• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Birleşik Arap Emirlikleri, Pertol Şehri Dubai’yi Keşfet

ÜLKE KÜNYESİ

AdıBirleşik Arap Emirlikleri
BaşkentAbu Dabi
Devlet BaşkanıHalife bin Zayid el-Nehyan
BaşbakanRaşid el-Mektum
Resmi DillerArapça
Yönetim ŞekliEmirlikler Federasyonu
Yüzölçümü83.600 km²
Nüfus9,4 milyon (2017)
Para BirimiBAE Dirhemi (AED)
Zaman DilimiUTC+4
Telefon Kodu+971
İnternet.ae

Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemleri ...

Birleşik Arap Emirlikleri, (Arapça:الإمارات العربية المتحدة, el-İmaratü'l-Arabiyyetü'l-Müttahide) veya kısa kullanımıyla, Orta Doğu'da Arap Yarımadası'nın güneydoğusunda bulunan, Umman ve Suudi Arabistan'la komşu olan ülke. Dünyanın petrol rezervi bakımından en zengin altıncı ülkesi. Arap Yarımadası'nın batısındaki ülke doğuda Umman, güneyde Suudi Arabistan’la komşu. Ülkenin batıda Katar’la kuzeyde ise İran’la deniz sınırı var.

1971 yılında İngilizlerin Basra Körfezi'nden çekilmesiyle 'Birleşik Arap Emirlikleri' adı altında yedi emirlikten oluşan bir federasyon oluşturuldu. Bu emirlikler Abu Dabi, Dubai, Acmen, Fuceyra, Re'sü El Hayme, Eş Şarika ve Ummu El Gayevin. Federe birimlerin her biri kendi emirleri tarafından yönetilirken, federasyon bu emirler arasından seçilen bir devlet başkanının idaresinde. Ülkenin başkenti ve Dubai’nin ardından en büyük ikinci emirliği ise Abu Dabi.

Umuma Mahsus pasaportlar vizeye tabidir. Vizeler acentamız tarafından ve Ankara’daki BAE Büyükelçiliğinden, BAE temsilciliğinden veya iki ülke arasında seferleri bulunan havayolları tarafından temin edilebilmektedir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportları vizeden muaftırlar (90 gün geçerli, 90 gün ikamet). Transit geçişler vizeye tabi değildir. Dubai Vizesi için Gerekli Evrak ve Şartlar.

Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda yer alan, Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn adlı yedi emirlikten oluşan bir Orta Doğu ülkesi olan Birleşik Arap Emirlikleri'nin gezilecek yerlerinden bazılarını sitemizde bulabilirsiniz. Dünyanın insan yapımı en yüksek binası olan Burç Halife rezidans ve otel olarak kullanılmaktadır.

BAE, tarım ve hayvancılık alanına tahsis etmiş olduğu geniş kaynaklara karşın, gıda tedariki yönünden halen dışa bağımlı durumdadır. Gıda, yaş meyve-sebze, hayvansal ürünler bakımından ülkemiz için önemli bir pazardır. Türkiye ile ilişkilerini tüm alanlarda daha da geliştirmeye büyük önem taşımaktadır. Türkiye’nin BAE’deki yönetim ile halk nezdindeki prestijini önemli ölçüde arttırmıştır.

Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vize, Tüm Online vizeler ve Birleşik Arap Emirlikleri danışmanınız.