• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Barbados ülke bilgisi, Rihanna’nın Doğduğu Ülke !!!

ÜLKE KÜNYESİ

AdıBarbados
BaşkentBridgetown
CumhurbaşkanıSandra Mason
BaşbakanMia Mottley
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim ŞekliMonarşi
Yüzölçümü439 km²
Nüfus285.719 (2017)
Para BirimiBarbados Doları (BBD)
Zaman DilimiUTC-4
Telefon Kodu+1 (spec. +1-246)
İnternet.bb

Barbados Ülke Bilgisi, Barbados gezi rehberi ve Barbados vize işlemleri ...

Barbados ülke bilgisi, Barbados, bağımsız bir ada ülkesidir. Kabaca 13° Kuzey ve 59° Batı da bulunur. Güney Karayipler bölgesinde uzanan ülke Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçasıdır. Amerika ülkelerinden biridir. Konumuyla Güney Amerika kıtasına bitişiktir. Venezuela'nın yaklaşık 434 kilometre (270 mil) kuzey doğusundadır. Barbados'a en yakın ada komşuları Saint Lucia, Saint Vincent ve Granada batıda, Grenada güney batıda ve Trinidad Tobago güneyde olup Barbados bu ülke ile şimdi sabit resmi denizcilik sınırını paylaşır. Barbados'un toplam karasal alanı yaklaşık 430 kilometre karedir.

1999-2000 yılları arasında turizmde yavaşlama, tüketici harcamaları ve ABD'de 11 Eylül 2001 saldırılarının ve 7 Temmuz 2005 Londra bombalamalarının etkisi nedeniyle 2001 ve 2002'de daraldığı zaman güçlü bir ekonomi vardı. 2003 ve 2004 yılından bu yana büyüme göstermiştir. 2019 yılında, ekonomik kriz ve durgunluk döneminden 11 yıl sonra, 2016, 2017 ve 2018 yılları arasında ekonominin tekrar durgunluğa düştüğü hem Standard & Poor's hem de Moody's tarafından onaylanmıştır. Standard & Poor's ve Moody's tarafından 3 iyileştirme paketiyle ülke ekonomiyi büyüttü ve 2020'den itibaren gelecek yıllarda yine bir başka inşaat patlaması olacağı öngörülüyor. Geleneksel ticaret ortakları arasında Kanada, Karayipler Topluluğu (özellikle Trinidad ve Tobago), İngiltere ve ABD yer almaktadır. Son hükûmet idareleri işsizliğin azaltılması, doğrudan yabancı yatırımların teşvik edilmesi ve devlete ait diğer işletmelerin özelleştirilmesi çabalarını sürdürmüştür. İşsizlik 2003 yılında % 10,7'ye düşürüldü. Ancak, 2015'in ikinci çeyreğinde% 11,9'a yükseldi.

Barbados ülkesi, T.C. Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili kişiler, Barbados’a turistik amaçlı ziyaretlerinde Barbados vizesi istememektedir. Barbados seyahatlerinde ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren 90 gün süreli kalışlarda Barbados vizesine gerek yoktur. Barbados vizesi hakkında bizimle iletişim kurunuz. Kolay vize danışmanımıza sorunuz.

Karayiplerin İngiliz’i olarak bilinen Barbados adası, eşsiz güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakacak bir adadır. Tatilin keyfini çıkaracağınız ve size en keyifli zamanları sunacak olan Barbados gezilecek yerler listesi yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yurtdışı turları ile size en keyifli zamanı yaşatacak olan yaz turları arasında tercihlerinizi bekliyoruz. Vizeler için sorunuz.

Türkiye ilişkileri; 17-21 Temmuz 2014 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye - Karayip Topluluğu (CARICOM) İstişare ve İşbirliği Mekanizması Dışişleri Bakanları I. Toplantısına Barbados Dışişleri Bakanı Maxine McClean katılmıştır. Barbados’a Karakas Büyükelçiliği akreditedir. Bölgesel örgütler ile kurumsal ilişkiler kurulması, Barbados’u içermektedir.

Barbados ülke, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Barbados ülke bilgisi ve vizesi danışmanınız.