• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Aruba ülkesi, Karayipler’de küçük Amsterdam keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıPanama Cumhuriyeti
BaşkentPanamá
BaşkanLaurentino Cortizo
Başkan Yard.Isabel Saint Malo
Resmi Dillerİspanyolca
Yönetim ŞekliÜniter Başkanlık Cumhuriyeti
Yüzölçümü75,517 Km²
Nüfus4,177 Milyon (2018)
Para BirimiPanama Balboası (PAB)
Zaman DilimiUTC-5
Telefon Kodu+507
İnternet.pa

Aruba ülkesi bilgisi, Aruba Gezi Rehberi, Aruba Vize işlemleri ...

Aruba ülkesi; Krallık içindeki ülkeler Aruba, Curaçao, St Maarten ve Hollanda’dır. Ülkeler bazı konularda bağımsız hareket ederken, bazı konularda birlikte çalışırlar. Birlikte çalışılan konulara “Kraliyet İşleri” adı verilir. Hollanda Kraliyeti Bildirgesi ülkelerin hangi işleri birlikte, hangi işleri bağımsız olarak yaptığını ortaya koymaktadır.

Her bir ülkenin kendi hükümeti vardır. Ayrıca, Hollanda Hükümeti bakanları ile Aruba, Curaçao ve St Maarten’den birer bakandan oluşan bir Kraliyet Bakanlar Konseyi de bulunmaktadır. Aruba, Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biridir. Başkenti Oranjestad şehridir.

Aruba, Karayip Denizi'nin güneyinde, Küçük Antiller'in yaklaşık 1,600 kilometre batısında ve Venezuela'nın 29 kilometre kuzeyinde yer alan bir ada. Kuzeybatı ile güneydoğu ucu arası 32 kilometre, en geniş noktası ise 10 kilometre uzunluğundadır. Bonaire ve Curaçao ile birlikte ABC Adaları olarak adlandırılmaktadır.

Aruba ülkesi

Kısa süreli bir Aruba vize ile Krallığın Karayipler bölümünü 180 günlük bir süre içinde azami 90 gün süreyle ziyaret edebilirsiniz. Kısa süreli Karayipler vizesi hakkında bilgi için elçiliğin veya konsolosluğun web sitesini ziyaret edin. Ayrıca vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için de ilgili web sitemizi ziyaret edebilir veya Danışmanımıza sorabilirsiniz. Aruba vize işlemleri için arayınız.

Aruba ülkesi

Karayip Denizi’nin güneyinde, Küçük Antiller‘in batısında ve Venezuela kıyılarının sadece 15 mil açıklarında kalan cennet bir tropik ada. Venezuela’nın 29 km kuzeyinde yer alan, Hollanda Krallığı’nı meydana getiren 4 ülkeden biri olan, enfes bir güzelliği ile büyüleyici, içerisinde Bonaire ve Curacao adalarının da bulunduğu ABC Adaları arasında yer alıyor. Yaz aylarında tatili çok çekici.

Aruba ülkesi

Hollanda Büyükelçiliği bulunmamaktadır, çünkü Aruba Kraliyet’in bir parçasıdır. Ancak, ölüm ve hastalık gibi acil durumlarda sınırlı yardım sağlayabilen bir [Hollanda Temsil Ofisi Dutch representative office] bulunmaktadır. Güvenilir bir iş ortağı bulma konusunda Doing business ziyaret edin. Aruba’da kalmak için, [Karayip vizesine] ihtiyacınız olabilir. Hollanda Krallığı'na ait adadır.

Aruba ülkesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Aruba ülkesi Bilgisi danışmanınız.