• DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Antigua & Barbuda Ülke, Vize hakkında bilgi alınız !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıAntigua ve Barbuda
BaşkentSaint John's
KraliçeII. Elizabeth
Genel ValiRodney Williams
BaşbakanGaston Browne
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim ŞekliParlamenter Sistem
Yüzölçümü440 km²
Nüfus102.012 (2017)
Para BirimiDoğu karayip doları (XCD)
Zaman DilimiUTC-4
Telefon Kodu+1-268
İnternet.ag

Antigua ve Barbuda Ülke Bilgisi, Antigua ve Barbuda Vize İşlemleri ...

Antigua ve Barbuda Ülke; Karayip Denizi'nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubundaki bağımsız bir ada ülkesi. Ülkeye adını veren iki büyük ada ve çeşitli adacıklardan meydana gelir. Başkenti, Antigua adasındaki St. John's'tur. 280 km² yüzölçümüne sahip Antigua adasının kıyıları oldukça girintili ve çıkıntılıdır. St. John's limanında deniz derindir. Büyük kısmının rakımı oldukça alçak olan adanın batısında volkanik kayalıklar ve 405 metrelik Boggy Zirvesi bulunur.

1970'lerde başbakan George Walter önderliğinde başlatılan tam bağımsızlık hareketi 1981'de Antigua ve Barbuda'nın bağımsızlık kazanması ile sonuçlandı. Vere Bird bağımsız devletin ilk başbakanı seçildi. Ülke Birleşmiş Milletler, İngiliz Milletler Cemiyeti ve Doğu Karayip Devletleri örgütüne katıldı. 1984 ve 1989 seçimlerini açık ara kazanan Bird ülke yönetiminde sıkı bir kontrol sağladı.

Antigua ve Barbuda ülke bilgisi ve vize bilgisi; Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi ülkemiz vatandaşları Antigua ve Barbuda’ya girişlerinde vizeden muaftırlar. Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamilleri, geçerli pasaport, dönüş bileti, ikamet adreslerini ve ülkede kalacakları süre için yeterli mali kaynak göstermek kaydıyla 6 aya kadar vizeden muaftır. Antigua & Barbuda vize

Antigua ve Barbuda bilgisi ve gezilecek yerler; St. John’ s: Liman şehri olan başkent St. John’ s ülkenin en büyük şehridir. Hem tatil yapılabilecek onlarca mekân barındırır hem de ticari anlamda pek çok bağlantı yapılabilecek nokta vardır. Antigua ve Barbuda Müzesinde gezebilir, Botanik Bahçelerinde huzurun tadına varabilir, Cedar Valley Golf Club ile Bilişim ve Teknoloji Endüstrisi’ de gezebilirsiniz.

Antigua ve Barbuda bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Son yıllarda ivme kazanan Latin Amerika ve Karayipler bölgesine açılım politikamız, bölgeye ilgi gösterilmesi, bölgede yeni Büyükelçilikler açılması, TİKA kanalıyla kalkınma ve teknik işbirliği projeleri yürütülmeye başlanması ve bölgesel örgütler ile kurumsal ilişkiler kurulması, diğer ülkeleri gibi Antigua ve Barbuda’yı da içermektedir.

Antigua & Barbuda ülke, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Antigua & Barbuda ülke Bilgisi danışmanınız.