• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Azerbaycan Vizesi – Azerbaycan e-vize işlemleriniz

Azerbaycan vizesi, Azerbaycan Gezi Rehberi, Azerbaycan e-visa işlemleri ...

Azerbaycan Vize Hazırlık Aşaması;

Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olan Türkiye vatandaşları Azerbaycan'a vizesiz girebilir ve her gidişde 180 gün içerisinde 90 gün kalabilirler.  Azerbaycan Cumhuriyetini 30 güne kadar ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyetinin geçerli ulusal pasaportuna sahip olan vatandaşları için 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren vize gerekmektedir.

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi; Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği görev alanı Adana, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Malatya, Mersin, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yalova, Yozgat illerini kapsamındadır.

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi; Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Zonguldak illeri, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğunun görev kapsamındadır.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Azerbaycan vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp, elle doldurulur. Başvuru formları ücretsizdir.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Azerbaycan vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile aşlar. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 3 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Azerbaycan Vizesi için en geç seyahatinizden 7 gün önce başvurmalısınız.

Azerbaycan E-Visa Başvurusu

Azerbaycan e-vize başvurusunda bulunmak üzere Avusturya’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz.

Umuma mahsus pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları Azerbaycan’a gitmek için Türkiye’de vize almadığı takdirde, Bakü’de Heydar Aliyev Uluslararası Hava Limanında, Gence Uluslararası Hava Limanında, Nahçivan Uluslararası Hava Limanında ve Türkiye - Azerbaycan (Dilucu-Sederek) sınır kapısında giriş vizesi alabiliyor.

Azerbaycan e-visa Başvurusu Değerlendirme Süreci

Azerbaycan’ın dış temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 7 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz.

Azerbaycan e-visa başvurum reddedildi; – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz.Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Azerbaycan giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Azerbaycan Vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Mısır Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya vize işlemleri, Azerbaycan Vizesi e-visa danışmanınız.