Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Beyaz Rusya Ülke Bilgisi, Beyaz Rusya’yı keşfetmeye devam et !

Beyaz Rusya Ülke Bilgisi

Beyaz Rusya ülke bilgisi; Beyaz Rusya, Belarus (Beyaz Rusça ve Rusça: Беларусь) ya da resmî adıyla Belarus Cumhuriyeti; Rusça: Республика Беларусь), Doğu Avrupa'da bulunan bir devlet. Eski bir Sovyetler Birliği ülkesidir. Bir Slav devleti olan Belarus'un başkenti Minsk'tir. Komşuları batıda Polonya, kuzeybatıda Litvanya, kuzeyde Letonya, doğuda Rusya ve güneyde Ukrayna'dır. Beyaz Rusya, diğer BDT ülkelerinin yanında Moskova hükümetine en yakın olanıdır. 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla bağımsızlığını ilan eden Beyaz Rusya, gün geçtikçe dünyaya ayak uydurmaya başlamış ve en nihayetinde liberal dünyaya kendini kabul ettirmiştir. Beyaz Rusya, Avrupa'da idam cezası veren tek ülkedir. 6. ve 8. yüzyıllar arası şu anki Ukrayna ve Polonya taraflarından gelen Beyaz Ruslar'ın ataları olan İslav kavimler, bu topraklara yerleşti ve daha önce burada yaşayan Fin-Ugor ve Baltik kökenli bazı kavimleri zamanla slavlaştırdılar. 19. yüzyıla kadar Beyaz Rusya adında bir ülke ya da yönetim yoktu. Rusya, Batı ülkeleriyle kendi arasında tampon amaçlı Beyaz Rusya yönetimini kurdu. SSCB'nin dağılmasıyla da bağımsız oldu. Belarus, Rusya'nın en yakın müttefikidir.

Beyaz Rusya ülke bilgisi ve vizesi; Umuma mahsus pasaport hamilleri ise karşılıklı olarak vizeye tabidir. Vizesi olup Belarus'a giriş yapan vatandaşlarımızın önce havalimanında kendilerine dağıtılan formları doldurmaları, bilahare ülkeye girişlerinden itibaren beş iş günü içerisinde ikamet ettikleri yerde bulunan yabancılar şubesine ikamet izni (registrasyon) için kayıt olmaları zorunludur.

Beyaz Rusya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Beyaz Rusya olarak da bilinen Belarus‘un başkenti Minsk gezilecek yerleriyle misafirlerini fazlasıyla memnun eden bir yer. Şehirde görülmesi gereken birçok yer bulunuyor. Bunların başında Minsk’in merkezinde olan ve 1836 yılında kurulan Özgürlük Meydanı geliyor. Minsk’in kalbi burada atıyor desek yanlış olmaz. Meydan tarihi dokusuyla dikkat çekiyor.

Beyaz Rusya ülke bilgisi ve Ekonomisi; Belarus’ta faaliyet gösteren 45 Türk şirketinin ülkedeki toplam yatırımları 1,2 milyar USD düzeyindedir. Müteahhit firmalarımız, Belarus’ta faaliyetlerine başladıkları 1991 yılından günümüze kadar 918 milyon USD değerinde 46 proje üstlenmiştir. 2015 yılında 204 bin Belarus vatandaşı ülkemizi ziyaret etmiş , 2016 yılında bu sayı 114 bine gerilemiştir.

Beyaz Rusya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye, Belarus’un bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olmuş, diplomatik ilişkiler 25 Mart 1992 tarihinde kurulmuştur. Belarus’la ilişkilerimiz yapıcı diyalog odaklı bir temelde, olumlu mecrada ilerlemektedir. Son dönemde ikili temas ve ziyaretlerde artış kaydedilmiştir. Ülkemizin başkent Minsk’te Büyükelçiliği bulunmaktadır.

Beyaz Rusya ülke bilgisi ve Beyaz Rusya uçak bileti; Beyaz rusya uçak bileti sayfamızda ucuz Beyaz rusya uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Beyaz rusya uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Beyaz rusya ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolay satın alabilirsiniz. Belarus uçak bilet fiyatı sorunuz.

Beyaz Rusya ülke bilgisi ve otel konaklama; Minsk, Beyaz Rusya otellerinde büyük indirimler. Beyaz Rusya, Minsk'te konaklamak için en iyi 30 otel. En ucuz Minsk Otelleri. Minsk otel rezervasyonunuzda en düşük fiyat garantisi. Otelleri, hostelleri ve apart daireleri fiyat. Minsk otelleri ve Minsk otel fiyatları. Grup ve münferit Belarus, Beyaz Rusya, Minsk otelleri için Kolay Vize acentamıza danışınız


Beyaz Rusya vizesi, Beyaz Rusya ülke hakkında, Beyaz Rusya ticari vizesi, Beyaz Rusya bayrağı, Beyaz Rusya ekonomisi, Beyaz Rusya  başkenti, Beyaz Rusya - Türkiye ilişkileri, Beyaz Rusya uçak bileti, Beyaz Rusya otel konaklaması, Beyaz Rusya ulaşım, Beyaz Rusya nasıl gidilir, Beyaz Rusya idari yapı, Beyaz Rusya komşuları, Beyaz Rusya gece hayatı, Beyaz Rusya nüfus yapısı, Beyaz Rusya yönetim şekli, Beyaz Rusya'da etnik gruplar, Beyaz Rusya Ankara Büyükelçiliği, Beyaz Rusya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Beyaz Rusya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Beyaz Rusya Turizm ve gezilecek yerler. Sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyiniz.

Hemen ARA