• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

Avustralya ülke, Avustralya kıta hem de ada ülkesi

ÜLKE KÜNYESİ

AdıAvustralya Milletler Topluluğu
BaşkentCanberra
MonarşiIII. Charles
BaşbakanAnthony Albanese
Ulusal Dilİngilizce
Yönetim ŞekliFederal Monarşi
Yüzölçümü7.692.024 km²
Nüfus25,69 milyon (2020)
Para BirimiAvustralya Doları (AUD)
Zaman DilimiUTC+8
Telefon Kodu+61
İnternet.au

Avustralya Ülke; Avustralya Gezi Rehberi, Avustralya vize işlemleri ...

Avustralya ülke; Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 6. ülkesi Avustralya, kıtanın keşfedilmesinden sonra dünyanın her yerinden aldığı göçle etnik çeşitlilik bakımından dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alıyor. Avustralya kıtasının yerli halkları arasında Aborjinler ve Torres Boğazı Adalıları 40 bin yılı aşkın süredir ülkede yaşıyor. Avustralya’da her iki kişiden birinin ya kendisi ya da anne veya babası başka bir ülke doğumlu.

Yeni Zelanda, Papua Yeni Gine, Doğu Timor, Nauru, Solomon Adaları, Fiji, Vanuatu, Kiribati, Tuvalu, Samoa ile Okyanusya’nın bulunduğu bölgede yer alan Avustralya’nın başkenti Canberra, en büyük kenti Sydney. Ülkenin orta kesimi çöllerden oluşuyor. Avustralya, 6 eyalet ve 2 bölgeye ayrılmış biçimde yerel yönetimler ve merkezi hükümet tarafından yönetiliyor. Bu eyaletler, Yeni Güney Galler, Victoria, Batı Avustralya, Güney Avustralya, Queensland, Tazmanya, 2 bölge de Canberra’yı içeren Avustralya Başkent Bölgesi ve Kuzey Bölgesi. Orta kesimlerinde çöl, kuzeyde tropik iklimin hüküm sürdüğü Avustralya’nın kıyı kesimlerinde okyanustan ye Güney Kutbu’ndan gelen akımlar nedeniyle ani hava değişikleri görülebiliyor.

Avustralya ülke bilgisi ve Avustralya vizesi; Avustralya Turistik vize, ziyaretçi vizesi, ticari vizeler, öğrenci vizelerinde 20 yıllık deneyimimiz ile sorunsuz Avustralya vizesi alabilirsiniz. Avustralya vizesi nasıl başvuru yapılacağı ve başvuru ücretinin nasıl ödeneceği hakkında daha fazla bilgi için arayınız. Kolay Vize acentamız Avustralya vizesi hakkında sizlere daha iyi hizmet sunmaktadır.

Avustralya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; bizim için neredeyse dünyanın öbür ucunda yer alan bir ülke olsa da muhteşem doğası, baş döndüren şehirleri ve heyecan verici aktiviteleriyle kesinlikle bu mesafeyi göze almaya değen bir yer. Bir gün bu benzersiz kıta ülkesine yolunuz düşerse mutlaka yapmanız gerekenler neler dersiniz? Sidney Limanı, Opera Binası, Bondi Plajı, Darling Harbour...

Türkiye ile Avustralya ilişkileri 1967 yılında kurulmuştur. Kanberra Büyükelçiliğimiz 1967 yılında, Ankara'daki Avustralya Büyükelçiliği ise 1968 yılında faaliyete geçmiştir. Kanberra Büyükelçiliğimizin yanısıra Melburn ve Sidney Başkonsolosluğu ile Brisbane Fahri Konsolosluğu bulunur. Avustralya’nın da Ankara, İstanbul ve Çanakkale’de Konsolosluğu bulunmaktadır.

Avustralya ülke, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Avustralya ülke Bilgisi danışmanınız.