Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Arnavutluk ülke bilgisi, Arnavutluk’a gitmeden önce keşfedin !

Arnavutluk Ülke Bilgisi

Arnavutluk ülke bilgisi, Arnavutluk (Arnavutça: Shqipëria), resmî adı Arnavutluk Cumhuriyeti (Arnavutça: Republika e Shqipërisë, /ɾɛpuˈblika ɛ ʃcipəˈɾiːs/), Güneydoğu Avrupa'da bir ülkedir. Komşuları kuzeyde Karadağ, kuzeydoğusunda Kosova, doğusunda Makedonya ve güneyinde Yunanistan'dır. Ayrıca ülkenin batıda Adriyatik Denizi ve güneybatıda İyonya Denizi'ne kıyısı vardır. İyon Denizi ile Adriyatik Denizi arasındaki Otranto Boğazı'nın karşısındaki İtalya'ya uzaklığı 72 km'den (45 mil) daha azdır. Arnavutluk, Birleşmiş Milletler, NATO, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Avrupa Konseyi, Dünya Ticaret Örgütü, İslam Konferansı Örgütü, Karadeniz Ekonomik İşbirliği, Orta Avrupa Serbest Ticaret Anlaşması, Frankofon ve kurucu üye olarak Akdeniz İçin Birlik'e üyedir. Arnavutluk, ayrıca Avrupa Birliği'nin resmî adayıdır. Arnavutluk, parlamenter demokrasiye ve bir geçiş ekonomisine sahiptir. Arnavutluk'un başkenti olan Tiran, ülkedeki 2.831.741 kişinin yaklaşık 421.286'sını barındırmakta olup metropol alanında ise bu rakam 763,634'tür.[11] Serbest piyasa reformları, özellikle enerji ve ulaşım altyapılarının gelişiminde, ülkeye doğrudan yabancı yatırımların kapısını açmıştır. Arnavutluk yüksek bir İGE'ye sahiptir ve evrensel bir sağlık sistemi ile ücretsiz ilk ve orta öğretim sunmaktadır. Arnavutluk bir üst-orta gelir ekonomisine sahiptir ve ülke ekonomisine hizmet sektörü hakim olup bunu sanayi ve tarım sektörü takip etmektedir.

Arnavutluk ülke bilgisi ve Arnavutluk vizesi; Türkiye ve Arnavutluk vatandaşı diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport hamillerinin, her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmayan süre için veya transit geçişlerde vize almadan girilir. T.C. ile Arnavutluk Hükümeti arasında vizenin karşılıklı kaldırılması anlaşması 4 Şubat 2010 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Arnavutluk vizesi hakkında..

Arnavutluk ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Arnavutluk, Balkanların ve Avrupa’nın belkide en kendine has kültürlerinden biri. Bir kış mevsiminde nerdeyse boydan boya ülkeyi gezmeme rağmen çok etkilenmiş ve pek bir keyif almıştım. Çoğunlukla kültür turizmi sevenlerin tercih ettiği Arnavutluk, zengin kültürü, köklü tarihi, farklı mimarisi ve capcanlı gece hayatıyla gidilip görülmesi gereken ülke.

Arnavutluk ülke bilgisi ve Arnavutluk ekonomisi; Arnavutluk’taki yabancı yatırımlar ulaşım ve enerji alanındaki altyapı projelerine odaklanmaktadır. Berlin Süreci kapsamında, ülkedeki ulaşım ağının genişletilmesi projelerinde artış olması ve havaalanı inşaat projelerine başlanması öngörülmektedir. Sözkonusu projelerin ekonomik büyüme ve istihdama ivme kazandırması beklenmektedir.

Arnavutluk ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye Arnavutluk’u Balkanlar’da kalıcı barış ve istikrarın tesisinde stratejik öneme sahip bir ülke görmekte ve Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşmesine destek vermektedir. İki ülke arasında hâlihazırda 12 adet kardeş şehir ilişkisi tesis edilmiştir. Ülkemizi 2017 Eylül ayı itibarıyla 82,346 Arnavut turist ülkesinden Türkiye’ye ziyaret etmiştir.

Arnavutluk ülke bilgisi ve Arnavutluk uçak bileti; İstanbul ve Tiran arası en ucuz uçak bileti. Yolculuk hazırlığındasınız ve cebinizdeki Tiran uçak biletinin sizi götüreceği dünyanın heyecanı içindesiniz. Uygun fiyatlı Tiran'a uçak bileti seçenekleri THY'da. Otobüs ile İstanbul-Tiran arası 20 saat sürüyor. Ülkenin tek uluslararası havalimanı Rinas Havalimanı’na iniyorsunuz. Arnavutluk uçak bileti.

Arnavutluk ülke bilgisi ve hotel konaklama; Arnavutluk için En Uygun Otel Fırsatlarını Bulun! Hizmetler: Bar, Fitness, Havuz, Park, 24-saat Resepsiyon, Restoran Öne çıkan oteller: Hilton Otelleri, Crystal Otelleri, Rixos Otelleri, Sheraton Otelleri, InterContinental Otel, Tiran ekonomik konaklama. Kolayvize.org acentamız talep etmiş olduğunuz ekonomik Arnavutluk hotelleri için teklif alınız.

Arnavutluk Vizesi, Arnavutluk ülke hakkında, Arnavutluk ticari vizesi, Arnavutluk bayrağı, Arnavutluk ekonomisi, Arnavutluk başkenti, Arnavutluk - Türkiye ilişkileri, Arnavutluk uçak bileti, Arnavutluk otel konaklaması, Arnavutluk ulaşım, Arnavutluk nasıl gidilir, Arnavutluk idari yapı, Arnavutluk komşuları, Arnavutluk gece hayatı, Arnavutluk nüfus yapısı, Arnavutluk  yönetim şekli, Arnavutluk'da etnik gruplar, Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği, Arnavutluk İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Arnavutluk  hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Arnavutluk Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.
Hemen ARA