• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Arjantin Vizesi – Arjantin vizeleri hakkında herşey !!

Arjantin Çalışma Vizesi

Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Arjantin Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. İzine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamaz.

Arjantin Eğitim Vizesi

Arjantin ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Arjantin Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekir. Arjantin Eğitim Vizesi, diğer vizeler hakkında daha detaylı bilgiler için soru sorunuz.

Arjantin vizesi, Arjantin Gezi Rehberi, Arjantin vize işlemleri ...

Arjantin'e Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine. Arjantin ile 31 Ağustos 1992 yılında yürürlüğe giren vize muafiyet anlaşması çerçevesinde, geçerli tüm pasaport hamili Türk ve Arjantin vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli ve turistik amaçlı seyahatlerde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. Arjantin, Türkiye’den seyahat edecek Bordo( Umumi) Pasaport, Yeşil( Hususi) Pasaport, Gri( Hizmet) pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamillerinden ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay içerisinde 90 güne kadar kalış süresi için vize talep etmemektedir, ancak sınır kapısında ücrete tabi olmayan kapı vizesi verilmektedir. 90 günü aşan süreler için ise Arjantin Konsolosluklarına başvurması ve uzun dönem vizesi için gerekli işlemleri yaptırmaları gerekmektedir. Arjantin Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Arjantin’e ticari seyahat gerçekleştirecek kişilere, Arjantin Ticari Vize işlem prosedürü konusunda destek sağlamaktadır. Arjantin’e 90 günden uzun süreli ikamet etmek isteyen T.C. vatandaşlarının, uzun süreli vize başvurusu için vize prosedürü hakkında Arjantin Konsolosluğu ile irtibata geçmeleri önemle tavsiye olunur.

İyi yolculuklar!

Arjantin ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında yapılan anlaşmalar gereğince her iki ülkenin vatandaşları da seyahatleri öncesinde vize almak mecburiyetinde değildir. 31 Ağustos 1992 yılında yürürlüğe konan bu anlaşmanın neticesinde Türkiye’den Arjantin’e gitmek isteyen kişiler hiçbir şekilde vize almak zorunda değildir. Aynı şekilde Arjantin’den Türkiye’ye gelen turistler de vize almamaktadır. Arjantin Vizesi muafiyetinin sınırlı gün çerçevesince olduğu unutulmamalıdır. 90 güne kadar ikamet süreli olan vize muafiyeti tüm pasaport sahipleri için geçerli bir kuraldır. Bunun yanında 90 günden daha uzun süre kalmak istemeniz halinde ise vize başvurunuzu yapıp, gerekli prosedürleri yerine getirmeniz mecburidir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar.

Arjantin Vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Kanada vizesi, Kanada ticari vize işlemleri, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Arjantin Vizesi Bilgisi danışmanınız.