• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Arjantin Vizesi – Arjantin vizeleri hakkında herşey !!

Arjantin vizesi, Arjantin Gezi Rehberi, Arjantin vize işlemleri ...

Arjantin Vize Hazırlık Aşaması;

Arjantin'e Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine. Arjantin ile 31 Ağustos 1992 yılında yürürlüğe giren vize muafiyet anlaşması çerçevesinde, geçerli tüm pasaport hamili Türk ve Arjantin vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli ve turistik amaçlı seyahatlerde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. Arjantin, Türkiye’den seyahat edecek Bordo( Umumi) Pasaport, Yeşil( Hususi) Pasaport, Gri( Hizmet) pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamillerinden ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay içerisinde 90 güne kadar kalış süresi için vize talep etmemektedir, ancak sınır kapısında ücrete tabi olmayan kapı vizesi verilmektedir. 90 günü aşan süreler için ise Arjantin Konsolosluklarına başvurması ve uzun dönem vizesi için gerekli işlemleri yaptırmaları gerekmektedir.

Arjantin Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Arjantin’e ticari seyahat gerçekleştirecek kişilere, Arjantin Ticari Vize işlem prosedürü konusunda destek sağlamaktadır. Arjantin’e 90 günden uzun süreli ikamet etmek isteyen T.C. vatandaşlarının, uzun süreli vize başvurusu için vize prosedürü hakkında Arjantin Konsolosluğu ile irtibata geçmeleri önemle tavsiye olunur.

İyi yolculuklar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Azerbaycan giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Arjantin ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında yapılan anlaşmalar gereğince her iki ülkenin vatandaşları da seyahatleri öncesinde vize almak mecburiyetinde değildir. 31 Ağustos 1992 yılında yürürlüğe konan bu anlaşmanın neticesinde Türkiye’den Arjantin’e gitmek isteyen kişiler hiçbir şekilde vize almak zorunda değildir. Aynı şekilde Arjantin’den Türkiye’ye gelen turistler de vize almamaktadır. Arjantin Vizesi muafiyetinin sınırlı gün çerçevesince olduğu unutulmamalıdır. 90 güne kadar ikamet süreli olan vize muafiyeti tüm pasaport sahipleri için geçerli bir kuraldır. Bunun yanında 90 günden daha uzun süre kalmak istemeniz halinde ise vize başvurunuzu yapıp, gerekli prosedürleri yerine getirmeniz mecburidir.

Arjantin Vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Kanada vizesi, Kanada ticari vize işlemleri, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Arjantin Vizesi Bilgisi danışmanınız.