Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Brunei Ülke Bilgisi, Brunei’yi Kolay vize ile Keşfedin !

Brunei Ülke Bilgisi

Brunei ülke bilgisi; Brunei ya da resmî adıyla Brunei Barış Ülkesi Devleti, Brunei Darü's-Selam Devleti Güneydoğu Asya'da Borneo adasında yer alan sultanlık. Ülkenin tek komşusu Malezya'dır. Başkenti Bandar Seri Begavan'dır. İslami monarşi ile yönetilen ülkenin resmi dili ise Malayca'dır. Ülkenin gelir kaynaklarının başında doğalgaz ve petrol vardır. Ülke ekonomisi Sultan 'ın ve shell in elindedir. Ayrıca Katardan sonra dünyanın en zengin ikinci ülkesi olarak kabul edilmektedir. Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah'tır. Bender Seri Begavan'dır. Dini, İslamiyet (resmi), Budizm, Hıristiyanlık'dır.

Brunei ülke bilgisi ve vizesi; Bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımız, pasaport türüne bakılmaksızın 30 gün süreyle vizeden muaftırlar. Brunei’de içki satışı yasak olup, sadece Müslüman olmayanların ülkeye girerken şahsi tüketimlerine yönelik olarak belli miktarda alkol bulundurmasına izin verilmektedir. Brunei’de sigara satışı da yapılmamaktadır. Brunei’ye getirilen sigaralar gümrükte deklare edilir.

Brunei ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Küçük bir ülke olmasına rağmen Brunei’de gezilecek çok yer vardır. Başkentteki modern mimari ve gösterişli saraylar görülmelidir. Başkentteki sultanlık sarayı son derece ihtişamlı ve 200.000 metre kare gibi devasa bir alan üzerine inşa edilmiştir. Istana Nurul Iman adı verilen saray, içerisinde insanların hayatlarını sürdürdüğü en büyük yapı olarak da bilinir. Brunei turlarınız için WWW.KOLAYVİZE.ORG

Brunei ülke bilgisi ve ekonomisi;  Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olmasına karşın, az gelişmiş ülke konumunda olan Brunei’nin, zenginliği yalnız petrol ve doğalgaza dayanır.Bunların GSYİH’ye katkısı %50’nin üzerindedir ve ihracatın %90’ından fazlasını kapsamaktadır. Asya ekonomileri arasında kişi başına gelirin en yüksek olduğu ülkelerden birisidir. Brunei’de faaliyet gösteren bir şirketimiz bulunmamaktadır.

Brunei ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye-Brunei ilişkileri dostluk çerçevesinde sürdürülmektedir. İkili ilişkilerimiz son dönemde gerçekleştirilen karşılıklı ziyaretlerle ivme kazanmıştır. Daha önce Kuala Lumpur Büyükelçiliği akredite olduğu Brunei’de, Bandar Seri Begavan Büyükelçiliği 15 Ekim 2013 tarihi itibariyle faaliyete geçmiştir. Brunei’nin Ankara Büyükelçiliği ise, 8 Ocak 2014 tarihinde açılmıştır.

Brunei ülke bilgisi ve uçak bilet; Brunei Darussalam uçak bileti sayfamızda ucuz Brunei Darussalam uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Brunei Darussalam uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Brunei Darussalam ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle, grup ve münferit Brunei Darusselam uçak bileti teklif isteyebilirsiniz. +90 212 532 0808

Brunei ülke bilgi ve otel bilgisi; Otel The Brunei Hotel Bandar Seri Begawan Bandar Seri Begawan bölgesinde ideal bir turistik konumda bulunan Brunei Hotel dinlendirici ve eşsiz bir ziyaret imkanı sunuyor. Otel konuklarının bireysel taleplerini karşılayacak yüksek kalitede hizmet ve tesis imkanları sunuyor. Brunei otelleri hakkında bilgi sahibi olmak için acentamız ile iletişime geçiniz. Münferit ve grup talepleriniz için teklif isteyiniz.


Brunei vizesi, Brunei ülke hakkında, Brunei ticari vizesi, Brunei bayrağı, Brunei ekonomisi, Brunei başkenti, Brunei - Türkiye ilişkileri, Brunei uçak bileti, Brunei otel konaklaması, Brunei ulaşım, Brunei nasıl gidilir, Brunei idari yapı, Brunei komşuları, Brunei gece hayatı, Brunei nüfus yapısı, Brunei yönetim şekli, Brunei'da etnik gruplar, Brunei Ankara Büyükelçiliği, Brunei İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Brunei hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Brunei Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA