Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Antigua & Barbuda Ülke Bilgisi, Antigua & Barbuda’yı keşfet !

Antigua ve Barbuda Ülke Bilgisi

Antigua ve Barbuda Ülke Bilgisi; Antigua ve Barbuda; Karayip Denizi'nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubundaki bağımsız bir ada ülkesi.[3] Ülkeye adını veren iki büyük ada ve çeşitli adacıklardan meydana gelir. Başkenti, Antigua adasındaki St. John's'tur. 280 km² yüzölçümüne sahip Antigua adasının kıyıları oldukça girintili ve çıkıntılıdır. St. John's limanında deniz derindir. Büyük kısmının rakımı oldukça alçak olan adanın batısında volkanik kayalıklar ve 405 metrelik Boggy Zirvesi bulunur. 1970'lerde başbakan George Walter önderliğinde başlatılan tam bağımsızlık hareketi 1981'de Antigua ve Barbuda'nın bağımsızlık kazanması ile sonuçlandı. Vere Bird bağımsız devletin ilk başbakanı seçildi. Ülke Birleşmiş Milletler, İngiliz Milletler Cemiyeti ve Doğu Karayip Devletleri örgütüne katıldı. 1984 ve 1989 seçimlerini açık ara kazanan Bird ülke yönetiminde sıkı bir kontrol sağladı.

Antigua ve Barbuda ülke bilgisi ve vize bilgisi; Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi ülkemiz vatandaşları Antigua ve Barbuda’ya girişlerinde vizeden muaftırlar. Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamilleri, geçerli pasaport, dönüş bileti, ikamet adreslerini ve ülkede kalacakları süre için yeterli mali kaynak göstermek kaydıyla 6 aya kadar vizeden muaftır. Antigua & Barbuda vize

Antigua ve Barbuda ülke bilgisi ve gezilecek yerler; St. John’ s: Liman şehri olan başkent St. John’ s ülkenin en büyük şehridir. Hem tatil yapılabilecek onlarca mekân barındırır hem de ticari anlamda pek çok bağlantı yapılabilecek nokta vardır. Antigua ve Barbuda Müzesinde gezebilir, Botanik Bahçelerinde huzurun tadına varabilir, Cedar Valley Golf Club ile Bilişim ve Teknoloji Endüstrisi’ de gezebilirsiniz.

Antigua ve Barbuda ülke bilgisi ve ekonomisi; Adadaki geleneksel toprak sahipliği sistemi, turistik yapılaşmanın tehdidi altındadır. Ülkede başta narenciye, mango ve patlıcan olmak üzere çeşitli meyve ve sebzeler yetiştirilir. Ekonomide üretim küçük bir rol oynar. Ziraat ürünlerinin işlenmesinin yanı sıra çeşitli tekstil ürünleri ve beton blok üretilir. St. John's şehrinde uluslararası bir havaalanı bulunur.

Antigua ve Barbuda ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Son yıllarda ivme kazanan Latin Amerika ve Karayipler bölgesine açılım politikamız, bölgeye ilgi gösterilmesi, bölgede yeni Büyükelçilikler açılması, TİKA kanalıyla kalkınma ve teknik işbirliği projeleri yürütülmeye başlanması ve bölgesel örgütler ile kurumsal ilişkiler kurulması, diğer ülkeleri gibi Antigua ve Barbuda’yı da içermektedir.

Antigua ve Barbuda ülke bilgisi ve uçak bileti; Türkiye’ den ulaşım doğrudan değil aktarmalı sağlanmaktadır. Türkiye’ den Miami ye oradan da porto Rico San Juan’ a aktarmalı uçarak ülkeye ulaşabilirsiniz. Doğrudan havayolu ile ulaşım imkânı yoktur. Deniz yolu ile ise St. Martin’ den feribotlar aracılığı ile ülkeye ulaşabilirsiniz. Ekonomik uçak bilet fiyatı acentamızdan yardım alabilirsiniz.

Antigua ve Barbuda ülke bilgisi ve hotel konaklama; Antigua ve Barbuda otel rezervasyonu için acentamız ile irtibata geçiniz. Özel balayı turları, Özel konaklama fiyatları. Özel balayı paket turları. Ekonomik Antigua & Barbuda hotel konaklama fiyatları için bilgi alınız. Antigua & Barbuda'da oda ayırtın. Her bütçeye uygun oteller. Muhteşem fiyatlar. Kolay vize acentamız ile kolay rezervasyon.


Antigua ve Barbuda Vizesi, Antigua ve Barbuda ülke hakkında, Antigua ve Barbuda ticari vizesi, Antigua ve Barbuda bayrağı, Antigua ve Barbuda ekonomisi, Antigua ve Barbuda başkenti, Antigua ve Barbuda - Türkiye ilişkileri, Antigua ve Barbuda uçak bileti, Antigua ve Barbuda otel konaklaması, Antigua ve Barbuda ulaşım, Antigua ve Barbuda nasıl gidilir, Antigua ve Barbuda idari yapı, Antigua ve Barbuda komşuları, Antigua ve Barbuda gece hayatı, Antigua ve Barbuda nüfus yapısı, Antigua ve Barbuda yönetim şekli, Antigua ve Barbuda'da etnik gruplar, Antigua ve Barbuda Ankara Büyükelçiliği, Antigua ve Barbuda İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Antigua ve Barbuda hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Antigua ve Barbuda Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA