• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Belçika Vizesi, Belçika vizelerine dair herşey kolay !

Belçika Ticari Vize

Belçika Vizesi, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Belçika’yı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, ticari amaçlarla (sözleşme imzalamak, iş toplantısına katılmak vs.) Belçika’yı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir ancak mesleki bir faaliyet göstermeye izin vermemektedir. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir. Ayrıntılı bilgi için yukarıdaki sekmelere tıklayınız.

Aile ve Arkadaş Ziyareti 

Belçika Vizesi, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Belçika’yı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, aile ferdini veya arkadaşını ziyaret eden kişiler içindir. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir. Son 59 ayda, bir Schengen vizesi başvurusu için parmak izinizi zaten vermişseniz, tekrar parmak izi vermeniz gerekmez. Ayrıntılı bilgi için yukarıdaki sekmelere tıklayınız.

Belçika Turistik Vize

Belçika vizesi, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Belçika’yı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, seyahat acentesiyle bir tura katılma veya biletlerin ve otelin kişi tarafından karşılanmasıyla turistik amaçlarla Belçika’yı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir. Belçika turist vizesi için iletişime geçiniz.

Tır Şoförü Vizesi

Belçika Vizesi, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Belçika’yı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Vize kategorisi, Türkiye’de kayıtlı araçlar ile Belçika’ya uluslararası kargo ve yolcu taşımacılığı hizmetleri veren sürücüler içindir. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye göre belgeleri ibraz etmelidir. Başvuru sahibinin vize süresi sona ermeden önce Schengen bölgesini terk etme niyetini doğru şekilde değerlendirmek için önemlidir.

Belçika vize işlemleri; Kısa süreli seyahatler, uzun süreli seyahat vizeleri;

Belçika Vizesi; 180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Belçika veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine (C Tipi Vize) ihtiyacınız olacaktır.

Turistik seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için aşağıda sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Belçika vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp, elle doldurulur. Başvuru formları ücretsizdir.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Belçika vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vize Başvurusu

Belçika vize başvurusunda bulunmak üzere Belçika’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile – gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır. Belçika temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Son 59 ay içinde Belçika Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

Belçika vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Belçika’nın dış temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 15 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Belçika Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan Belçika vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Belçika’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir. Belçika Temsilciliği seyahatinizde esneklik sağlamayı hedeflemektedir: Gerekli durumlarda seyahatinizde kısa vadeli değişiklikler yapabilmeniz için, vizenizin geçerlilik süresini kalacağınız gün sayısına 15 gün ekleyerek belirlemekteyiz.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Belçika´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Belçika’ya davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Belçika vizesi işlemleri, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Belçika ülke Vizesi danışmanınız.