Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Arjantin Ülke Bilgisi, Arjantin’e gitmeden önce keşfet !

Arjantin Ülke Bilgisi

Arjantin Ülke Bilgisi; Arjantin Cumhuriyeti (İspanyolca: República Argentina) 34° 36’ Güney enlemleri ve 58° 27’ Batı boylamları arasında, Güney Amerika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km²'dir. Türkiye'den yaklaşık 3,5 kat büyük, nüfusu ise 2001 yılı nüfus sayımı rakamlarıyla 36.260.130 kişidir. Arjantin Güney Amerika Kıtası’nın güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir devlettir; kıyı şeridinin uzunluğu 4989 km’dir. Arjantin’in sahip olduğu toprak Güney Amerika Kıtası’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktır. Şili (5308 km), Bolivya (832 km), Paraguay (1880 km), Brezilya (1261 km) ve Uruguay (580 km)'la sınırı bulunmaktadır. Arjantin’in adı Latince ‘’Argentum’’ (gümüş) kelimesinden gelir. İspanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayı umduğu madenin ne olduğu ülkenin isminden de açıkça anlaşılabilir. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır. Arjantin yaklaşık 2,8 milyon kilometrekarelik alanıyla, uzun bir kareyi anımsatan bir şekilde kuzeyden güneye doğru indikçe daralır. Kuzeyden güneye kadar olan uzunluğu 3694 km ve batıdan doğuya uzanan en geniş topraklarının uzunluğu ise yaklaşık 1423 km’dir. Doğu kıyıları boyunca Atlantik Okyanusu uzanır, batısında Şili, kuzeyinde Bolivya ve Paraguay, kuzeydoğusunda ise Brezilya ve Uruguay bulunur. Geniş ve soğuk bir çöl olan Patagonya 2001 yılındaki ekonomik krizin ardından tarıma açılmıştır.

Arjantin ülke bilgisi ve Arjantin Vize bilgisi. Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Arjanti’ne yapacakları üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Vizesiz tatil imkanıyla Arjantin'in keyfini çıkarmak için en ucuz Arjantin uçak biletleri sizi bekliyor. Arjantin’e gidecek vatandaşlarımız pasaport sürelerine dikkat etmeleri gerekir. Arjantin ekonomik turlar teklif alınız.

Arjantin ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Buenos Aires Arjantin’in başkenti ve Sao Paulo'dan sonra Güney Amerika’nın ikinci büyük kenti. İspanyolcada “Güzel Havalar” anlamına gelen ve Arjantin’in en büyük kenti olan Buenos Aires’in nüfusu 13 milyona yakın.  Kentin çoğunluğu İspanyol ve İtalyan. Maradona‘nın memleketi ve pembe dizi cenneti Arjantin, Güney Amerika‘da bulunmaktadır.

Arjantin ülke bilgisi ve ekonomisi; Brezilya ve Venezuela gibi Arjantin’in öndegelen dış pazarlarındaki talep düşüklüğü ekonomik büyümesine olumsuz yansımış, 2016 yılında ekonomi %2,3 küçülmüştür. 2016 yılı sonundan itibaren ülke ekonomisi büyüme eğilimine girmekle birlikte, dış borç miktarı da artış göstermiştir. Arjantin ekonomik reformları sürdürerek canlanmayı hedeflemektedir.

Arjantin ülke bilgise ve Türkiye ilişkileri; Arjantin ile ülkemiz arasındaki ticari ilişkiler genel olarak değerlendirildiğinde, pazara göre düşük bir dış ticaret hacminin bulunduğu görülmektedir. 2015 yılında göreve başlayan Macri Hükümeti döneminde, daha önce yoğun olarak uygulanan ithalat kısıtlamalarının kaldırılması, Arjantin’le ticari ilişkilerimizin geliştirilmesi önemli bir fırsat oluşturmuştur.

Arjantin ülke bilgisi ve Arjantin uçak bileti; Arjantin’e ucuz uçak bileti. Türkiye - Arjantin ile uçuş seyahatinizi hızlı ve kolay planlayın ve Arjantin ’e uçuş rezervasyonu yaptırın. 2013 Aralık ayında başlayan Sao Paulo aktarmalı İstanbul- Buenos Aires uçuşları halihazırda hergün yapılmaktadır. Arjantin uçak biletleri için tüm havayolları Arjantin uçuşları ve Arjantin ucuz uçak bileti fiyatları...

Arjantin ülke bilgisi ve hotel konaklama; Buenos Aires, Arjantin otellerinde indirimler. Arjantin gezinizi İspa Turizm aracılığı ile planlayabilirsiniz. Ayrıca, sitemiz sayfasından bilgi alabilirsiniz. En ekonomik hotel fiyat, paket tur fiyat teklifi alınız. Arjantin Ekonomik turlar ve konaklama imkanı sunarız. Arjantin otelleri için en lüks ve en ekonomik hotel konaklama imkanı için arayınız.


Arjantin Vizesi, Arjantin ülke hakkında, Arjantin ticari vizesi, Arjantin bayrağı, Arjantin ekonomisi, Arjantin başkenti, Arjantin - Türkiye ilişkileri, Arjantin uçak bileti, Arjantin otel konaklaması, Arjantin ulaşım, Arjantin nasıl gidilir, Arjantin idari yapı, Arjantin komşuları, Arjantin gece hayatı, Arjantin nüfus yapısı, Arjantin yönetim şekli, Arjantin'da etnik gruplar, Arjantin Ankara Büyükelçiliği, Arjantin İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Arjantin hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Arjantin Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz

Hemen ARA