• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Bahreyn ülke bilgisi, Seyahate çıkmadan önce keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıBahreyn Krallığı
BaşkentManama
KralHamad Bin İsa El-Halife
BaşbakanSalman Al-Khalifa
Resmi DillerArapça
Yönetim ŞekliMonarşi
Yüzölçümü765 km²
Nüfus1,493 milyon (2017)
Para BirimiBahreyn dinarı (BHD)
Zaman DilimiUTC+3
Telefon Kodu973
İnternet.bh

Bahreyn Ülke Bilgisi, Bahreyn gezi rehberi ve Bahreyn Vize işlemleri ...

Bahreyn ülke bilgisi, Bahreyn (Arapça: مملكة البحرين - Memleketü'l-Bahreyn) resmi adıyla Bahreyn Krallığı, Asya'da, Basra Körfezi'nde yer alan bir ada ülkesidir. Bahreyn'in güneydoğusunda Katar, batısında Suudi Arabistan yer alır. "Bahreyn" Arapça bir kelime olup "iki denizin arasında" demektir. Kuzeybatıdan, 25 Kasım 1986 kullanıma açılan ve 25 km. uzunluğundaki Kral Fahd Geçidi ile deniz üzerinden karayolu ile Suudi Arabistan'a bağlanmıştır. Bahreyn, Orta doğu’daki bütün körfez ülkelerinde olduğu gibi hızla gelişmektedir.

Bahreyn antik zamanlardan beri insanlar için bir yerleşim yeri olmuştur. Basra Körfezi'ndeki stratejik konumu ülkeye Asur, Babil, Yunan, Pers ve son olarak da Müslümanlığı da beraberinde getiren Arap medeniyetlerinin etkisine sebep olmuştur. 1521'de Portekizlilerin eline geçen ada 1559'da Osmanlıların eline geçmiştir ve burada Osmanlı Devleti bir üs kurmuştur, ancak bir süre sonra tekrar ada Portekizlilerin eline geçmiştir. 1602'de Portekizliler İranlılar tarafından adadan uzaklaştırılmıştır. Bu tarihten Halife Hanedanı'nın Bahreyn'de hakimiyeti ele geçirdiği 1783 yılına kadar ada İranlılar ile Arap kabilelerinin mücadele alanı olmuştur. 1971'de Birleşik Krallık hakimiyetinden çıkarak bağımsızlığına kavuşmuştur.

Bahreyn ülke ve Bahreyn vize; Bahreyn Krallığı’na seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili T.C. vatandaşları vizeye tabidir. T.C vatandaşlarının Bahreyn’e seyahatinde tabi olduğu vizeler ile Bahreyn vatandaşlarının Türkiye seyahatinde tabi oldukları giriş vizeleri karşılıklı olarak sınır kapısında uygulanır. İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar vize muaftır. Bahreyn vizesi için arayınız.

Bahreyn ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Belki başka ülkelerle ve şehirlerle kıyasladığınızda Bahreyn gezilecek yerler bakımından çok zengin olmayabilir ama mutlaka görmeye değer yerler olduğunu da unutmayın. Gezilecek müzeler, keyfi çıkarılacak özel mekanlar ve fotoğrafı çekilecek güzel manzaralar Bahreyn ziyaretçilerinin es geçmemesi gereken noktalar. Kolay Vize iletişim.

Bahreyn ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ortak tarihi ve kültürel bağların oluşturduğu zemin üzerinde her alanda gelişmektedir. İkili ilişkilerimiz mükemmel düzeyde seyretmekte, ilişkileri her alanda daha da geliştirme yönünde ortak bir siyasi irade bulunmaktadır. Türkiye ve Bahreyn Dışişleri Bakanlıkları arasında siyasi istişarelerin ikincisi Mart 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

Bahreyn ülke bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Bahreyn ülke bilgisi ve Bahamalar Vize işlemleri danışmanınız.