Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Avustralya ülke bilgisi, Avustralya’yı keşfet !

Avustralya Ülke Bilgisi

Avustralya ülke bilgisi; Avustralya (İngilizce: Australia), ya da resmî adıyla Avustralya Milletler Topluluğu (İngilizce: Commonwealth of Australia), Güney Yarım Kürede yer alan kıta ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanır. Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda'dır. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney'dir. Avustralya, 8.617.930 km² karada, 80.920 km² sularda olmak üzere toplam 8.698.850 km²'lik bir alana kurulmuştur. Hiçbir ülkeyle kara sınırı yoktur. Bu yüzölçümü onu dünya'nın 7. en büyük ülkesi yapar. Çevresinde sadece 25.760 kilometrelik bir sahil şeridi vardır. Genellikle yüksek ve uzun olmayan yaylalar, güneydoğuda verimli ovalar yer almaktadır. Erozyonla ortaya çıkan asıl ana kara 3 milyar yıldan daha yaşlıdır.

Avustralya ülke bilgisi ve Avustralya vizesi; Avustralya Turistik vize, ziyaretçi vizesi, ticari vizeler, öğrenci vizelerinde 20 yıllık deneyimimiz ile sorunsuz Avustralya vizesi alabilirsiniz. Avustralya vizesi nasıl başvuru yapılacağı ve başvuru ücretinin nasıl ödeneceği hakkında daha fazla bilgi için arayınız. Kolay Vize acentamız Avustralya vizesi hakkında sizlere daha iyi hizmet sunmaktadır.

Avustralya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri;  bizim için neredeyse dünyanın öbür ucunda yer alan bir ülke olsa da muhteşem doğası, baş döndüren şehirleri ve heyecan verici aktiviteleriyle kesinlikle bu mesafeyi göze almaya değen bir yer. Bir gün bu benzersiz kıta ülkesine yolunuz düşerse mutlaka yapmanız gerekenler neler dersiniz? Sidney Limanı, Opera Binası, Bondi Plajı, Darling Harbour...

Avustralya ülke bilgisi ve ekonomisi;Doğal kaynaklar yönünden zengin, maden, metal ve doğal gazın yanında, buğday başta olmak üzere önemli bir tarımsal ürün ihracatçısı olan Avustralya’nın toplam ihracatında önemli bir bölümü söz konusu maddelerin oluşturması nedeniyle, dünya ham madde fiyatlarındaki değişmeler Avustralya ekonomisini önemli oranda etkilemektedir.

Türkiye ile Avustralya ilişkileri 1967 yılında kurulmuştur. Kanberra Büyükelçiliğimiz 1967 yılında, Ankara'daki Avustralya Büyükelçiliği ise 1968 yılında faaliyete geçmiştir. Kanberra Büyükelçiliğimizin yanısıra Melburn ve Sidney Başkonsolosluğu ile Brisbane Fahri Konsolosluğu bulunur. Avustralya’nın da Ankara Büyükelçiliği, İstanbul’da Başkonsolosluğu ve Çanakkale’de Konsolosluğu bulunmaktadır.

Avustralya ülke bilgisi ve Avustralya uçak bileti; Avustralya uçak bileti aramaya başlayan herkesin aklına ilk gelen şey bu uzak ülkeye uçak biletlerinin çok pahallı olabileceğidir. Ucuz Avustralya uçak bileti için iletişime geçiniz. Türkiye'den Avustralya'ya en ekonomik uçak biletleri. Avustralya uçak bileti bulmak için değişik siteleri ziyaret ederek, bütçenize uygun bir bileti saatlerce aramınıza gerek yok artık.

Avustralya ülke bilgisi ve hotel konaklama; Avustralya’da her bütçeye uygun oteller. Muhteşem fiyatlar. Nereye seyahat ederseniz edin acentamızdan fiyat teklifi alınız. Uçak bileti bul Araba kiralama, Ucuz Hava Yolları, Havaalanları, Kampanyalar, Seyahat rehberi. En iyi Avustralya otelleri. Size dünyanın farklı noktalarındaki 150.000 üzerinde otel arasından seçim fırsatı sunuyoruz.


Avustralya Vizesi, Avustralya ülke hakkında, Avustralya ticari vizesi, Avustralya bayrağı, Avustralya ekonomisi, Avustralya başkenti, Avustralya - Türkiye ilişkileri, Avustralya uçak bileti, Avustralya otel konaklaması, Avustralya ulaşım, Avustralya nasıl gidilir, Avustralya idari yapı, Avustralya komşuları, Avustralya gece hayatı, Avustralya nüfus yapısı, Avustralya yönetim şekli, Avustralya'da etnik gruplar, Avustralya Ankara Büyükelçiliği, Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Avustralya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Avustralya Turizm ve gezilecek yerler. 

Hemen ARA