• DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Bermuda Adası, Deccal’in Saklandığı Gizemli Ada !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıBermuda Adası
BaşkentHamilton
KraliçeII. Elizabeth
ValiSir Richard Gozney
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim ŞekliBritanya Denizaşırı Toprakları
Yüzölçümü53,2 km²
Nüfus65.441 (2017)
Para BirimiBermuda doları (BMD)
Zaman DilimiUTC-4
Telefon Kodu+1-441
İnternet.bm

Bermuda Adası, Bermuda gezi rehberi ve Bermuda vize işlemleri ...

Bermuda, tam adıyla Bermuda Adaları (diğer adıyla Somers Adaları), Atlas Okyanusu'nda, ABD'nin doğu (Kuzey Carolina eyaletindeki Hatteras Burnu'nun yaklaşık 900 km doğusunda) ve Karayipler'in kuzey açıklarında bir takımadadır. İngiltere'nin (Birleşik Krallık) denizaşırı topraklarından biridir. Ana ada olan Bermuda Adası dahil yedi, ana ada ile 150 küçük ada ve kayalıktan oluşur. Toplam yüzölçümü 53,3 km²'dir. Başkenti Hamilton'dur, nüfus 65.000 civarındadır.

Kuzey Amerika'da, Kuzey Atlas Okyanusu'nun batısında, ABD'nin Kuzey Karolina eyaletindeki Hatteras Burnu'nun yaklaşık 900 km doğusunda yer alan adalar topluluğudur.İklimi ılıman ve nemlidir; kış ayları sert ve güçlü rüzgarlarla geçer. Şubat en soğuk aydır. Mercan resifleriyle çevrili olan adalarda, bataklıklar ve acı su gölleri, alçak tepeler vardır.

Britanya İmparatorluk döneminden İngiliz devletine miras kalan Britanya Denizaşırı Ülke olarak adlandırılan 16 Ada Devlet, İngiltere bayrağı altında İngiltere’ye bağlı bir yaşam süren son koloni topraklarıdır. Bu ülkelere seyahat etmek isteyen kişiler İngiltere Denizaşırı Ülke vizesi almak durumundadırlar. Anlamadığınız veya cevabından emin olamadığınız sorularda, Kolay Vize danışmanları uygun şekilde yönlendirirler.

Bermuda Şeytan Üçgeni Atlantik Okyanusunun 5 bin mil karelik bir alanı kaplayan Amerikan Atlantik okyanusuna açılan Güneydoğu Sahillerinde yer alan kuş bakışı bakıldığında ise bir üçgeni andıran bir özelliğe sahip olmasından dolayı Bermuda üçgeni ya da şeytan üçgeni olarak anılmıştır. Üçgen şeklinde görülen bu bölgede açıklanamayan birçok esrarengiz olay gerçekleştiği için yıllarca burası lanetli yer veya Şeytan Üçgeni olarak anılmıştır.

Coğrafi konum avantajını en iyi şekilde kullanmıştır. Uluslararası firmalara finansal servis ve yılda yaklaşık 360,000 ziyaretçiye konfor turizmi fırsatları sağlamıştır. Bu girişimlerin sonucunda dünyadaki kişi başına gelirin en yüksek oranda olduğu ülkelerden biri haline gelmiştir. Turizm sektörü gayri safi millî hasılanın %28`ini karşılamaktadır. Gıda maddesi ihtiyacının %80`i ithal edilmektedir.

Bermuda adası, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Bermuda adası vizesi danışmanınız.