Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Bulgaristan Ülke Bilgisi, Komşumuzu Keşfedin !

Bulgaristan Ülke Bilgisi

Bulgaristan ülke bilgisi; Bulgaristan (Bulgarca: България, Bılgariya), resmî adıyla Bulgaristan Cumhuriyeti (Bulgarca: Република България, Republika Bılgariya), Balkanlar'da yer alan ülke. Batıda Sırbistan ve Makedonya, doğuda Karadeniz, kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan güneydoğuda Türkiye ile çevrilidir. 110 bin 994 kilometrekarelik yüzölçümüyle Avrupa'nın en büyük 16. ülkesidir. Balkan, Rodop ve Rila gibi dağlar yüzey şekillerini belirler. Rila Dağı üzerindeki Musala Zirvesi, Doğu Avrupa'nın en yüksek noktasıdır. Kuzeydeki Tuna Ovası ve güneydeki Yukarı Trakya Ovası da Bulgaristan'ın alçak ve verimli bölgeleridir.

Bulgaristan ülke bilgisi ve vize bilgisi; Bulgaristan ile Türkiye arasındaki vize mutabakatı gereği Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye vatandaşları ile Türkiye’de kalıcı oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları ülkeye seyahat edebilmek için Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na ya da Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’ne vize için başvuru yapabilirler. 

Bulgaristan ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Bulgaristan’da tatil yapmak hem tarih, hem eğlence, hem deniz - doğa, hem de kayak keyfinin tadına doyasıya varmak demek. Ülkede yer alan Pirin Dağları ve çevresindeki milli park alanları yemyeşil bir doğa ve mis gibi bir hava vaat ediyor. Kısacası Bulgaristan yılın 12 ayı rahatlıkla tercih edilecek renkli bir destinasyon. Bulgaristan turları sorunuz.

Bulgaristan ülke bilgisi ve ekonomisi; AB üyeliği, Bulgaristan’ın hem iç hem de dış politikadaki en önemli dinamiklerinden birini teşkil etmektedir.2018 yılının ilk yarısında Bulgaristan AB Dönem Başkanlığı’nı üstlenecektir.Bulgaristan komünizm sonrasında oluşan rekabet ortamında komünizm döneminde korunan sektörlerde rekabet ortamına ayak uydurmakta güçlük yaşamıştır.

Bulgaristan ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye ile Bulgaristan dost, komşu ve müttefik iki ülkedir. Bulgaristan’ın demokrasiye ve serbest piyasa ekonomisine geçişiyle ilişkiler gelişme kaydetmiş ve iki ülke arasında temaslar artmıştır. Bulgaristan’daki ulusal Türk azınlığın sayısı resmi verilere (2011 nüfus sayımı) göre 588.318, yani toplam nüfusun yaklaşık %8.8’idir.

Bulgaristan ülke bilgi ve uçak bileti; Bulgaristan uçak bileti sayfamızda ucuz Bulgaristan uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Bulgaristan uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bulgaristan ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca acentamızdan satın alabilirsiniz.

Bulgaristan ülke bilgisi ve otel bilgisi; Ucuz Sofya, Bulgaristan otelleri  ucuz oteller. Kısıtlı bir bütçeyle Sofya seyahati planlıyorsanız veya seyahatinizde otele değil çevreyi gezmeye ve görmeye para ayırmak istiyorsanız, aradığınız Sofya ucuz otellerini www.kolayvize.org da  bulacaksınız. Bulgaristan ekonomik oteller için sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. 0533 303 7973


Bulgaristan vizesi, Bulgaristan ülke hakkında, Bulgaristan ticari vizesi, Bulgaristan bayrağı, Bulgaristan ekonomisi, Bulgaristan başkenti, Bulgaristan - Türkiye ilişkileri, Bulgaristan uçak bileti, Bulgaristan otel konaklaması, Bulgaristan ulaşım, Bulgaristan nasıl gidilir, Bulgaristan idari yapı, Bulgaristan komşuları, Bulgaristan gece hayatı, Bulgaristan nüfus yapısı, Bulgaristan yönetim şekli, Bulgaristan'da etnik gruplar, Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Bulgaristan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Bulgaristan Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA