• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Avusturya ülke bilgisi, Dağların ve nehirlerin ülkesini keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıAvusturya Cumhuriyeti
BaşkentViyana
BaşkanAlexander Van der Bellen
BaşbakanKarl Nehammer
Resmi DillerAlmanca
Yönetim ŞekliFederal Cumhuriyet
Yüzölçümü83,858 km²
Nüfus8,859 milyon (2019)
Para BirimiEuro (€)
Zaman DilimiUTC+1
Telefon Kod+43
İnternet.at

Avusturya Ülke Bilgisi, Avusturya gezilecek yerler ve Avusturya vize işlemleri ...

Avusturya ülke; Avusturya ya da resmî adıyla Avusturya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan ülke. Batıda Lihtenştayn ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşudur. Avusturya Batı'da Konstans Gölü'nden doğuda Neusiedl Gölü'ne kadar uzanır. En doğu noktasından en batı noktasının uzaklığı 570 kilometre, en kuzey noktasından en güney noktasının uzaklığı yaklaşık 300 kilometredir. Doğu Alpler üzerinde kurulmuş bulunduğundan ülkenin aşağı yukarı dörtte üçü dağlık arazidir.

Kuzeyde ülkeyi batıdan doğuya kateden Tuna Nehri'nin ülkedeki uzunluğu 350 kilometredir. Bu kısımlar en alçak yerlerdir. Alpler Avusturya'da ülkeyi batıdan doğuya doğru üç sıra halinde kaplamışlardır. Ülkenin en yüksek dağı 3798 m ile "Grossglockner"dir. Göller bakımından çok zengin olmasına rağmen bu göller çok küçüktür. En büyük gölü Neusiedl Gölü'dür ki, yüzölçümü 320 km² dir. Bunun bir kısmı da Macaristan'a aittir. Avusturya'nın en büyük şehirleri Viyana (1,71 milyon), Graz (261 bin), Linz (189 bin), Salzburg (148 bin) ve İnnsbruck'tur (120 bin). Tabiat şartları icabı kış sporlarının merkezi durumundadır. Dolayısıyla turizm ve kış sporları çok gelişmiştir. Avusturya vize işlemleri için iletişime geçiniz.

Avusturya ülke bilgisi ve Avusturya vizesi; Avusturya vizesi almak isteyen kişiler için artık vize almak bizimle birlikte daha kolay hale gelecek. Avusturya vizesi almak eskisinden daha kolay olacak. Avusturya’yı ziyaret etmek isteyen bordo pasaporta sahip olan insanlar Türk vatandaşlarına ve ülkesinden olmayan kişilere uygulanmakta olan bir vize politikasıdır. Avusturya vizesi almak kolay.

Avusturya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Avusturya'da gezilecek yerler arasında yer alan gizli cennetlerden bir tanesi de Hallstatt Köyü'dür. Yukarı Avusturya'da Salzkammergut Göller Bölgesi'nde bulunan Hallstatt, Salzburg ve Graz şehirlerinin ortasında bulunmaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip olan köy, aynı zamanda Avrupa'nın en eski yerleşim yeri olarak bilinmektedir. 

Avusturya ülke bilgisi ve ilişkileri; 2002-2016 döneminde Türkiye’de yerleşik kişilerce, Avusturya’da yapılan yatırım miktarı 440 milyon USD’dır. Avusturya’da yaşayan vatandaşlarımız tarafından kurulan işletmelerin sayısı 6.400’dür. Türk müteşebbisler ise Avusturya’da 10.000 kişiye istihdam sağlamış. Ocak-Ekim 2017 de Türkiye’den Avusturya’ya 9 milyon USD yatırım yapmıştır.

Avusturya Ülke bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Mısır Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya vize işlemleri, Avusturya ülke danışmanınız.