Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Botsvana Ülke Bilgisi, Botsvana Safari turları Sizleri bekliyor !

Botsvana Ülke Bilgisi

Botsvana Ülke Bilgisi; Botsvana ya ada resmî adıyla Botsvana Cumhuriyeti (Setsvana: Lefatshe la Botswana; İngilizce: Republic of Botswana), Afrika kıtasının güneyinde bulunan ve denize kıyısı bulunmayan kara ülkesi. Ülke güney ve güneydoğu bölümünde Güney Afrika Cumhuriyeti, kuzey ve batısında Namibya, kuzeydoğu bölümünde ise Zambiya ve Zimbabve ile komşu konumundadır. Ülkenin kuzey bölümünde, Kasane şehri yakınlarında dünyanın dört ülke sınırının kesiştiği tek nokta olarak kabul edilen, ancak söz konusu Botsvana, Zambiya, Zimbabve ve Namibya ülkelerinin sınır anlaşmaları ile sınırlarına karşılıklı olarak resmiyet kazandırmadıkları için kabul görmeyen bir sınır noktası mevcuttur. Bostvana, Afrika kıtası üzerinde demokrasi alanında en gelişmiş ülke olarak kabul görmektedir. 2011 yılında açıklanan İnsani Gelişme Endeksi verilerinde, Botsvana Afrika kıtasının güneyinde bulunan ülkeler içerisinde en yüksek verilere ulaşmıştır.

Botsvana ülke bilgisi ve vize bilgisi; Botsvana Devleti’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamili T.C. vatandaşları Botsvana vizesinden muaftırlar. Ancak Botsvana’ya erişim için herhangi bir ülke üzerinden aktarmalı uçuş planı olan kişilerin, aktarma yapılacak ülkenin Türkiye dış temsilciliklerinden Transit Vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Botsvana ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Afrika kıtasının güneyinde yer alan Botsvana “Afrika’nın gizli kalmış cenneti” olarak biliniyor. Flora ve fauna çeşitliliği açısından kıtanın en zengin topraklarını sınırlarında bulunduruyor. Güney ve güney doğuda Güney Afrika Cumhuriyeti doğuda ve kuzey doğuda Zimbabve ile sınır komşusu olan Botsvana'nın eşine az rastlanır yaşam çeşitliliği vardır.

Botsvana ülke bilgi, ekonomisi; Bağımsızlığını elde ettiği tarihlerde, dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Botsvana, keşfedilen zengin elmas yataklarının verimli bir şekilde kalkınma programlarına tahsis edilmesiyle süratle fiziki ve kurumsal altyapısını tamamlamış ve kısa denebilecek bir süre zarfında kalkınarak Afrika’nın üst-orta gelir düzeyindeki ülkeleri arasına yükselmiştir. 

Botsavana ve Türkiye ilişkileri; 18-21 Ağustos 2008 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Afrika İşbirliği Zirvesi’ne Botsvana’yı temsilen ülkenin Addis Ababa Büyükelçiliği Maslahatgüzarı katılmış ve adıgeçen Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edildi. İki ülke arasında diplomatik ilişkiler 1981 yılında tesis edildi. Gaboron Büyükelçiliği 15 Ekim 2014 tarihinde açıldı.

Botsvana ülke bilgisi ve uçak bileti; Botsvana İstanbul uçak bileti fiyatı için sitemizin iletişim sayfasından mesaj atarak bilgi alabilirsiniz. En ucuz Botsvana İstanbul uçak bileti fiyatlarını bulabilmeniz için Türk Hava Yolları ve Scyscenner firmalarına bakabilirsiniz. Botsvana ekonomik uçak biletleri için, Kabil ekonomik uçak bileti için iletişim sayfamızdan mail atabilirsiniz.

Botsvana ülke bilgisi ve otel bilgisi; Başkent Gabarone’da konaklama pahalı. Fiyatlar 30$’dan başlıyor. Çünkü Botsvana sırt çantalı destinasyonu olmadığı için çok fazla hostel bulunmuyor. Biz Paddock otelde kalıp, oda başı 35$ ödenir. Aslında Afrika’da konaklama için en iyi adres olan jovago’ya baktık ama fiyatlar çok yüksekti. Botsvana’da otel bulmak için sitemizden bize ulaşabilirsiniz.


Botsvana vizesi,Bostvana ucuza uçak bileti, Botsvana ülke hakkında, Botsvana ticari vizesi, Botsvana bayrağı, Botsvana ekonomisi, Botsvana başkenti, Botsvana - Türkiye ilişkileri, Botsvana uçak bileti, Botsvana otel konaklaması, Botsvana ulaşım, Botsvana nasıl gidilir, Botsvana idari yapı, Botsvana komşuları, Botsvana gece hayatı, Botsvana nüfus yapısı, Botsvana yönetim şekli, Botsvana'de etnik gruplar, Botsvana Ankara Büyükelçiliği, Botsvana İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Botsvana hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Botsvana Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA