Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Bahamalar Ülke Bilgisi, Bahamalar’a gitmeden önce keşfet!

Bahamalar Ülke Bilgisi

Bahamalar Ülke Bilgisi, Bahamalar ya da resmi adı ile Bahama Milletler Topluluğu, Karayipler'de yer alan ve coğrafi açıdan Orta Amerika'ya dahil edilen Batı Hint Adalarının kuzey-kuzeydoğu sınırını oluşturan takımadalar ve ülke. Amerika ülkeleri'nden biridir. ABD’nin Florida eyaletinin güneydoğu kıyısı açıklarında Küba ve Hispanyola'nın (Haiti ve Dominik Cumhuriyeti) kuzeyinde yer alır. 700 kadar ada ile sayıları 2400’e ulaşan çıplak kaya oluşumunu kapsar. Bahamalar'ın toplam yüz ölçümü 13939 km², nüfusu ise 261.000'dir (1991). Başkenti en önemli ada olan New Providence’deki Nassau'dur. Diğer önemli adaları ise Andros, Büyük Bahama ve Eleuthera'dır. Bahamalar'a ilk gelen İspanyol kaşifler adaların etrafında yer alan nehirleri Baja Mar (Türkçe: Sığ deniz) olarak adlandırmışlardır. İlerleyen süreçte bu tanımlama ada ülkesinin tamamı için kullanılmaya başlanmıştır.

Bahamalar ülke bilgisi ve vizesi; Diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Bahamalar’a seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Resmi pasaport sahibi Bahamalar vatandaşları 90 güne kadar vizeden muaftır. Haziran-Kasım döneminde fırtınalar görülebilmektedir. Bu dönem ülkeye seyahat edecek vatandaşlar hava durumunu kontrol etmeliler.

Bahamalar ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Amerika’nın incisi Bahamalar, kış aylarında yaz tatili düşleyen binlerce seyahat severe muhteşem aktivitelerle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatıyor. Gemiyle yapılan Miami turlarının eğlenceli duraklarından biri olan Bahamalar’da ne yapılır, nasıl zaman geçirilir sizler için sıraladık..., Bahamalar gezilecek yerleri Kolay Vize acentamız ile keşfedin.

Bahamalar ülke bilgisi ve ekonomisi; Büyük ölçüde turizm ve uluslararası finans hizmetlerine dayanan bir Pazar ekonomisine sahip olan Bahamalar’ın 1989 gayri safi millî hasılası (GSMH) 2 Milyar 820 Milyon ABD dolarını bulmuştur. Tarımın GSMH ve istihdam içindeki payı %5 dolayındadır. Ülkenin gıda gereksiniminin neredeyse tümü büyük ölçüde ABD’den yapılan ithalatla sağlanmaktadır.

Bahamalar ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ülkemiz ile Bahamalar arasındaki ilişkiler, coğrafi uzaklık ve her iki ülkenin farklı dış politika nedeniyle sınırlı kalmıştır. Son yıllarda ivme kazanan Latin Amerika ve Karayipler bölgesine açılım politikası kapsamında bölgeye daha fazla ilgi gösterilmesi, bölgede yeni Büyükelçilik açılması, bölge ülkeleri gibi Bahamalar’ı kapsar.

Bahamalar ülke bilgisi ve Bahamalar uçak bileti; Bahamalar uçak bileti için tüm hava yollarını karşılaştırıp en uygun fiyatlarla ucuz uçuş bul ve rezerve ederiz. Direkt, aktarmalı, ekonomik ve kampanyalı Bahamalar uçak biletlerini hemen bulur, Bahamalar şehrine uçan tüm hava yollarının fiyatları arasından en ucuz ve en uygun uçak bileti bulur. Güvenle ve kolayca sizin adınıza satın alırız.

Bahamalar ülke bilgisi ve hotel konaklama; Bahamalar’da her bütçeye uygun oteller. Bahamalar seyahat ederseniz acentamızdan fiyat teklifi alınız. Bahamalar ekonomik otel fiyatları. En iyi Bahamalar indirim fırsatlarını kaçırıyor musunuz? DirectRooms 278 den fazla otel rezervasyon sitesini karşılaştırır ve size kaçırmamanız gereken günlük promosyonları ve indirimleri tamamını sunarız.


Bahamalar Vizesi, Bahamalar ülke hakkında, Bahamalar ticari vizesi, Bahamalar bayrağı, Bahamalar ekonomisi, Bahamalar başkenti, Bahamalar - Türkiye ilişkileri, Bahamalar uçak bileti, Bahamalar otel konaklaması, Bahamalar ulaşım, Bahamalar nasıl gidilir, Bahamalar idari yapı, Bahamalar komşuları, Bahamalar gece hayatı, Bahamalar nüfus yapısı, Bahamalar Ankara Büyükelçiliği, Bahamalar İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Bahamalar hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Bahamalar turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA