Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

BAE (Dubai) Ülke Bilgisi, Pertol Şehri Dubai’yi Keşfet !

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Ülke Bilgisi

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Ülke Bilgisi; Birleşik Arap Emirlikleri (Arapça: دولة الإمارات العربية المتحدة - Dawlat al-Imārāt al-'Arabīyah al-Muttaḥidah) veya kısa kullanımıyla BAE, Orta Doğu'da Arap Yarımadası'nın güneydoğusunda bulunan, Umman ve Suudi Arabistan'la komşu olan ülke. BAE, Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü'l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn adlı yedi emirlikten oluşmaktadır. Ülkenin başkenti ve en büyük ikinci emirliği olan Abu Dabi, aynı zamanda ülkenin siyasi, endüstriyel ve kültürel merkezi konumundadır. Ülkede diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi Arapça resmî dildir. Eğitim genelde İngilizcedir. Ülkede çok yabancı olduğu için (Hintçe, Endonezce) İngilizce de yaygındır. Özellikle iş hayatında yaygın olarak İngilizce kullanılır. Ticaret dili Fransızca, Arapça, Farsça ve İngilizcedir. Ülkedeki en yaygın din ise %77'lik oranıyla İslam'dır. Azınlık dinleri olarak da %12 Hıristiyan, %4 Hindu ve diğer dinler takip ederler.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Ülke Bilgisi ve vizesi; Dubai'ye seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi T.C. Vatandaşları vize almaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Acentamız Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) göçmenlik ofisi yetkili acentası ile direk bağlantısı bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Ülke Bilgisi ve gezilecek yerleri; Dünyanın en hızlı gelişen şehri… Çöl toprakları üzerinde insan eliyle yaratılan bir vaha! İddialı mı iddialı, lüksün ve teknolojinin sınırlarını zorlayan bir yer. Burası Dubai. Yedi yıldızlar, dünyanın en büyükleri, en lüksleri, doğal ve hatta yapay güzellikler, harikalar sizi bekliyor. Dubai'de gezilecek yerleri. Dubai turları için arayınız.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Ülke Bilgisi ve ekonomisi; Türkiye – Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 9. Dönem Toplantısı 6-7 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılmıştır. KEK Eşbaşkanları Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Şimşek ve BAE Ekonomi Bakanı Sultan bin Said Al Mansoori’dir. Ülkemize gelen BAE’li ziyaretçi sayısı : 51.600 (2015) , 38.315 (2016)

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Ülke Bilgisi ve Türkiye İlişleri; Birleşik Arap Emirlikleri’yle (BAE) ilişkilerimiz karşılıklı saygı ve diyalog temelinde kurulmuş ve Abu Dabi Büyükelçiliğimizin faaliyete geçtiği 1979 yılından itibaren ivme kazanarak gelişen bir seyir izlemiştir.BAE’de 14.000 civarında vatandaşımız yaşar. BAE’ye gerçekleşen ihracat hacmi 5.4 milyar Dolar olmuştur.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Ülke Bilgisi ve uçak bileti; Acentamız ile çok kolay ve hızlı. (BAE) Dubai’nin bir çok kentine çok sayıda Havayolu şirketi uçmaktadır. En uygun (BAE) Dubai uçak biletini bulmak için site site dolaşmanıza gerek yok. Dubai uçak bileti sayfamızda ucuz Dubai uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Dubai uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

(BAE) Dubai ülke bilgisi ve Otel Bilgisi; Atlantis Palm Dubai. Belki de dünyanın en görkemli otellerinden biri olan Atlantis Palm Dubai, bu şehirde konaklayacak en güzel tesistir. Sadece otel olarak kalmayıp, restaurantları, cafeleri, barları, aqua parkları, yunuslarla yüzebileceğiniz havuzları, alışveriş dükkanları ve odalarıyla lüksün tanımını yeniden yapıyor. www.kolayvize.org


Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) ülke hakkında, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) ticari vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) bayrağı, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) ekonomisi, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) başkenti, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) - Türkiye ilişkileri, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) uçak bileti, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) otel konaklaması, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) ulaşım, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai)nasıl gidilir, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) idari yapı, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) komşuları, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) gece hayatı, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai)  nüfus yapısı, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) Ankara Büyükelçiliği, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai)  Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA