Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Bahreyn ülke bilgisi, Bahreyn’e gitmeden önce keşfedin !

Bahreyn Ülke Bilgisi

Bahreyn ülke bilgisi, Bahreyn (Arapça: مملكة البحرين - Memleketü'l-Bahreyn) resmi adıyla Bahreyn Krallığı, Asya'da, Basra Körfezi'nde yer alan bir ada ülkesidir. Bahreyn'in güneydoğusunda Katar, batısında Suudi Arabistan yer alır. "Bahreyn" Arapça bir kelime olup "iki denizin arasında" demektir. Kuzeybatıdan, 25 Kasım 1986 kullanıma açılan ve 25 km. uzunluğundaki Kral Fahd Geçidi ile deniz üzerinden karayolu ile Suudi Arabistan'a bağlanmıştır[5] Bahreyn, Orta doğu'daki bütün körfez ülkelerinde olduğu gibi hızla gelişmektedir. Bahreyn antik zamanlardan beri insanlar için bir yerleşim yeri olmuştur. Basra Körfezi'ndeki stratejik konumu ülkeye Asur, Babil, Yunan, Pers ve son olarak da Müslümanlığı da beraberinde getiren Arap medeniyetlerinin etkisine sebep olmuştur. 1521'de Portekizlilerin eline geçen ada 1559'da Osmanlıların eline geçmiştir ve burada Osmanlı Devleti bir üs kurmuştur, ancak bir süre sonra tekrar ada Portekizlilerin eline geçmiştir. 1602'de Portekizliler İranlılar tarafından adadan uzaklaştırılmıştır. Bu tarihten Halife Hanedanı'nın Bahreyn'de hakimiyeti ele geçirdiği 1783 yılına kadar ada İranlılar ile Arap kabilelerinin mücadele alanı olmuştur. 1971'de Birleşik Krallık hakimiyetinden çıkarak bağımsızlığına kavuşmuştur.

türk-bayrak_pasaport

Bahreyn ülke bilgisi ve Bahreyn vizesi; Bahreyn Krallığı’na seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili T.C. vatandaşları vizeye tabidir. Türk vatandaşlarının Bahreyn’e seyahatinde tabi oldukları vizeler ile Bahreyn vatandaşlarının Türkiye’ye seyahatinde tabi oldukları giriş vizeleri karşılıklı olarak sınır kapısında uygulanacaktır. İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar vize muaftır.

Bahreyn ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Belki başka ülkelerle ve şehirlerle kıyasladığınızda Bahreyn gezilecek yerler bakımından çok zengin olmayabilir ama mutlaka görmeye değer yerler olduğunu da unutmayın. Gezilecek müzeler, keyfi çıkarılacak özel mekanlar ve fotoğrafı çekilecek güzel manzaralar Bahreyn ziyaretçilerinin es geçmemesi gereken noktalar. Bahreyn turlar için Kolay Vize iletişim..

Bahreyn ülke bilgisi ve Bahreyn ekonomisi;  2015 yılında % 2,8 reel büyüme gerçekleşmiş ve GSYİH 31,1 milyar usd olmuştur. 2015 yılı için kişi başına gelir ise satın alma gücü paritesine göre 49.600 usd’dır. Başlıca ihraç ürünlerimiz: Tütün ve mamulleri, demir-çelik, motorlu kara taşıtları ve aksesuarları. Başlıca ithal ürünlerimiz: Alüminyum ve mamulleri, gübreler, pamuk ve pamuklu kumaşlar.

Bahreyn ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ortak tarihi ve kültürel bağların oluşturduğu zemin üzerinde her alanda gelişmektedir. İkili ilişkilerimiz mükemmel düzeyde seyretmekte, ilişkileri her alanda daha da geliştirme yönünde ortak bir siyasi irade bulunmaktadır. Türkiye ve Bahreyn Dışişleri Bakanlıkları arasında siyasi istişarelerin ikincisi 25 Mart 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Bahreyn ülke bilgisi ve Bahreyn uçak bileti; Bahreyn uçak bileti sayfamızda ucuz Bahreyn uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Bahreyn uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bahreyn şehrine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca satın alın. Kolay vize Bahreyn uçak bileti için iletişim kurunuz.

afganistan Hotel

Bahreyn ülke bilgisi ve Bahreyn hotel konaklama; Otelde konaklamak isteyenler için oldukça geniş bir yelpazeye sahip çok lüks oteller mevcuttur. Bahreyn'in en iyi otelleri: Ritz Carlton, Royal Spa, Regency Inter Continental ve Sheraton Bahrain Hotel & Towers sayılabilir. Daha uygun fiyatlı 3-4 yıldızlı otel seçenekleri de mevcuttur. Ekonomik Bahreyn otel için iletişim kurunuz.◊ 0533 303 7973


Bahreyn Vizesi, Bahreyn ülke hakkında, Bahreyn ticari vizesi, Bahreyn bayrağı,Bahreyn bayrağı, Bahreyn ekonomisi, Bahreyn başkenti, Bahreyn - Türkiye ilişkileri, Bahreyn uçak bileti, Bahreyn otel konaklaması, Bahreyn ulaşım, Bahreyn nasıl gidilir, Bahreyn idari yapı, Bahreyn komşuları, Bahreyn gece hayatı, Bahreyn nüfus yapısı, Bahreyn Ankara Büyükelçiliği, Bahreyn İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Bahreyn hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Bahreyn turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA