Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Bolivya Ülke Bilgisi – Bolivya’ya Dair Her şey burada !

Bolivya Ülke Bilgisi

Bolivya Ülke Bilgisi; Bolivya ya da resmî adıyla Bolivya Çokuluslu Devleti (İspanyolca: Estado Plurinacional de Bolivia) bir Güney Amerika ülkesidir. Başkenti Sucre olup; La Paz, Cochabamba, Santa Cruz, Potosi diğer önemli şehirlerinden birkaçıdır. Ülke İspanyol sömürgeciliği döneminde Yukarı Peru olarak adlandırılan bu bölgeye daha sonra Güney Amerika'yı İspanyol boyunduruğundan kurtaran Simón Bolivar'ın anısına Bolivya (Bolivar'ın ülkesi) ismi verilmiştir. Bolivya , 1809 yılında İspanya'ya karşı bağımsızlığını ilan etmesine karşın, İspanyol askerlerin ülkeden kovulması çok daha sonra, ancak 1825 yılında gerçekleştirilebildi.Bolivyanın resmi dili İspanyolcadır. Ülkenin Batısında Şili ve Peru kuzey ve doğusunda Brezilya, doğusunda Paraguay, güneyinde Arjantin yer alır.

Bolivya ülke bilgisi ve Bolivya vizesi; Bolivya\'ya seyahat edecek vatandaşların ülke hava durumunu önceden öğrenmeleri, ilgili aşı ve tıbbi önlemlerini alarak seyahate çıkmaları yararlı olacaktır. Seyahat edecek umumi, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi T.C. vatandaşları vizeden muaftırlar. Türkiye dahil 50 ülkenin vatandaşları, 90 gün süre ile vizesiz Bolivya\'ya girebilirler.
Bolivya ülke bilgisi ve Bolivya gezilecek yerleri; Latin Amerika’nın en nevi şahsına münhasır ülkelerinden biridir. Her adımda şaşıracaksınız, her adımda gerçekten dünyada dışa açık olup da değişmeyen bir yerin varlığıyla büyüleneceksiniz. Bolivya’da gezilecek yerlerin çoğunluğu başkent La Paz’da toplanıyor. Geziye buradan başlayabilirsiniz. Bolivya turları için iletişim kurunuz.
Bolivya ülke bilgisi ve Bolivya ekonomisi; Bolivya, doğal kaynaklar açısından zengin olmasına karşın Guyana’dan sonra Güney Amerika’nın en yoksul ikinci ülkesidir. Ülkenin verimli kalay, çinko, gümüş ve altın madenleri ile doğalgaz ve petrol yatakları bulunmaktadır. Bolivya’da 2011-2016 yılları arasında ortalama %5,28 oranında ekonomik büyüme gerçeklemiştir. 
Bolivya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Bolivya ile ilişkilerimiz, coğrafi uzaklık, iki ülkenin bölgesel ve küresel gündemi itibariyle ortak bir çıkar/çatışma noktasının bulunmaması gibi nedenlerle sınırlı kalmıştır. Ülkemiz ile Bolivya arasındaki ilişkiler, coğrafi uzaklık, her iki ülkenin uzun yıllar daha çok kendi bölgeleri üzerinde yoğunlaşması ve farklı dış politika öncelikleri nedeniyle oldukça sınırlı kalmıştır.
Bolivya ülke bilgisi ve bolivya uçak bileti; Bolivya’ya ve farklı ünlü seyahat ülkelerine 7 ucuz uçuş  kolay vize acentamız   ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Bolivya’ya uçuşlar seçebilirsiniz. 5 havayolları, ayrıca TAM Linhas Aereas, American Airlines ve Aerosur ile uçuşlar arasından seçim yapın ve tercih ettiğiniz havayoluyla Bolivya’ya uçuş arayın. Bolivya ekonomik uçak bileti için.

Bolivya ülke bilgisi ve otel bilgisi; Bolivyadaki Palacio de Sal oteli görenleri şaşırtıyor. Salar de Uyuni şehrinde bulunuyor. Salar de Uyuni'de dünyanın en büyük tuzlası bulunuyor. Bolivya'nın başkenti La Paz kentine uzaklığı ise 350 km'dir. Bölgede inşaat malzemeleri yetersiz olduğu için otel tuzdan yapılmıştır.İlk otel 1993-1995’te Salar de Uyuni’nin ortasındaki tuz bloklarından inşa edildi.


Bolivya vizesi, Bolivya ülke hakkında, Bolivya ticari vizesi, Bolivya bayrağı, Bolivya ekonomisi, Bolivya başkenti, Bolivya - Türkiye ilişkileri, Bolivya uçak bileti, Bolivya otel konaklaması, Bolivya ulaşım, Bolivya nasıl gidilir, Bolivya idari yapı, Bolivya komşuları, Bolivya gece hayatı, Bolivya nüfus yapısı, Bolivya yönetim şekli, Bolivya'de etnik gruplar, Bolivya Ankara Büyükelçiliği, Bolivya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Bolivya hakkında bilgilere siteden ulaşabilirsiniz. Bolivya Turizm ve gezilecek yerler. Sitede bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyiniz.

Hemen ARA