Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Barbados ülke bilgisi, Rihanna’nın Doğduğu Ülkeyi Keşfedin !

Barbados Ülke Bilgisi

Barbados ülke bilgisi, Barbados, bağımsız bir ada ülkesidir. Kabaca 13° Kuzey ve 59° Batı da bulunur. Güney Karayipler bölgesinde uzanan ülke Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçasıdır. Amerika ülkeleri'nden biridir. Konumuyla Güney Amerika kıtasına bitişiktir. Venezuela'nın yaklaşık 434 kilometre (270 mil) kuzey doğusundadır. Barbados'a en yakın ada komşuları Saint Lucia, Saint Vincent ve Granada batıda, Grenada güney batıda ve Trinidad Tobago güneyde olup Barbados bu ülke ile şimdi sabit resmi denizcilik sınırını paylaşır. Barbados'un toplam karasal alanı yaklaşık 430 kilometre karedir (166 mil kare)dir. Adanın iç kısımlarındaki bazı yüksek bölgeleri ile bayağı yanıltıcıdır. Barbados'un organik bileşiminin volkanik olmayacağı düşünülür. Ve ağır basan bileşim kireç taşı mercanıdır. Adanın atmosferi, Atlas Okyanusundan sürekli esen alize rüzgârlarının devamlılığı ile sıcaklığın ılıman olduğu tropikal bir iklimdir. Ülkenin bazı çok gelişmemiş sahaları ağaçlık ve fundalıklara sahiptir. Adanın iç bölgelerindeki diğer kısımları tarım endüstrisine katkıda bulunur. Buralarda geniş şeker kamışı çiftlikleri serpilmiş olup deniz sahili manzarasına sahiptir. Barbados, gelişen dünyada en yüksek yaşam standartlarından birine ve okur yazarlık oranına sahiptir. Küçük coğrafi hacmine rağmen, Barbados sürekli olarak (kalıcı bir şekilde) İnsan Gelişme İndeksi'ndeki (Human Development Index) sıralamada üstteki 30 ülke içerisindedir. Hali hazırdaki sıralamada Amerika kıtasında (Kuzey ve Güney) üçüncüdür. Ada, aynı zamanda turistler için yoğun uğrak noktasıdır.

Barbados ülke bilgisi ve Barbados Vize bilgisi; Barbados Devleti, T.C. Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarından, Barbados'a turistik amaçlı ziyaretlerinde Barbados vizesi istememektedir. Barbados seyahatlerinde ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren 90 gün süreli kalışlarda Barbados vizesine gerek yoktur. Barbados vizesi hakkında bizimle iletişim kurunuz.

Barbados ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Karayiplerin İngiliz’i olarak bilinen Barbados adası, eşsiz güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakacak bir adadır. Tatilin keyfini çıkaracağınız ve size en keyifli zamanları sunacak olan Barbados gezilecek yerler listesi yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yurtdışı turları ile size en keyifli zamanı yaşatacak olan yaz turları arasında tercihlerinizi bekliyoruz.

Barbados ülke bilgisi ve ekonomisi; Barbados, Doğu Karayipler bölgesindeki en zengin ve gelişmiş ülkedir. Dünya Bankası verilerine göre yüksek gelir grubunda yer almaktadır. Barbados, bağımsızlığından bu yana, şeker üretimine dayalı düşük gelirli ekonomiden turizme dayalı orta gelirli ekonomiye geçişi devam ettirmektedir. Barbados’un öndegelen ticaret ortakları Trinidad ve Tobago ile ABD’dir. 

Barbados ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; 17-21 Temmuz 2014 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye - Karayip Topluluğu (CARICOM) İstişare ve İşbirliği Mekanizması Dışişleri Bakanları I. Toplantısına Barbados Dışişleri Bakanı Maxine McClean katılmıştır. Barbados’a Karakas Büyükelçiliği akreditedir. Bölgesel örgütler ile kurumsal ilişkiler kurulması, Barbados’u içermektedir.

Barbados ülke bilgisi ve Barbados uçak bileti; Ülkemizden Barbodas’a direkt uçuş bulunmuyor. Avrupa ülkeleri veya Amerika üzerinden gerçekleşen uçuşlar sayesinde tek aktarmayla, Barbados’un başkenti olan Bridgetown’a ulaşabilirsiniz. Barbados Uçuşları hakkında sefer saatleri, Barbados uçak bileti fiyatları ve en uygun Barbados uçak bileti için hemen rezervasyon yaptırın.

Barbados ülke bilgisi ve hotel konaklama; The Fairmont Royal Pavilion Barbados Resort is a five star luxury resort hotel is the perfect destination for romance, leisure or business travel. Our Oceanfront Resort is ready to welcome you to our luxury ... iş taleplerine göre değişebileceğini dikkate alınız. En güncel program bilgisi için lütfen Danışma ile temasa geçiniz. Ekonomik Barbados otelleri.


Barbados vizesi, Barbados ülke hakkında, Barbados ticari vizesi, Barbados bayrağı, Barbados ekonomisi, Barbados başkenti, Barbados - Türkiye ilişkileri, Barbados uçak bileti, Barbados otel konaklaması, Barbados ulaşım, Barbados nasıl gidilir, Barbados idari yapı, Barbados komşuları, Barbados gece hayatı, Barbados nüfus yapısı, Barbados yönetim şekli, Barbados'da etnik gruplar, Barbados Ankara Büyükelçiliği, Barbados İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Barbados hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Barbados Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA