Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Belçika ülke bilgisi, Belçika’yı gitmeden önce keşfet !

Belçika Ülke Bilgisi

Belçika ülke bilgisi, Belçika resmî adıyla Belçika Krallığı, Batı Avrupa'da bulunan bir devlettir. Avrupa Birliği'ne üye ve birliğin ve NATO gibi bazı uluslararası organizasyonların merkezlerini barındırır. 30,528 km²'lik bir alanı kaplayan ülkenin nüfusu yaklaşık 10,8 milyon kişidir. Cermen ve Latin dünyası arasında bir sınır oluşturan Belçika'da Felemenkler tarafından Felemenkçe, Valonlar tarafından Fransızca ve küçük bir Alman grup tarafından Almanca konuşulur. Belçika federal bir devlet yapısına sahip olup Felemenkçe'nin resmî dil olduğu Flaman Bölgesi, Fransızca'nın resmi dil olduğu Valon Bölgesi ve her iki dilin de resmî dil sıfatını taşıdıkları Brüksel Başkent Bölgesi'nden oluşur. Son olarak, tamamı Valon Bölgesi'nin sınırları içinde kalan ve Almanya'ya komşu Almanca konuşan küçük bir topluluk, Valon bölgesine bağlı olmakla birlikte bazı alanlarda özerkliğe sahiptir ve yaşadıkları bölgede Almanca resmi dildir. Belçika'nın dilsel çeşitliliği ve bununla ilgili politik ve kültürel anlaşmazlığı, Belçika tarihine ve yönetim sistemine yansımıştır. Belçika adı, Kelt ve Cermen karışımı bir halk olan Belgae'lerin yaşadığı, Roma eyaleti Gaul'ün en kuzeyindeki Gallia Belgica'dan kaynaklanır. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg tarihsel olarak Benelüks'ten daha büyük bir alanı kaplayan Alçak Ülkeler diye anılır. Orta Çağ'ın bitiminden 17. yüzyılın başlarına kadar ticari ve kültürel açıdan bir refah merkezi olan ülke 16. yüzyıldan 1830'daki Belçika Devrimi'ne kadar Avrupa güçleri tarafından birçok muharebeye sahne olarak Avrupa'nın savaş alanı olarak tanımlanmış ve bu unvanı I. Dünya Savaşı ile II. Dünya Savaşı ile de güçlenmiştir. Bağımsızlığın üzerine ülke hevesle Endüstri Devrimi'ne katılmış ve 20. yüzyıl boyunca Afrika'da birçok koloni kurmuştur. Belçika'da 20. yüzyılın ikinci yarısına ise bir yandan Felemenkler ve Frankofonlar arasındaki çatışma diğer yandan Flaman ve Valon Bölgeleri arasındaki eşit olmayan ekonomik gelişme damgasını vurmuştur. Bu hala devam eden çatışmalar ülkede üniter devlet yapısından federal devlete doğru bir dizi reformun yapılmasına neden olmuştur.

Belçila ülke bilgisi ve vizesi; Kolay Vize sitemiz, Belçika’ya ziyaretler için Belçika Vizesine başvurmak isteyen Türk vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar ve Türkiye’deki Belçika Büyükelçiliği / Başkonsolosluğunun yetkili olduğu yabancı ülkelerdeki vatandaşlar için geçerli prosedürler hakkında bilgi sunmaktadır. Belçika vizesi başvuru için iletişim kurunuz.

Belçika ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Belçika, farklı güzellikleriyle dikkat çeken bir Avrupa ülkesidir. Diğer Avrupa ülkelerine yakın olmasıyla adeta bir merkez statüsünde olan Belçika, kozmopolit yapısıyla dikkat çekiyor. Belçika'ya gidilmesi için pek çok sebep sayılabilir. Geçmişin izlerini taşıyan şehirleri, sakin ve görkemli köyleri, gotik mimarisiyle dikkat çeken bir kilisedir.

Belçika ülke bilgisi ve ekonomisi; Limanlar, kanallar, demiryolları ve otoyol ağlarıyla gelişmiş ulaşım altyapısı, Belçika sanayisini, çevre ülkelerin sanayileriyle entegre olmuş durumdadır. Bununla birlikte, tekstil, kimya, gıda işleme, eczacılık, otomotiv, elektronik ve makina üretimi gibi geleneksel sektörler, ekonomide yerini korumaktadır.

Belçika ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Belçika Krallığı ile Osmanlı İmparatorluğu arasında diplomatik ilişkiler 1838 yılında tesis edilmiştir. Belçika Kralı Philippe, Veliaht Prens olduğu dönemde, 15-19 Ekim 2012 tarihlerinde bir ticaret heyetiyle birlikte Türkiye’yi ziyaret etmiştir. 2016 yılında 415 bin (413.614) Belçikalı turist ülkemizi ziyaret etmiştir. Ülkemizde 595 Belçika firması faaliyettedir.

turkish-airlines-visa

Belçika ülke bilgisi ve Belçika uçak bileti; Kolay vize acentamız ile iletişim kurarak en ucuz uçak biletini siz alın. Milyonlarca insan Kolay Vize acentamız sayesinde anında en ucuz fiyatlara bilet sahibi oluyor. Dünyanın binlerce noktasındaki yüzlerce havayolunu sizler için buluyor ve fiyat karşılaştırmalarıyla sizlere en ucuz uçak bileti sunarak sizi istediğiniz yere uçuruyoruz. www.kolayvize.org

Belçika ülke bilgisi ve hotel konaklama; En ekonomik ve en lüks Belçika Otelleri İspa Turizm'de! Belçika otel fiyatları için info@kolayvize.org mail atınız, indirimli Belçika otel fırsatlarından yararlanın.  Brüksel en ucuz oteller - Brüksel otel fiyatları - hemen rezervasyon yaptırın. Fuar turları için arayınız. Belçika münferit ve grup taleplerinizi hotel bilgisi taleplerinize teklif alınız.


Belçika vizesi, Belçika ülke hakkında, Belçika ticari vizesi, Belçika bayrağı, Belçika ekonomisi, Belçika başkenti, Belçika - Türkiye ilişkileri, Belçika uçak bileti, Belçika otel konaklaması, Belçika ulaşım, Belçika nasıl gidilir, Belçika idari yapı, Belçika komşuları, Belçika gece hayatı, Belçika nüfus yapısı, Belçika yönetim şekli, Belçika'de etnik gruplar, Belçika Ankara Büyükelçiliği, Belçika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Belçika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Belçika Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA