• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Burkina Faso Turistik Vize, Vizeler hakkında herşey

Burkina Faso turist vizesi için gerekli evraklar listesi;

Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ( siyah kalemle doldurulmuş) ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Talep edilen Burkina Faso Ticari vizesi bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Burkina Faso vizesi (A4 kağıt). Ayrıca pasaport fotokopisi.

Rötuşsuz, Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir.

Uçak rezervasyonu (gidiş – dönüş ve A+ kağıt)

Otel rezervasyonu (A4 kağıt)

Bütün başvuru sahipleri tarafından yazılmış gidilecek ülkenin elçilik/konsolosluğuna hitaben; gidiş amacını, gidilecek şehri, gidiş-dönüş tarihini ve seyahat planını kapsayan vize talep dilekçesi.

Burkina Faso vizesi başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Burkina Faso Vize Ücretleri)

Burkina Faso Ticari Vize - Tek GirişTRY559,00K.D.V. Muaf
Burkina Faso Ticari Vize - Çok GirişTRY723,00K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY350,00K.D.V. Dahil

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler nakit olarak elden kabul edilmektedir.

 

Burkina Faso turistik vize bilgi sayfasına hoşgeldiniz.

Burkina Faso turistik vize Hakkında:

Burkina Faso Vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Burkina Faso vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak veya Kolay vize Danışmanımız ile başvuru yapılmaktadır. Acentamız Danışmanı size refakat etmektedir. Burkina Faso vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Burkina Faso seyahati olan Bordo renk Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Burkina Faso vizesi almaları zorunludur. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır. Büyükelçiliğe başvurular hafta içi hergün 09:30 ila 11:30 saatleri arasında yapılacaktır. Başka saatlerde başvurular yapılmamaktadır.

Burkina Faso vize başvuru formu;

Burkina Faso vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Konsoloslukların kendisinden veya linkten temin edebilirsiniz. Burkina Faso vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem, büyük harf ve siyah kalem ile başvuru evraklarında verecek olduğunuz bilgileri destekleyecek şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme (İşaretli olana bölümü taşırmadan) imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlamış olursunuz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını Burkina Faso Büyükelçiliği dikkate alacaktır.

Burkina Faso vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir. Burkina Faso vize başvuru formu doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturmanıza yarayacaktır. Burkina Faso vize ticari başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurulmalıdır. Burkina Faso Büyükelçiliği başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmanız gerekecektir. 

Pasaport;

Pasaportun 6 ay geçerliliği ve 2 adet boş vize sayfası olmalıdır. Pasaportla birlikte kimlik sayfasının ve işlenmiş vize sayfalarının fotokopisi ibraz edilmelidir.

Otel Rezervasyonu;

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Diğer ülkelere geçiş yapılacak ise oradaki konaklama bilgileri de aynı şekilde sunulmalıdır. Seyahat planında en uzun süre kalınacak ülkenin İspanya olması gereklidir. İlk giriş ülkesi veya çıkış ülkesi İspanya olmaması durumunda Büyükelçiliğin başvuruyu geri çevirme ihtimali vardır. 

Uçak Rezervasyonu;

Planlanan seyahatin gidiş-dönüş bilgilerini ve yolcu ismini içeren uçak ya da diğer ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler. Uçak rezervasyonlarında PNR kodunun olması gereklidir. Türkiye’den çıkış ve Türkiye’ye dönüşü göstermelidir. Diğer ülkelere geçiliyor ise ulaşım araçlarının rezervasyonları mutlaka sunulmalıdır. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır.

Vize Talep Dilekçesi;

Burkina Faso'ya gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler, Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar, Burkina Faso Büyükelçiliği, ticari vize başvurularında bulunan şahıslar İçin yazılması gereken dilekçe İçeriği Burkina Faso ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yine ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair İngilizce dilekçe olmalıdır.

Sarı Humma Aşı Karnesi

Güney Amerika ve Afrika kıtasındakiler başta olmak üzere bazı ülkeler seyahat öncesi aşı yaptırmanızı gerektirir. Sağlıklı seyahat için gerekli aşıları yaptırarak önleminizi alın. Sarıhumma’nın Orta Afrika’da görüldüğü ülkeleri şöyle sıralayabiliriz: Angola, Benin, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Etiyopya, Gabon, Gambiya, Gana, Gine-Bissau, Kenya, Liberya, Mali, Moritanya, Nijer, Nijerya, Senegal, Sierra Leone, Güney Sudan, Sudan, Togo, Uganda.

Başvuru Süreci;

Değerli ziyaretçimiz Burkina Faso Büyükelçiliği ortalama olarak Burkina Faso turistik vize işlemlerini 2 iş gününde sonuçlanır. Burkina Faso'nun ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde Burkina Faso Büyükelçiliği hizmet vermemektedir. Burkina Faso  vize başvurunuzu tatil günlerini göz önüne alarak planlamanızı rica ederiz. Burkina Faso vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz başvurunuzu en az 1 hafta önce yapmanızı öneririz. 

Burkina Faso Turistik Vize, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi ve Fildişi Sahili Vizesi. Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi ve Lesotho Vizesi. Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi ve Zambiya Vizesi. Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize ve Online vize hizmetleri. Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi ve Macaristan Vize. Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Burkina Faso Turistik Vize danışmanınız.