• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Burkina Faso Ticari Vize İşlemleri

Burkina Faso'ya seyahat eden T.C. vatandaşları, üç aylık, altı aylık ve bir yıllık çoklu giriş vizesi alınabilir. Sitemizde yer alan Burkina Faso ticari vize başvuru evraklarını, Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, kargo aracılığıyla firmamıza gönderdiğiniz takdirde, Burkina Faso ticari vize başvuru sürecini başlatacak, takip edecek ve sonuçlandığında vizenizi yine kargo yoluyla adresinize teslim edilecektir.  Burkina Faso ticari vize işlemlerinin doğru ve hızlı bir şekilde sonuçlanması için profesyonel kadromuzla danışmanlık hizmeti sağlayan firmamız, Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Seyahat Acentası ve  vize danışmanlık firmasıdır. Burkina Faso'ya varışta vize uygulaması Yeşil Pasaport ve Hizmet pasaportları için mevcuttur. Burkina Faso vize bilgilerini içeren sitelere dikkat etmenizi öneririz.

Afrika ülkesi olarak geçen bu ülke, bulaşıcı hastalık risklerini barındırmaktadır ve vize başvurusunda bulunacak kişiler öncelikle belirlenen aşıları yaptırarak ülkeye giriş yapmak zorundadır. Seyahat Sağlığı Merkezi veya ilgili başka merkezlerden sarı humma, çocuk felci, menenjit, difteri, tetanos ve hepatit A aşılarını (HIV / AIDS) yaptırmaları ve uluslararası aşı kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Gerekli sağlık önlemlerini alan bireysel başvuru yapmak isteyen pasaport sahipleri, Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunabilirler. Burkina Faso ticari vize başvuru süreci öncelikle vize için gerekli olan evrakların belirlenmesi ve temin edilmesiyle başlar. Ticari vize için gerekli evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması, vize başvuru sürecini doğrudan etkiler ve en kısa süre içinde olumlu sonuçlanmasını sağlar.

Burkina Faso Ticari Vize İşlemleri

BURKİNA FASO TİCARİ VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI 

PASAPORT 

Pasaportların geçerliliği en az 9 ay geçerliliği ve iki (2) boş vize sayfası olmalıdır. 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Burkina Faso vizesi fotokopisi (A4 kağıt). 

FOTOĞRAF 

2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf

BURKİNA FASO TİCARİ VİZE BAŞVURU FORMU 

Sayfamızdan indirilmiş ve okunaklı olarak doldurulmuş başvuru formu, diğer formlar kabul edilmeyecektir. Son sayfası mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır. Form siyah kalemle doldurulmuş olması gerekmektedir. Form

DİLEKÇE

Şirket antetli kağıdına seyahat detaylarınızı belirten imza yetkilisi tarafından imzalı kaşeli ingilizce dilekçe

DAVETİYE

Burkina Faso'da yerleşik firma tarafından gönderilen davetiye mektubu.

SARI HUMMA AŞI KARTI 

Sarı humma aşı kartının orijinali ve fotokopisi (A4 kağıt), 0-3 yaş başvurular için aşı karnesi ve doğum belgesinin fotokopisi. 

PDF OLARAK İNDİR

BURKİNA FASO TİCARİ VİZE ÜCRETLERİ

Vize Ücret Listesi
 Ticari Vize - Tek girişli vize (3 ay süreli)        105,00 USD
 Ticari Vize - Çok girişli vize (3 ay süreli)        135,00 USD
 Ticari Vize - Tek girişli vize (6 ay süreli)
        145,00 USD
 Ticari Vize - Çok girişli vize (6 ay süreli)
        175,00 USD
 Ticari Vize - Tek girişli vize (1 yıl süreli)        190,00 USD
 Ticari Vize - Çok girişli vize (1 yıl süreli)        220,00 USD
 Kolay Vize Organizasyon Bedeli (Her bir Pasaport)         250,00 TRY

 

Not: Vize ücretleri, vize reddi vb. durumlarda iade edilmez. Vizenizin reddedilmesi halinde, vize ve servis ücretleri iade edilemez. Hizmet bedeline KDV dahildir.

FOTOĞRAF ÖZELLİKLERİ

2 adet biyometrik arka fonu beyaz fotoğraf. Burkina Faso vizesi, manuel vize uygulamasına sahip olduğundan, vesikalık fotoğrafların mutlak surette arka fonu beyaz olan 3.5 x 4.5 ebatlarında olması gerekmektedir. Burkina Faso vizesinde kullanılacak fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir.

İŞLEMRESİ

Ticari Vize başvuruları haftanın Pazartesi ve Salı günleri alınmaktadır ve yapılan başvurular 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

BURKİNA FASO TİCA VİZE BAŞVURU FORMU

Burkina Faso Ticari Vize Başvuru Formu

Burkina Faso Ticari Vizesi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Burkina Faso vize danışmanınız.