinin başkenti ise The Valley şehri.

Anguilla ülke

Türkiye'nin, Orta Amerika ve Karayiplere yönelik bölge politikasının geliştirilmesi ve sürdürülebilir bir ekonomik işbirliği alt yapısına sahip olma hedefinin yanısıra, Dışişleri Bakanlığının Orta Amerika ve Karayipler bölgesinde yalnızca Havana'da bulunan Büyükelçilik sayısını altıya çıkarma kararı da söz konusu İş Konseyi'nin kuruluş kararında rol oynamıştır. Orta Amerika; Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nicaragua ve Panama'dan oluşan ülkeler.

Anguilla ülke, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Anguilla ülke Bilgisi danışmanınız.