Bize mail atın : vize@kolayvize.org
 • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
 • 533 303 7973

B – Ticari, Turizm, Tıbbi Tedavi Vizeler – USA Vizeleri

B - Ticari, Turizm, Tıbbi Tedavi Vizeler - USA Vizeleri Genel Bilgiler;

B - Ticari, Turizm, Tıbbi Tedavi Vizeler - USA Vizeleri Genel Bilgiler; Ziyaretçi Vizesi mesleki toplantılara veya konferanslara katılmak dahil iş, ya da tatil yapmak veya aileyi ziyaret etmek veya tıbbi tedavi almak (B2) amacıyla, ya da her iki (B1/B2) amacın birleşimiyle geçici olarak Birleşik Devletler’e gelmek isteyen kişilere yönelik göçmen olmayan vize türüdür.

Konsolosluk Bölümünde yapılacak vize ğörüçmesine hazırlık olarak, başvuru sahibinin seyahat amacına uygun belgeleri sağlaması gerekir. Aşağıda tüm vize kategorileri için tavsiye edilen belgelerin bir listesi verilmiştir. ABD yasaları çerçevesinde başvurduğunuz vize kategorisini almak için gerekli şartlara uyduğunuzu kanıtlamanız gerekecektir. Size vize verileceğinin bir garantisi yoktur. Vizeyi alıncaya kadar kesin seyahat planı yapmayınız veya bilet satın almayınız.

Not: İlave belgeler gerekli olabilir. Başvuru yapacağınız yerdeki Elçilik veya Konsolosluğun web sitesinde vize başvurusunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatları gözden geçiriniz. Vizeye uygunluğu belirlemek için ilave belgeler istenebilir.

 1. Konsolosluk Bölümünde şahsen görüşmeyi gerektiren vize başvurularında başvuru sahiplerinin gerekli tüm belgeleri görüşmeye yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
 2. Konsolosluk Bölümünde şahsen görüşme gerektirmeyen vize başvurularında başvuru sahiplerinin, Konsolosluk Bölümünün incelemesi için gerekli tüm belgeleri, başvuru paketine eklemeleri gerekmektedir.

B - Ticari, Turizm, Tıbbi Tedavi Vizeler - USA Vizeleri Genel Bilgileri;

B - Ticari, Turizm, Tıbbi Tedavi Vize evrak bilgileriniz aşağıda listelenmiştir. Tüm gerekli evrak detaylarını öğrenmek için Kolay Vize Danışma hattımız ile iletişim kurunuz. İletişim numarası: 0090 533 303 7973

B - Ticari, Turizm, Tıbbi Tedavi Vize Başvuru Formu

İnternet ortamında doldurmuş olduğunuz vize başvuru formunun (DS-160) çıktısı (Almış olduğunuz çıktının, üzerinde “onaylama sayfası” yazan ve barkod olan bir sayfa olduğundan emin olunuz).

Biometrik Fotoğraf

5x5 cm ölçülerinde, 6 ay içinde çekilmiş, beyaz fon arkalı ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olması koşulu aranmaktadır. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.

Orijinal Pasaport

Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Mevcut pasaportunuz yırtılmış ya da yıpranmış ise başvurunuzu yapmadan önce yeni bir pasaport almanız gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopisi

Nüfus cüzdanının ve güncel pasaportun tüm işlenmiş sayfalarının (vize ya da damga olan tüm sayfaların) A4 boyutunda fotokopisi, Eski pasaportunuzda eğer son üç yıl içinde alınmış schengen vizesi varsa sadece alınan vizelerin fotokopisi. Fotoğraf çıktısı kabul edilmez. Evrakların gerçek boyutlarında fotokopilerinin sunulması gerekir.

Evlenme Cüzdanı

Amerika Birleşik Devletleri'ne başka bir amaçla girmedikçe eşlik eden aile üyeleri duruma göre bir evlilik cüzdanı (eş için) ve/veya nüfus cüzdanı (21 yaş altındaki evli olmayan çocuklar için) sunmalıdır.

B2 - Tıbbi Tedavi

 • Eğer tıbbi tedavi için seyahat ediyorsanız, aşağıdaki belgeleri sağlamanız gerekecektir:
  • Hastalığın niteliğini ve ABD'de tedavinin neden gerektiğini anlatan, yerel bir doktor tarafınca sağlanmış tıbbi teşhis raporu.
  • ABD'de bir hekim veya tıp kurumundan verilmiş ve teşhis konan hastalığı tedavi etme isteğini belirten, tedavinin öngörülen süresini ve maliyetini (hekimlik ücretleri, hastane ücretleri ve tüm tıbbi masraflar dahil olmak üzere) ayrıntılarıyla sunan bir belge.
  • Hastanın ABD'deki ulaşım, yaşam ve tıbbi masraflarının karşılanacağına dair kanıt. Bu kanıt, banka hesap dökümü veya benzer gelir/tasarruf beyanı ya da vergi beyannamesinin tasdikli sureti (hastaya ya da tedavi masraflarını karşılayan kişiye veya kuruma ait) şeklinde olabilir.

B1 - B2 - Ticari, Turizm Vizeler

 • ABD'de sınırlı durumlarda geçici olarak kişisel veya evde çalışan işçi sıfatıyla çalışmak için B-1 ziyaretçi vizesine başvurabilirsiniz. Siz ve işvereninizin, istihdam ilişkisinin ABD'nin maaş ve çalışma koşullarına uygun olduğunu kanıtlamanız gerekecektir. Nasıl başvuru yapılacağı ile ilgili daha detaylı bilgi için, bölgenizdeki ABD Büyükelçiliğinin internet sitesini ve https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visitor.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiler için Kolay Vize ekibimize mail olarak danışınız.

Yüz yüze konsolosluk görüşmesine katılırken, vizeye uygun olup olmadığınızı belirlemek için ek belgeler istenebilir. Yüz yüze konsolosluk görüşmesine katılmanız GEREKMİYORSA, sadece talimat sayfasında özellikle belirtilen gerekli belgeleri sunun.

Yüz yüze görüşme için istenebilecek ek bölge örnekleri aşağıdakilerle ilgili kanıtları içerebilir:

 • Seyahatinizin amacı
 • Seyahatin ardından Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılma niyetiniz ve/veya
 • Seyahatinizin tüm masraflarını karşılayabilmeniz.
 • Seyahatinizin amacını ve ülkenize dönme niyetinizi göstermeye yeterli olacak iş ve/veya aile bağları kanıtı.
 • Seyahatinizin tüm masraflarını karşılayamıyorsanız, başka bir kişinin seyahatinizin masraflarının tamamını veya bir kısmını karşılayacağının kanıtını gösterebilirsiniz.

 


Amerika Vizesi, Amerika ülke hakkında, Amerika ticari vizesi, Amerika bayrağı, Amerika ekonomisi, Amerika başkenti, Amerika - Türkiye ilişkileri, Amerika uçak bileti, Amerika otel konaklaması, Amerika ulaşım, Amerika nasıl gidilir, Amerika idari yapı, Amerika komşuları, Amerika gece hayatı, Amerika - Amerika , Amerika nüfus yapısı, Amerika yönetim şekli, Amerika 'da etnik gruplar, Amerika Ankara Büyükelçiliği, Amerika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Amerika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Amerika Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA