Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Avusturya ülke bilgisi, Avusturya’ya gitmeden önce keşfet !

Avusturya Ülke Bilgisi

Avusturya ülke bilgisi; Avusturya ya da resmî adıyla Avusturya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan ülke. Batıda Lihtenştayn ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşudur. Avusturya Batı'da Konstans Gölü'nden doğuda Neusiedl Gölü'ne kadar uzanır. En doğu noktasından en batı noktasının uzaklığı 570 kilometre, en kuzey noktasından en güney noktasının uzaklığı yaklaşık 300 kilometredir. Doğu Alpler üzerinde kurulmuş bulunduğundan ülkenin aşağı yukarı dörtte üçü dağlık arazidir. Kuzeyde ülkeyi batıdan doğuya kateden Tuna Nehri'nin ülkedeki uzunluğu 350 kilometredir. Bu kısımlar en alçak yerlerdir. Alpler Avusturya'da ülkeyi batıdan doğuya doğru üç sıra halinde kaplamışlardır. Ülkenin en yüksek dağı 3798 m ile "Grossglockner"dir. Göller bakımından çok zengin olmasına rağmen bu göller çok küçüktür. En büyük gölü Neusiedl Gölü'dür ki, yüzölçümü 320 km² dir. Bunun bir kısmı da Macaristan'a aittir. Avusturya'nın en büyük şehirleri Viyana (1,71 milyon), Graz (261 bin), Linz (189 bin), Salzburg (148 bin) ve İnnsbruck'tur (120 bin). Tabiat şartları icabı kış sporlarının merkezi durumundadır. Dolayısıyla turizm ve kış sporları çok gelişmiştir.

Avusturya ülke bilgisi ve Avusturya vizesi; Avusturya vizesi almak isteyen kişiler için artık vize almak bizimle birlikte daha kolay hale gelecek. Avusturya vizesi almak eskisinden daha kolay olacak. Avusturya’yı ziyaret etmek isteyen bordo pasaporta sahip olan insanlar Türk vatandaşlarına ve ülkesinden olmayan kişilere uygulanmakta olan bir vize politikasıdır. Avusturya vizesi almak kolay.

Avusturya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Avusturya'da gezilecek yerler arasında yer alan gizli cennetlerden bir tanesi de Hallstatt Köyü'dür. Yukarı Avusturya'da Salzkammergut Göller Bölgesi'nde bulunan Hallstatt, Salzburg ve Graz şehirlerinin ortasında bulunmaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip olan köy, aynı zamanda Avrupa'nın en eski yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Avusturya turları.

Avusturya ülke bilgisi ve ekonomisi; 2016 yılında bir önceki yıla kıyasla iyi performans sergilemiş yılı % 1,5’lik büyümüştür. GSYİH 2015’te 322 milyar USD’dan 2016’da 362 milyar USD’a yükselmiştir. Sanayi ve ticaret sektörü özel tüketim büyümeye olumlu katkı sağlamıştır. D. Bankası 2017 Doing Business İş Yapma Endeksi raporda, Avusturya iş yapma kolaylık açıdan 19. sıradadır.

Avusturya ülke bilgisi ve ilişkileri; 2002-2016 döneminde Türkiye’de yerleşik kişilerce, Avusturya’da yapılan yatırım miktarı 440 milyon USD’dır. Avusturya’da yaşayan vatandaşlarımız tarafından kurulan işletmelerin sayısı 6.400’dür. Türk müteşebbisler ise Avusturya’da 10.000 kişiye istihdam sağlamış. Ocak-Ekim 2017 de Türkiye’den Avusturya’ya 9 milyon USD yatırım yapmıştır.

Avusturya ülke bilgisi ve uçak bileti; Avusturya uçak bileti sayfamızda ekonomik Avusturya uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Avusturya uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Avusturya ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırır en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca satın alın. Avusturya uçak biletleri için iletişim kurunuz.

Avusturya ülke bilgisi ve hotel konaklama; Avusturya'da her bütçeye uygun oteller. Nereye seyahat ederseniz edin acentamızdan fiyat teklifi alınız. En iyi fiyat garantisi!. Komisyonsuz harika fiyatlar. Her bütçeye uygun Viyana, Salzburg, Baden, Melk ve Bregenz otelleri. Muhteşem otel fiyatları. Viyana otel rezervasyonunuzda en düşük fiyat garantisi. Otelleri, hostelleri ve apart daireleri..


Avusturya Vizesi, Avusturya ülke hakkında, Avusturya ticari vizesi, Avusturya bayrağı, Avusturya ekonomisi, Avusturya başkenti, Avusturya - Türkiye ilişkileri, Avusturya uçak bileti, Avusturya otel konaklaması, Avusturya ulaşım, Avusturya nasıl gidilir, Avusturya idari yapı, Avusturya komşuları, Avusturya gece hayatı, Avusturya nüfus yapısı, Avusturya yönetim şekli, Avusturya'da etnik gruplar, Avusturya Ankara Büyükelçiliği, Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Avusturya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Avusturya Turizm ve gezilecek yerler. 

Hemen ARA