Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Brezilya Ülke Bilgisi, Pele’nin Memleketi Brezilya Keşfedin !

Brezila Ülke Bilgisi

Brezilya Ülke Bilgisi; Brezilya kültürü, Portekiz İmparatorluğu'yla olan güçlü bağlarından dolayı Portekiz kültüründen türemiştir. Portekizliler, Brezilyalılara Portekizceyi, Roman katolikliğini, Manueline mimari tarzını tanıtmışlardır. Ancak Brezilya kültürü; Afrika, Kızılderili, Portekiz dışındaki Avrupa ülkelerinin kültürleri ve geleneklerinden de fazlaca etkilenmiştir. Brezilya kültürünün bazı yönleri, 19 ve 20. yüzyılda, Brezilya'nın güney ve güneydoğu bölümlerinde büyük bir nüfusa ulaşan İtalyan, Alman ve diğer Avrupalı göçmenlerin, ayrıca Japon, Yahudi ve Arap göçmenlerden etkilenmiştir. Yerli Kızılderililer Brezilya'nın dilini ve mutfağını; Afrikalılar ise dilini, mutfağını, müziğini, dansını ve dinini etkilemiştir.

Brezilya ülke bilgisi ve Brezilya vizesi; Diplomatik, hizmet, hususi ve umumi pasaport sahibi vatandaşlarımız Brezilya’ya seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftır. THY, İstanbul - Sao Paulo arasında Kasım - Mart aylarında haftada 5 sefer gerçekleştirmekte, Mart ayından sonra sefer sayısı haftada 7’ye çıkarılmaktadır. Ayrıca haftada 2 gün kargo seferi düzenlenmektedir.
Brezilya ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Dünyanın en iyi futbolcularını yetiştiren Brezilya kumsalları, Rio de Janeiro Karnavalı ve büyüleyici Iguazu şelaleleri ile ünlü. Güney Amerika’nın en büyük ülkesi olarak Brezilya, kıtanın büyük bir kısmını kaplıyor ve kıtada Şili ve Ekvador hariç tüm ülkelerlede komşu konumundadır. Yağmur ormanları, tropik kumsalları Brezilya’nın güzellikleri arasındadır.

Brezilya ülke bilgisi ve ekonomisi; Latin Amerika’nın en büyük, dünyanın ise 9. büyük ekonomisi olan Brezilya, 1990’lı yıllardaki ekonomik serbestleşme çalışmalarının sonucunda özellikle otomotiv sanayii ve altyapı modernizasyonunda önemli gelişmeler sağladı. Brezilya enerji kaynakları bakımından zengin ülkedir ve nükleer teknolojiye sahiptir. Kıtasında 2.büyük petrol üreten ülkedir.

Brezilya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Brezilya ile ikili siyasi ilişkilerimiz 1927 yılında Roma’da Dostluk Anlaşmasının imzalanmasıyla başlamış olup, son dönemde önemli bir ivme kazanmıştır. Coğrafi uzaklık ve iki ülkenin dış politika önceliklerinin farklı olması nedeniyle 20. yüzyıl boyunca istenilen duruma ulaşamadı. Brezilya, Güney Amerika’da en büyük ticaret hacmine sahip olduğumuz ülkedir.

Brezilya ülke bilgisi ve uçak bileti; Brezilya uçak bileti sayfamızda ucuz Brezilya uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Brezilya uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Brezilya ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca tekliflerinize cevap verebiliriz. Ekonomik Brezilya uçak bileti için arayınız.

Brezilya ülke bilgisi ve otel bilgisi; Brezilya Otelleri kolayvize.org ile en mükemmel Brezilya otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebilir. Online otel arama hizmetimizle Brezilya otellerini aramak çok kolay. Seyahatde en iyi konaklama imkânını bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Brezilya vizesi, Brezilya ülke hakkında, Brezilya ticari vizesi, Brezilya bayrağı, Brezilya ekonomisi, Brezilya başkenti, Brezilya - Türkiye ilişkileri, Brezilya uçak bileti, Brezilya otel konaklaması, Brezilya ulaşım, Brezilya nasıl gidilir, Brezilya idari yapı, Brezilya komşuları, Brezilya gece hayatı, Brezilya nüfus yapısı, Brezilya yönetim şekli, Brezilya'da etnik gruplar, Brezilya Ankara Büyükelçiliği, Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Brezilya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Brezilya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz. Pele nereli ,Neymar nereli, Alex nereli, Ronaldinho nereli,

Hemen ARA